İstanbul Eminönü Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Kia Rio 780 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 1.009 ₺

İstanbul Eminönü

İstanbul Eminönü Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul, hem doğal güzellikleri hem de tarihi geçmişiyle göz dolduruyor. Beyoğlu’nun sokaklarında dolaşırken bu şehrin köklü yaşanmışlığı iliklerinize kadar hissediliyor. Gerek Taksim’in 50 yıllık mimarilere sahip apartmanları gerekse boğaz kenarında sakin bir gezinti olsun her kesimden insanın keyif alacağı bir şehir niteliğini taşıyor. 

İstanbul, bir yerden başlayınca daha fazla keşfetmek isteyeceğiniz bir şehir. İstanbul içi seyahat edecekler için İstanbul Eminönü araç kiralama yöntemleri tercih edilebilir. Eminönü civarındaki çok sayıda araç kiralama acentesi ile seçenekleriniz oldukça fazla. Ayrıca Kocaeli ve Bursa gibi çevre illerden geliyorsanız da yine Kocaeli araç kiralama ya da Bursa araç kiralama seçenekleri tercih edilebilir.

İstanbul Eminönü araç kiralama fiyatları ise her bütçeye uygun olacak şekilde belirlenmiş durumda. Bu bölgede bulunan farklı farklı araç kiralama acentesiyle görüşerek bütçenize en uygun aracı kiralamanız mümkün.

İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul’a seyahat etmeden önce bazı konularda bilgi sahibi olmanız daha konforlu bir gezi yapmanızı sağlıyor. İstanbul Eminönü oto kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra ilk olarak gezilmesi gereken yerlerden başlayarak şehrin tarihine doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Çok daha önceleri Bizans, sonra Konstantiniye ve son olarak İstanbul adıyla bilinen bu şehir, birçok medeniyete kapılarını açmış dünyanın en eski şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyor. 

Hem Avrupa Hem de Asya kıtasında hakimiyeti olan bu şehir, ayrıca 7 tepesiyle de meşhur. Sarayburnu, Çemberlitaş, Süleymaniye (Beyazıt), Fatih, Yavuz Selim, Edirnekapı, Kocamustafapaşa olmak üzere Tarihi Yarımada’da bulunan bu 7 tepe, eski İstanbul’un merkezi niteliğinde. Eski İstanbul ise bu 7 tepenin üzerine inşa edilecek şekilde konumlanıyor. 

Eminönü ilçesi, Süleymaniye Tepesi’nin bulunduğu noktada konumlanıyor. Bu yüzden, İstanbul Eminönü kiralık aracınızla yapacağınız geziye 7 tepeyi eklemeniz çok mantıklı çünkü oldukça yakın bir konumda. Ayrıca şehir çeşitli müzeler, katılmak isteyeceğiniz konserler, tiyatrolar ya da çeşitli gösterilere de ev sahipliği yapıyor. Uygun zaman bulduğunuz vakitte bu tip etkinlikleri de değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Eminönü araba kiralama ile sahip olduğunuz aracınızı Asya Kıtası’na geçmek için de kullanmak gayet makul. Kadıköy’ün güzel sokaklarında ufak bir gezintiye çıkıp Moda sahilde kahvenizi yudumlayarak denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilir ve de Barış Manço’nun evini görmek isteyebilirsiniz. Daha önce görmediyseniz meşhur Boğa Heykeli’ni görmeyi de tercih edebilirsiniz. İstanbul Eminönü kiralık arabanızla Kız Kulesi’ni de ziyaret etmek mümkün. 

İstanbul Eminönü’ne Nasıl Gidilir?

Aktif olarak hizmet veren iki adet İstanbul’a bağlı havalimanı bulunuyor. Bunlardan birisi Sabiha Gökçen Havalimanı, diğeri ise İstanbul Havalimanı. İstanbul Havalimanı araç kiralama hizmetleri ile araç kiralayarak Eminönü’ne gidebilirsiniz. Kısa bir İstanbul uçak bileti araması ile kolayca İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilceğiniz bileti bulmanız mümkün. 

Uçak dışında çevre illerden tren ya da otobüsle de İstanbul’a ulaşım sağlamak da mümkün. İstanbul otobüs bileti aramanızda bütçenize uygun bileti bularak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’un civar şehirlerinden otobüs ile ulaşım sağlarken İstanbul-Kocaeli arası 103 km, İstanbul-Bursa arası 153 km, İstanbul-Sakarya arası 161 km gibi mesafeler mevcut. İstanbul’a geldikten sonrasında ise araç kiraladıysanız bütçe dostu olmasına dikkat etmelisiniz. Ucuz araç seçenekleri, bütçenize katkı sağlarken aynı zamanda konforlu bir İstanbul seyahati geçirmenizi sağlıyor.

İstanbul’a ulaşım sağladıktan sonra İstanbul Eminönü kiralık otonuz ile bulunduğunuz lokasyondan İstanbul içi ulaşımını sağlamak da oldukça kolay.

İstanbul Eminönü’nde Araç Kiralama

İstanbul Eminönü kiralık araba fiyatları, Eminönü bölgesinde çokça bulunan araç kiralama noktasıyla oldukça bütçe dostu olabiliyor. Bununla beraber, İstanbul’da hem konforlu hem de maliyeti düşük bir ziyaret geçirmeniz mümkün. 

İstanbul Eminönü araç kiralama şirketleri, size birçok farklı kalitede araç sunarak isteğinize ve bütçenize dost seçenekleriyle hizmet veriyor. Ulaşım, Eminönü’nün merkezi konumu sayesinde İstanbul seyahatinizde oldukça kolay oluyor. 

İstanbul Eminönü araç kiralama firmaları, İstanbul geziniz boyunca size hem konforlu bir araç konusunda yardımcı oluyor hem de talep ederseniz önemli turistik yerleri görmeniz için yönlendirme yapıyor.

İstanbul Eminönü’nde Gezilecek Yerler

  • Yerebatan Sarnıcı, yenilenmiş haliyle göz dolduruyor. Bu Bizans yapısı, kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Eğer İstanbul seyahatiniz için araç kiraladıysanız, bu lokasyon gezinizde ilk ziyaret etmeniz gereken lokasyonlardan. Araç tesliminin ardından sarnıç için biletinizi alarak burayı ziyaret edebilirsiniz. Yerebatan Sarnıcı, Eminönü’nün merkezine yaklaşık 1,4 km uzaklığa sahip.
  • Galata Kulesi’nin harika yapısını görmeden bu şehri terk etmek olmaz. Bu yapı da mutlaka gezilecek yerler listenizde olmalı. Beyoğlu’nda konumlanan Galata Kulesi aynı zamanda bir müze olarak sergileniyor. Galata Kulesi’nin Eminönü’nün merkezi olan uzaklığı yaklaşık 2 km.
  • Kapalı Çarşı, dünyanın neredeyse ilk alışveriş merkezi olarak görülüyor. Bu devasa yerde 4000 dükkan bulunuyor. Beyazıt’ta bulunan Kapalı Çarşı, dünyada en çok turist çeken yerlerden bir tanesi. Kapalı Çarşı Eminönü’nün merkezine yaklaşık 350 m mesafede bulunuyor. 
  • Eminönü’nde gezilmesi gereken bir diğer yer ise Mısır Çarşısı. Kapalı Çarşı gibi tarihi oldukça eski olan Mısır Çarşısı’nda aktarlardan çeşit çeşit baharatçıya, çiçek tohumlarından şarküteriye birçok ürün çeşidi mevcut. Eminönü’nün merkezi ile Mısır Çarşısı arasında yaklaşık 550 m’lik bir mesafe bulunuyor.

İstanbul Eminönü Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız