Edirne Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.306 ₺
 • Renault Clio 1.330 ₺
 • Renault Clio 1.330 ₺
 • Renault Clio 1.395 ₺
 • Renault Clio 1.420 ₺
 • Fiat Egea 1.444 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Dacia Duster 1.833 ₺
 • Nissan Qashqai 2.169 ₺
 • Nissan Qashqai 2.359 ₺
 • Peugeot 2008 2.623 ₺
 • Chery Tiggo 8 Pro 3.347 ₺
 • Chery Tiggo 8 Pro 3.795 ₺

Edirne

Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan ve tarih boyunca önemli bir konuma sahip olmuş olan Edirne; hafta sonu, günübirlik veya tek gecelik konaklamayı düşünenlerin aklına ilk gelen yerlerden biri oluyor. Edirne, gezginlerine beklenenin üzerinde kültürel ve tarihi bir deneyim sunuyor. Osmanlı İmparatorluğu’na toplamda 90 yıl başkentlik yapmış Edirne, bu anlamda tarihi olarak önemli bir yer. Yalnızca tarihi olarak değil, Edirne jeopolitik olarak da önemli bir yere sahiptir. Komşumuz Yunanistan ile Meriç nehri aracılığıyla sınırımızı oluşturur. Buraya rota çizdiğinizde Edirne araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Edirne Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Trakya’da en büyük şehirlerden biri olmasıyla dikkat çeken Edirne, Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusu. Yıllar boyu Osmanlı İmparatorluğu’nun başkent yaptığı şehirde tarihi yaşayan kervansaraylar, camiler, köprüler ve tarihi çarşılar bulunuyor. 2017 nüfus verileri ile yaklaşık 407.000 kişi şehirde yaşıyor. Yüz ölçümü 844 kilometrekare olan şehirde sizi ve sevdiklerinizi keşfedecek birçok yer bekliyor. Bu nedenle sizin için uygun opsiyon Edirne oto kiralama hizmetleri oluyor.

Makedonya İmparatorluğundan Romalılara ve daha sonrasında Doğu Bizans’a kadar birçok devletin toprakları arasında bulunmuş olan Edirne, aynı zamanda Osmanlı tarihine de yakından tanık olmuştur. Şehirde hala var olan sayısız kültürel ve tarihi eser gelenlere göz kırpıyor. Tarih kokulu bu şehre geldiğinizde sizi ve sevdiklerinizi muhteşem bir tur bekliyor. Edirne’nin tarihi sokaklarında ve tarihi çarşısında keyifli bir yürüyüş yapabilir ve bölgeye has lezzetleri keşfedebilirsiniz. Köprüleriyle, çarşılarıyla çeşmeleriyle ve camileriyle popüler olan bu şehirde sayısız fotoğraf çektirebilirsiniz. Tarihi ahşap evleri ve Edirne’nin pek çok noktasını görmek ve gezmek için Edirne kiralık araç fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.


Edirne’ye Nasıl Gidilir?

Edirne’ye ulaşma konusunda çeşitli opsiyonları değerlendirebilirsiniz. Gezinin daha konforlu geçebilmesi, hızla her bir noktanın keşfedilebilmesi için iyi bir seçenek ise Edirne kiralık oto seçenekleri oluyor. Hareket etmeyi planladığınız noktadan araç teslim almak da bir diğer seçenek. Edirne’ye daha varmadan bile konforu ve hızı bu şekilde deneyimleyebilirsiniz. Osmanlı tarihi için çok önemli olan bu şehre gelirken başlangıç noktanız İstanbul ise iki şehir arasındaki mesafenin 240 km olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde ortalama yolculuk süresi ise 2 saat 37 dakika sürüyor. Şehre geliş için tercihiniz özgür bir şekilde bireysel araç kullanmak ise hemen Edirne araba kiralama fırsatlarını sitemiz üzerinden karşılaştırabilir, ucuz araç kiralama imkanlarını değerlendirerek obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

Eski Osmanlı başkenti Edirne’ye varışta diğer ulaşım opsiyonları ise uçak ve otobüs oluyor. Edirne’ye gelirken yolun tadını çıkarmak istiyorsanız otobüs yolculuğunu seçebilirsiniz. Bu konuda hizmet veren seçkin otobüs firmalarından (Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale Turizm) Edirne otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Edirne’ye komşu konumda olan Tekirdağ ve Çanakkale gibi illerden de geliş sağlayabilirsiniz. Tekirdağ araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak da konfor ve verim sağlayabilirsiniz.


Edirne’de Araç Kiralama

Edirne’ye vardıktan sonra sizi ve sevdiklerinizi yapacak birçok şey bekliyor. Şehir merkezine ulaşmak, gezilmesi gereken rotaları belirlemek, bu rotalardan sonra konaklayacağınız tesise dönmek gibi pek çok şey için Edirne araç kiralama firmaları ile konfor ve hızı sunuyor. Kış aylarında oldukça soğuk ve yaz aylarında da bir o kadar sıcak olan bu şehirde rahat gezi yönetimi araç kiralama oluyor.

Bölgede bulunan havalimanı ofislerinden ya da şehirde kiralama işlemlerini yürüten araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Edirne araç kiralama şirketleri sizin ve sevdiklerinizin taleplerine uygun kiralama operasyonları yürütüyor. Edirne gezisine başlamadan önce başvurabileceğiniz şirketlerden bazıları Budget araç kiralama, Avis araç kiralama ve Edirne Rent a Car gibi şirketler oluyor. Ucuz araç kiralamanın yolu ise bunun için hizmette bulunan farklı oto kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapmaktan geçiyor. Sizin için uygun, bütçe dostu aracı obilet.com’da bulabilirsiniz. obilet, farklı araç kiralama şirketlerinin sunduğu farklı araç alternatiflerini tek bir pencerede önünüze sunuyor.

Edirne kiralık araba fiyatları için Obilet.com üzerinde sunulan operasyon ofislerini ve ücretlerini görüntüleyebilirsiniz. Farklı kiralama ofislerinin sunduğu hizmetler sayesinde gezinizi daha konforlu ve verimli kılabilirsiniz. Size sunulan opsiyonlardan faydalanarak Edirne araç kiralama fiyatları arasında rahat bir şekilde karşılaştırma yapabilirsiniz. Edirne şehir merkezinden de arzu ettiğiniz kiralama ofisini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde Trakya gezisi çok daha rahat ve unutulmaz hale gelebiliyor.


Edirne’de Gezilecek Yerler

Zamanla farklı devletlerin ve kültürlerin ev sahipliği yaptığı Edirne’de ziyaretçiler için vakit geçirmek zor olmuyor. Özellikle Osmanlı tarihinin önemli motiflerini bünyesinde taşıyan Edirne, tarihi ve kültürel anlamda çeşitli eserleri barındırıyor. Buraya geldiğinizde sizi ve ailenizi büyüleyecek birçok destinasyon bekliyor. Bu yerlerden bazıları şöyle;

 • Beyazıd Köprüsü: Şehir merkezine 8,4 km uzaklıkta olan yapı, 78 metre uzunluğunda oluşuyla dikkat çekiyor. Mimar Hayrettin tarafından 1488 yılında yapımına başlandığı söyleniyor.
 • Selimiye Cami: Merkeze 6,4 km uzaklıkta konumlanan cami, şehrin en güzide yapılarından biri olma bayrağını taşıyor. Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” diye bahsettiği camii, 1568 yılında yapılmaya başlanıyor.
 • Edirne Kent Ormanı: Kent merkezine 9,6 km uzaklıkta bulunan orman, Trakya’nın en büyük yeşil alanlarından biri olma özelliği taşıyor. Güne yeşillikler içinde başlamak ve temiz havanın keyfini çıkarmak istiyorsanız mutlaka gelmelisiniz.

Edirne Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız