Erzurum Palandöken En Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 515 TL
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Erzurum Palandöken

Erzurum Palandöken Araç Kiralama

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Palandöken, Türkiye’nin Erzurum iline bağlı. İlin merkezlerinden biri olan Palandöken, sahip olduğu kayak merkeziyle ün kazanıyor. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir dağ yamacında olan bu ilçe, görenleri kendisine hayran bırakıyor. 

Bu benzersiz konuma gitmek ve kayak merkezinde doyasıya eğlenmek isterseniz Erzurum Palandöken araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede Palandöken’de unutulmaz bir tatil yaparken konforunuzdan da ödün vermemiş olursunuz. 

Erzurum Palandöken araç kiralama fiyatlarını inceleyerek kendi bütçenize uygun tercihi yapabilirsiniz. Eğer aracınızı Erzurum’dan değil de farklı şehirlerden kiralamak isterseniz yine bu avantajı elde edebilirsiniz. Erzurum’a komşu olan Erzincan, Muş ve Bingöl’de otomobilinizi kiralayabilirsiniz. Örneğin; Bingöl araç kiralama hizmeti sayesinde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Erzurum Palandöken Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Palandöken mevkiini gezmeden ve Erzurum Palandöken oto kiralama işlemini yapmadan önce bu bölge hakkında detaylı fikir sahibi olmalısınız.

Aşağı yukarı 70 km uzunluk ve 25 km genişlikte olan Palandöken, kış mevsiminde beyazlara bürünerek görenleri kendine hayran bırakıyor. Palandöken halkı, ekim ve kasım aylarında ekonomik geçimini çoğunlukla kış turizmi ile sağlıyor. İsminin bulunduğu mevkiindeki dağlardan geldiği bilinen bu yer, sadece kış ve kültür turizmiyle ziyaretçilerinin ilgi odağı olmayı başarıyor. 

Palandöken Dağları’nın hikayeleri, o kadar eskiye dayanıyor ki rivayetlerin hangisinin gerçeklik barındırdığı da bilinmiyor. Bu hikayelerden en bilineni ise eşeklerin sırtındaki semer ile ilgili. O dönemde semerlere “Palan” ismi verilirmiş. Bölgede yaşayan kişiler, dağa tırmanmak için eşeklerin yardımını alırmış. Bu zorlu tırmanma sürecinde eşeklerin sırtına takılan palan, kayarak düşermiş. Bu olayın sıklıkla tekrar edilmesi üzerine ise dağın ismi, Palandöken olarak kalmış.

Siz de hem kış hem de kültür turizmi ile ön planda olan bu ilçede keyifli zamanlar geçirirken Erzurum Palandöken kiralık aracınızla tatilinize konfor katabilirsiniz. Ayrıca Erzurum Palandöken araba kiralama işlemleri ile uğraşıp kayak ve kültür turizminden geri kalmak istemez iseniz işlemlerinizi seyahate başlamadan önce de tamamlayabilirsiniz.

Erzurum Palandöken’e Nasıl Gidilir?

Erzurum Palandöken ilçesine hem dünyadan hem de Türkiye’den kara ve hava yolu ile gitmek mümkün. Bu iki ulaşımın rahat olması, ilçeye her koşulda gitmeyi mümkün hale getiriyor. Eğer şehre hızlı ve kolay bir şekilde gitmek isterseniz uçak yolunu, daha yavaş ama gezerek gitmek isterseniz de kara yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz.

Erzurum’a bağlı olan Palandöken’e uçak ile ulaşmak için hava yolu ulaşımını tercih ederseniz Erzurum uçak bileti alarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Havaalanına indikten hemen sonra Erzurum Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü eğer araç işlemlerinizi önceden görüşmüş iseniz şirket veya firma bu mevkiye aracınızı teslim edebiliyor. Böylece konaklamak istediğiniz alana zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gitmeniz mümkün oluyor.

Kara yolunu tercih eden ziyaretçiler, Erzurum otobüs bileti satın alarak Erzurum Otogarı’na varıyor. Akabinde Palandöken ilçesine giden araçlar ile ilçeye geçebiliyor. Eğer toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih etmiyorsanız Erzurum Palandöken kiralık araba işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Erzurum Palandöken araç kiralama şirketlerinden otomobil kiralamanın yanı sıra komşu illerden de bu işlemi yapabilirsiniz. Erzincan ve Erzurum’un arası yaklaşık 190 km iken, Muş ve Erzurum’un arası 204 km. Ayrıca Bingöl ve Erzurum arasındaki mesafe de sadece 180 km. Siz de bu şehirlerden araç kiralayarak konforlu bir şekilde Palandöken’e varabilirsiniz.

Erzurum Palandöken’de Araç Kiralama

Erzurum Palandöken’e geldiğiniz zaman gerçekleştireceğiniz araç kiralama işlemi, seyahatinizden alacağınız verimin artmasına yardımcı oluyor. Bu hizmet karşılığında ödeyeceğiniz miktar ise çeşitli kriterlere bağlı olarak değişim gösteriyor. Erzurum Palandöken kiralık araba fiyatlarına etki eden ilk unsur, kiralama süresi oluyor. Haftalık ve günlük kiralama süreleri arasında belirli bir fark mevcut.

Araç kiralama hizmetine kasko ya da sigorta gibi pek çok olanağın dahil edilmesi, size avantaj sağlıyor. Bunların yanı sıra şoför veya navigasyon alternatiflerini de tercih edebilirsiniz.

Erzurum Palandöken araç kiralama firmaları kapsamında kısaca bir araştırma yaparak istediğiniz özellikte marka ve modeldeki aracı kiralayabilirsiniz. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Erzurum Palandöken kiralık otonuz ile keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Erzurum Palandöken’de Gezilecek Yerler

Erzurum ili Palandöken ilçesindeki şirket veya firma ile anlaşmanız sonrası araç teslim işleminiz hızlıca hallediliyor. Bu işlemlerinizden sonra ilçede gezmek için oldukça uzun zamanınız mevcut oluyor. Şirketlerin ucuz araç alternatifleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra Palandöken ve çevresinde geziye çıkabilirsiniz.

  • Eğer buraya gelmek için tercihinizi kış sezonundan yana kullandıysanız Palandöken Kayak Merkezi’nde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Palandöken’e yaz mevsiminde gelseniz dahi kartpostallık manzaralara şahit olabilirsiniz. 
  • Pek çok medeniyetin merkezi olan Erzurum’un en önemli değerlerinden biri Çifte Minareli Medrese. Selçuklular Dönemi’nden kalan eser, o dönemin sanat ve eğitim anlayışı hakkında geçmişe ışık tutuyor. Siz de Palandöken’e gelmişken 25 km ötede konumlanan medreseyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
  • Son olarak aracınız ile 28 km uzaklıkta bulunan Ata Park Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bahçe, doğal güzelliği ile sizi kendisine hayran bırakıyor. Hem park hem de bahçe konumunda olan alan; piknik, keyifli zamanlar ve muhabbet etmek için ideal duraklardan biri olmayı başarıyor. 


Erzurum Palandöken Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız