Samsun Çarşamba

Samsun Çarşamba Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Samsun iline bağlı olan Çarşamba ilçesi Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz kısmında yer alıyor. Nüfus olarak Samsun ilinin 3. büyük merkez ilçesi oluyor. Samsun ilinin doğusunda yer alan ilçe Samsun'a 36 km uzaklıkta bulunuyor. Orta Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri olan Samsun Çarşamba'yı, Samsun Çarşamba araç kiralama ile araç kiralayıp rahat ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Samsun Çarşamba ilçesi Yeşilırmak'ın yanı başında bulunuyor. İlçenin içerisinde yer alan Çarşamba Ovası'ndan dolayı ilçenin ismi Çarşamba oluyor. Karadeniz ikliminin hakim olduğu şehirlerden biri olan Samsun Çarşamba'da verimli topraklar bulunuyor. Dağlık bir mahallesi bulunmayan Çarşamba ilçesi Samsun Çarşamba oto kiralama ile rahat bir şekilde gezilebiliyor. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Karadeniz Bölgesi'nin her ili ayrı ayrı görülmeye değer. Samsun Çarşamba da bunlardan sadece bir tanesi. Siz de görülmeye değer olan bu bölgeleri kiralık araç sayesinde gezebilir, toplu taşıma kullanmadan özel araç keyfini çıkarabilirsiniz.

Samsun Çarşamba’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin hemen hemen her yerinden Samsun’a ulaşım söz konusudur. Samsun Çarşamba havalimanı araç kiralama ile hava yolu ulaşımı gerçekleştirdikten sonra araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncesinde Samsun’a uçuş gerçekleştirmek için yine obilet ayrıcalığı ile Samsun uçak bileti imkanlarına bakabilirsiniz. Şehre hava yolu ile varmak istediğinizde;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Çarşamba’ya uçuş süresi 55 dakika,
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı- Samsun Çarşamba arası 1 saat 20 dakika,
 • Van Ferit Melen Havalimanı ile Çarşamba arası aktarmalı olarak 4 saat 50 dakika sürüyor.

Yakın illerden biri olan Ordu Otogarı’ndan da Çarşamba ilçesine kiralık araç ile geçebilmek mümkün. Bunun için Ordu araç kiralama sayfamıza bakabilirsiniz. İlçeye otobüs firmaları aracılığı ile gelebilirsiniz. Samsun otobüs bileti karşılaştırması yapmak ve aradığınız bilete ulaşmak için sayfamıza bakabilirsiniz. Kente otobüs ile gelmek istediğinizde;

 • Trabzon - Samsun arası otobüs yolculuğu 6 saat,
 • Sinop’tan Samsun’a otobüs ile yolculuk 2 saat 30 dakika,
 • Amasya ile Samsun arası otobüs ile seyahat ise 2 saat sürüyor.

İlçeye en konforlu ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmek için Samsun Çarşamba araba kiralama imkanlarından faydalanabilir, toplu taşıma zorluğundan kaçabilirsiniz. Birçok hizmeti bir arada sunan araç kiralama şirketleri her türlü kolaylığı sağlamada yardımcı oluyor. Oldukça geniş bir araç çeşitliliği bulunan araçların arasından ihtiyacınıza en uygun olan aracı seçebilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Samsun Çarşamba’da Araç Kiralama

Samsun Türkiye'nin doğal güzelliklerine sahip olan şehirlerin ilk sıralarında yer alıyor. Karadeniz kıyısında bulunan en büyük şehir ve liman olmasından dolayı dikkatleri üzerine çekiyor. Gerek doğal güzellikleri gerekse mimari yapısı ile gezilecek mekanlar bakımından zenginlik sunuyor. Kalabalık yolculuklar için daha büyük araçlar yer alırken, tek kişilik yolculuklar için spor ya da minimal tarzda arabalar bulunuyor. İstediğiniz yerden alıp aracı tekrar istediğiniz yere teslim edebilme imkanının da bulunduğu Samsun Çarşamba araç kiralama firmaları sayesinde aracı her noktadan teslim alabilirsiniz. Eşya ve yolcu sayısına göre bagaj büyüklüğü ve araç genişliği seçenekleri de yer alan firmalarda ihtiyaca yönelik her türlü aracı bulabilmek mümkün. Birçok hizmeti aynı anda sunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralarken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Araç kiralanırken aracı kullanacak kişinin ehliyetinin üzerinden 2 yıl geçmiş olması gerekiyor. Kullanıcı sağlığını tehdit edecek her şeyden kaçınan firmalar sayesinde gönül rahatlığıyla araç kiralayabilirsiniz.

Şehirde rahatça gezinebileceğiniz araçlar arasında birçok alternatifi bulunan kiralık arabalar ile ister iş seyahatlerinizi ister gezi programlarınızı rahat bir şekilde yapabilmeniz mümkün. Günübirlik yapacağınız toplantı ya da iş seyahatleri için de tercih edilen kiralık araçlar birçok kişiye kolaylık sağlıyor. Araç kiralama firmaları ödeme konusunda da birçok seçeneği kullanıcıya sunuyor. İster nakit ister kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz kiralık araçlar ile ekonominizi sarsmadan yolculuk yapabilmeniz mümkün. Ayrıca taksit seçenekleri de sunan araç kiralama şirketleri mevcut. Araç teslim olarak alabileceğiniz aracı istediğiniz noktada geri teslim edebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının zorluğunu yaşamak istemeyen ve çocuklu aileler için büyük bir kolaylık sağlayan Samsun Çarşamba kiralık oto yerli ve yabancı birçok turistin sıkça tercih etmiş olduğu bir kolaylık. Günlük, birkaç günlük ya da aylık olarak kiralama imkanı sunan araçları kolay bir şekilde teslim alabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Gezilecek Yerler

Samsun Çarşamba köklü tarihi, tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçi akımına uğrayan bir ilçe. Yeşille iç içe olması ve tabiat alanlarıyla gezilecek birçok mekanı içinde barındırıyor. Samsun Çarşamba Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe araçla 1 saat sürüyor. Samsun Çarşamba kiralık araç ile siz de doğanın keyfini çıkarabilir, ister günlük ister uzun süreli olarak kiraladığınız araçlarla gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Bedesten Çarşısı: Osmanlı yapımı olan çarşı iki katlı ve dikdörtgen bir yapıya sahip. Tarihi bir yapı olan çarşı turistlerin alışveriş yapabileceği tüm imkanları sunuyor.
 • Şeyh Habil Cami: Önemli tarihi yapılardan biri olan cami, günümüze kadar ulaşmayı başaran ahşap mimari örnekler arasında yer alıyor. Yüzyıllara meydan okumayı başaran caminin 1211 yılında yapıldığı sanılıyor.
 • Tarihi Değirmen: Çarşamba ilçesinin en güzel yerlerinden biri olan Tarihi Değirmen 1800'lü yıllarda inşa ediliyor. Restorasyonla bir kafe eklenen değirmende Hıdırellez günlerinde birçok farklı etkinlik yapılıyor.
 • Kabaceviz Şelalesi: Çarşamba ilçesinin doğal güzelliklerinden biri olan Kabaceviz Şelalesi ilçeye 16 km uzaklıkta yer alıyor. 60 metre yüksekliğe sahip olan şelale şahane bir manzaraya ev sahipliği yapıyor.
 • Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı: İlçenin en çok dikkat çeken alanlarından biri olan parka ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunuyor. 600 dönüm bir arazide kurulan park bölgenin en geniş tabiat parkı.
 • Atakum Sahili: Mis gibi havası ve hafif rüzgarı ile kumsal keyfi yaşamak isteyenlerin adresi olan Atakum Sahili kumsal boyunca yer alan cafe ve restoranlar sayesinde ziyaretçilerin yeme içme ihtiyacını da karşılıyor.

Gezilecek birçok yere sahip olan Samsun Çarşamba ilçesini Samsun Çarşamba kiralık araba ile vakit sıkıntısı yaşamadan gezebilirsiniz. Ayrıca ucuz araç imkanları da sunan araç kiralama hizmetleri sayesinde bütçe dostu ekonomik fiyatları da bulabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız