Windy Car Tedarikçi Sözleşmesi

SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ

Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri aşağıda belirtilmektedir. Bu koşulların sağlandığının kontrol edilmesi kullanıcı sorumluluğundadır.

Ekonomi sınıfı araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi

Konfor sınıfı araçlar için 23 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi

Plus sınıf araçlar için 25 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi

Elite sınıf araçlar için 27 yaşını doldurmuş ve en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ

Araçlarımız günlük en az 24 saat, aylık en az 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

KİLOMETRE SINIRI

Araç gruplarına bağlı günlük ve aylık kiralama kilometre limitleri farklılık göstermekle birlikte aşağıda belirtilmiştir. Belirtilen kilometrelerin üzerinde kullanımlarda güncel kilometre aşım bedeli tahsil edilmektedir. Kilometre aşım bedelleri ekonomi sınıfında 0,70 tl, orta sınıfta 1,10 tl, üst sınıf araçlarda ise 1,50 tl'dir.

Ekonomi ve Konfor sınıf araçlarda günlük ve aylık kiralamalarda kilometre 4.000km olarak sınırlanmaktadır.

Plus ve Elit sınıf araçlarda ise günlük km sınırı 400km, aylık kilometre sınırı ise 3.000km ile sınırlanmaktadır.

DEPOZİTO

Kiralama sırasında araç kira ücreti dışında araç gruplarına göre belirlenen teminat tutarları, kredi kartınızdan tehsil edilmektedir. Aracın eksiksiz ve hasarsız teslim alınması halinde söz konusu teminat en geç 7 gün içerisinde kartınıza tamamen iade edilecektir.

Teminat tutarları; ekonomi sınıf araçlarda 500tl, konfor sınıf araçlarda 750tl, plus sınıf araçlarda 1.000 tl ve elit sınıf araçlarda 2.000tl (çift kredi kartı) olarak belirlenmiştir.

YAKIT

Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik yakıt ile iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. Fazla yakıt halinde ücret iadesi yapılmaz.

YURTDIŞI KULLANIM

Araçlarımızın sigortaları yurt dışında geçerli değildir. Gerekli izin ve teminatları almak için şubelerimi ile temas kurabilirsiniz.

TEK YÖN UYGULAMASI

Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmeniz mümkündür. Bu durumda tek yön ücreti tahsil edilmektedir.

EK HİZMETLER

Aracınızı daha konforlu kullanmanız için sunduğumuz ek ürün ve hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir.

Ücret ve rezervasyon için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

ÖDEME KOŞULLARI

Erken rezervasyon kampanyaları : erken rezervasyon kampanyalarında yalnızca kira başlangıç tarih ve saati, kira bitiş tarihine doğru kısaltılabilir. Hiçbir ücret iadesi yapılamaz.

Ön ödemeli rezervasyonlar : Ön ödemeli rezervasyonlarınızda, erken rezervasyon kampanyalarında yapabileceğiniz değişikliklere ilave olarak araç grubu değişikliği yapılabilir. Bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir.

Sonra ödemeli rezervasyonlar : sonra ödemeli rezervasyonlarda iptal ve değişiklik ücreti alınmamaktadır. Bazı yapılan değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir.

SİGORTA VE GÜVENCELER

Sigorta ve teminatlarımız fiyat ve kampanyalarımda değişiklik gösterebilir. Oluşabilecek herhangi bir hasara karşı, aracınız %100 kasko tenimatı korumasındadır. Mevcut teminatlarınıza ilave olarak alabileceğiniz ek teminatlar aşağıda özetlenmiştir.

Küçük hasar güvencesi : 1.000tl’ye kadar hasarlarınızın rapor almaksızın beyan ile onarılmasını sağlar.

Ferdi kaza sigortası : sürücü ve araç içindeki kişileri 5.000tl limit ile teminat altına alır.

Artan mali mesuliyet sigortası : herhangi bir hasar durumunda 3. Şahıslara karşı trafik sigortası teminatlarının üzerine 100.000tl ilave koruma sağlar.

360 derece güvence paketi : küçük hasar, ferdi kaza, artan mali mesuliyet güvencelerinin tamamını içeren en geniş güvence paketidir.

ÖNEMLİ NOTLAR

YARDIM

oBilet Müşteri Hizmetleri: 0850 532 62 58 / [email protected]