Gümüşhane

Gümüşhane Araç Kiralama

Tarihin seyyah ve bilgeleri tarafından “zenginliğin kaynağı” olarak adlandırılan Gümüşhane, gümüş madenleri ve sayısız tabii kaynağıyla ünlü Karadeniz ilçesi. Adını aldığı gümüş madenleriyle dünyaya açılan kent, aynı zamanda tarım ve ticaret sektörlerinde iddialı bir duruş sergiliyor. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan konumu ise bugünün Gümüşhanesi’ni aynı zamanda stratejik bir ulaşım noktası kılıyor. Giresun, Trabzon, Bayburt ve Erzincan ile komşu olan Giresun, bu yönüyle doğu, batı ve güneye doğru uzanan ticaret ve ulaşım yolunda köprü görevini üstleniyor. Buna bağlı taşımacılık ve ulaşım sektöründe gelişkin kentin Gümüşhane araç kiralama olanakları da bu bağlamda zengin bir çeşitlilik sergiliyor. Ulaşım kolaylığı sunan ideal coğrafyasıyla da avantaj sunan kent, aynı zamanda turizm alanında da bir o kadar yüksek standartlar sergiliyor. Bu yönüyle ideal bir konaklama alanına dönüşen Giresun olanaklarından, komşu illere yapacağınız seyahatlerde de yararlanabilmek mümkün. Gümüşhane araç kiralama şirketleri tarafından sunulan ve farklı beklentilere hitap eden teklifleri değerlendirerek Doğu Karadeniz seyahatlerinizi cazip kılabilirsiniz. Yahut Giresun’un konfor sunan coğrafi yapısı ve merkezi konumu sayesinde diğer illerden araç kiralayarak da Giresun’a seyahat düzenleyebilirsiniz. Bu kapsamda beklentilerinizle birlikte bütçenize uygun Gümüşhane kiralık araba fiyatları ile karşılaşmak da mümkün.


Gümüşhane Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Harşit Çayı’yla beslenen doğasında binbir güzellik barındıran Gümüşhane, Karadeniz’in en canlı, ışıl ışıl kentlerinden bir tanesi. Denize kıyısı olmamasına rağmen sayısız gölü, ırmağı, deresi ve şelalesi ile deniz kentlerini aratmayan şehir, aynı zamanda tarihiyle ünlü lokasyonlar arasında geliyor. Yer altı ve yer üstü doğal kaynaklarıyla yarışan tarihini tüm kesimlerinde, dinamik bir şekilde sergileyen Giresun’da tazelendiğinizi hissedebilirsiniz. Dinamik tabiatıyla dileyene heyecan, dileyene kendisiyle baş başa kalabileceği bir seyahat vadeden kenti özel kılan bir diğer detayı da zengin mutfağı oluşturuyor. Deniz ve et ürünleri, otlu yemekler, hamur işi ve tatlı grubunun tamamında iddialı olmayı başaran kentte, tüm yıl harika bir tatil imkanına erişebilirsiniz. Küçük coğrafyasında zengin sürprizler barındıran kenti tam anlamıyla tanıyabilmek ise Gümüşhane araba kiralama olanaklarıyla çok daha konforlu hale geliyor. Dağları, yaylaları, ovaları, köyleri ve merkeziyle gezilecek çok yer vadeden kent; gelişkin ulaşım ağıyla ayrıca komşu kentlere pratik seyahat imkanı sunuyor. Tertemiz atmosferinde modern olanaklar barındıran kenti gezmek için Gümüşhane kiralık araba imkanlarından yararlanarak gezi rotanızı çok daha zengin kılabilirsiniz.


Gümüşhane’ye Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz’in erişimi kolay güzergahlarından Gümüşhane’ye iki farklı yöntemle ulaşabilmek mümkün. Bu bağlamda tercih edebileceğiniz ilk yöntemi, uçak yolculuğu oluşturuyor. Henüz inşa halinde olan bir havalimanına sahip olan kente ulaşım için Trabzon uçak bileti alarak Trabzon Havalimanı’nı kullanabilir, ulaşım deneyimlerinizi pratik kılabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’na 139 km mesafede yer alan Gümüşhane’ye ulaşımsa 1.5 saat sürüyor. Bunun için Trabzon Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bir diğer yöntem olan kara yolu seçeneği ise Türkiye’nin tüm kentlerinden direkt olarak Gümüşhane’ye ulaşabilmenizi sağlıyor. Gümüşhane otobüs bileti aldıktan sonra kent merkezinde yer alan kent otogarında iniş yapabilir ve şehrin farklı noktalarına Gümüşhane kiralık oto seçeneğiyle kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Öte yandan kentin komşu kentlerinden yapacağınız seyahatler için kiralık araç seçeneklerini tercih ederek seyahat planlarınızı çok daha konforlu kılabilirsiniz. Bu bağlamda Bayburt, Giresun, Trabzon ve Erzincan araç kiralama şirketleri ile iletişime geçip  ucuz araç seçeneklerine erişebilmek de mümkün. 

  • Bayburt - Gümüşhane arasında 103 km, 
  • Giresun - Gümüşhane arasında 185 km, 
  • Erzincan - Gümüşhane arasında 95 km mesafe bulunuyor. 


Gümüşhane’de Araç Kiralama

Uzun soluklu tatil planlarınızı konforlu kılan kiralık araç olanaklarına erişmek mümkün. Bunun için Gümüşhane’nin farklı kesimleri veya farklı kentlerde faaliyet gösteren Gümüşhane araç kiralama firmaları tarafından sunulan teklifleri değerlendirebilirsiniz. Farklı beklentilere yanıt veren araç kiralama seçenekleri, bu bağlamda iki farklı usul içeriyor. Sahip olmak istediğiniz olanakları belirleyerek standart araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir ya da özel paket seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Saatlik ya da günlük gibi kısa süreli kiralama olanakları içerisinde transfer ulaşıma imkan sunan kiralık araç seçeneklerinden yararlanmak da mümkün. Haftalık ya da aylık gibi uzun süreli kiralama işlemlerinde artan süreçle birlikte ekonomik avantaj sunan cazip fiyat tekliflerine ulaşabilirsiniz. Gümüşhane araç kiralama fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer seçenek yelpazesi ise araç kullanım olanaklarında kendini gösteriyor. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar içerisinde farklı marka ve model araç seçeneklerine erişebilirsiniz. Farklı koltuk sayıları ve tasarıma sahip araçların her biri, bu bağlamda ticari, bireysel gibi farklı kullanım amaçlarına uygunluk gösteriyor. Navigasyon, özel danışmanlık, kasko, araç sigortası gibi ilave olanaklar da yine kullanıcı tercihine bırakılan hizmetler arasında. Üstelik araç teslim işlemlerinde de iki farklı seçeneğe erişebilir; aracınızı kiralamacı firma veya bulunduğunuz konumda teslim alabilirsiniz.


Gümüşhane Gezilecek Yerler

Türkiye’nin gezi cennetleri arasında yer alan Gümüşhane, onlarca doğal güzellik, yüzlerce popüler tarih merkezi ve pek çok modern olanağa ev sahipliği yapıyor. Gümüşhane kiralık araç olanaklarıyla rahat biçimde erişebileceğiniz kent tabiatı içerisinde birbiriyle yarışan masalsı güzellikler ve modern olanaklara erişebilirsiniz.

  • Traverten havuzları, desenli duvarları ve mağara gülleriyle cenneti andıran Karaca Mağarası, kent merkezine 18 km mesafede, Cebeli Köyü’nde yer alıyor.
  • Festival cenneti Kadırga Yaylası için kent merkezinden itibaren 80 km yol gitmeniz gerekiyor.
  • 40 ayrı kaynaktan dökülen sularıyla seyir keyfi sunan, bu bağlamda Türkiye’nin ilk 10 şelalesi arasında gösterilen Tomara Şelalesi, 30 km mesafede Seydibaba Köyü’nde yer alıyor.
  • Saronay Yaylası ve Limni Gölü’ne ulaşım için kent merkezinden itibaren 19 km yol gitmeniz gerekiyor.
  • Kent merkezine 33 km mesafede yer alan Dumanlı Köyü; Santa Harabeleri, Yanbolu Deresi ve 200’den fazla tarihi noktaya bir arada erişim imkanı sunuyor. Gümüşhane oto kiralama olanaklarıyla köyün tüm güzelliklerini bir gün içerisinde ziyaret edebilmek mümkün.     
  • 60 km mesafede yer alan Krom Vadisi’ni ziyaret ederek pek çok tarihi kilise, şapel, taş ev ve kemer köprü ziyaretinde bulunabilir; tarihe tanıklık ederken doğal kaynak sularıyla şifa bulabilirsiniz.

Öte yandan tercihiniz Gümüşhane güzelliklerini görece daha sakin bir atmosferde yaşamak olabilir. O halde 60 km mesafede Kürtün Örümcek Ormanları’na çevirebilirsiniz. Gökyüzüne yakın, kendinize baş başa Karadeniz manzaralarına dalmaksa 24 km mesafede bulunan Kov Kalesi’ne çıkmakla mümkün.


Gümüşhane Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız