Adıyaman

Adıyaman Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatı kısmında yer alan Adıyaman, bölgede en büyük 5. şehir olma bayrağını taşıyor. Merkezde gezilecek yerler olmasa da çevresi bu anlamda ziyaretçilere muhteşem seçenekler sunuyor. Siz de Adıyaman’a gelmek ve bu harika mekanları görebilmek için Adıyaman kiralık araba opsiyonlarına göz atabilirsiniz.

Adıyaman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneydoğu Anadolu’nun önemli bir şehri olan Adıyaman, M.Ö. 4000’li yıllara dek uzanan bir tarihi taşıyor. Bölgede çok sayıda farklı medeniyetin hüküm sürmüş olması, büyük bir kültür motifinin olduğunu gösteriyor. Tarihi en eski olan şehirler arasında bulunan Adıyaman, bu anlamda çok sayıda eser ve yapı bulunduruyor. Burada gezilecek çok fazla durak olduğundan, birkaç gün yeterli olmayabiliyor. Kısa sürede çok yer gezebilmenin yolu ise Adıyaman kiralık araç hizmetlerinden geçiyor.

Gezilecek yerler açısından zengin bir liste sunan şehir, kültürel ve tarihsel gelişmişliğiyle yerli yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Anıt, köprü, mağara ve tarihi camilere ev sahipliği yapan şehir, gezginlere unutulmaz bir tatil vadediyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Adıyaman, ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret edilmeye uygun bir destinasyon. Herhangi bir mevsimde bölgeye iş seyahati nedeniyle gelmeniz gerektiğinde, mevsim koşullarından etkilenmemek ve konforlu kalabilmek için Adıyaman kurumsal araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Adıyaman’a ulaşabilmenin çeşitli seçenekleri var. Erişimde en kolay ve rahat seçenek ise kesinlikle Adıyaman araç kiralama oluyor. Adıyaman’a gelirken İstanbul’dan başlayacaksanız iki mesafe arasının 1,248,7 km olduğunu söyleyebiliriz. İki nokta arasında kara yolu ile yapılan yolculuklar ise 13 saat 27 dakika oluyor. Adıyaman ulaşımı için tercihiniz bireysel araç kullanımı olacaksa, hemen en ucuz araç kiralama fırsatlarını obilet.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Otobüs kullanarak da Adıyaman’a gidilebiliyor. Pek çok şehre gidiş olduğu gibi, Adıyaman’a da çeşitli otobüs firmaları ile seyahat etmek mümkün oluyor. Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Kamil Koç gibi otobüs firması devlerinin yanı sıra çeşitli seyahat firmaları da hizmet sunuyor. Tercih ettiğiniz şirketten Adıyaman otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uçak yolculuğu da Adıyaman yolculuğunda tercih edilenler arasında bulunuyor. Adıyaman Havalimanı’na ülkenin dört bir tarafından yolcu geliyor. Siz de Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları gibi seçkin firmalar arasında seçim yaparak Adıyaman uçak bileti alabilirsiniz. İstanbul - Adıyaman arası uçuş süresi ortalama şekilde 1 saat 35 dakika olarak öne çıkıyor. Adıyaman’a ulaşımda tercihiniz uçaktan yana ise bir de terminale iniş yaptıktan sonra işinizin kolaylaşması adına Adıyaman Havalimanı araç kiralama fırsatlarına bakabilirsiniz. Araç teslim aldıktan sonra ise Güneydoğu Anadolu turuna keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Adıyaman’a komşu bir şehir olan Malatya da yolculara Adıyaman kiralık oto hizmetleri sunuyor. Komşu illerdeki araç kiralama ofislerinden araç teslim alarak kısa süre içinde şehre erişebilirsiniz. Malatya araç kiralama imkanlarına bakmak için sayfamıza gidebilirsiniz.

Adıyaman’da Araç Kiralama

Tatil planlarınızı süsleyen Adıyaman’a ulaştıktan sonra, görmek istediğiniz yerlere kısa sürede ulaşmak için etkili bir yöntem, Adıyaman araç kiralama şirketleri bünyesinden araç kiralamak oluyor.

Adıyaman’a bağlı havalimanları özelinde çeşitli kiralama noktası var. Bazı yolcular, henüz havalimanındayken araç kiralamayı tercih ediyor. Dilerseniz şehir merkezinden de kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şehirde kiralama ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bazı şirketler Garenta Adıyaman araç kiralama, Çınar Rent a Car ve Avis araç kiralama gibi şirketler şeklinde öne çıkıyor. Birden fazla şirket olduğu için uygununu bulmak için karşılaştırma yoluna gitmeniz gerekiyor. Obilet.com üzerinden bu işlemi yapabilir, Adıyaman kiralık araba fiyatları arasında karşılaştırmada bulunabilirsiniz.

Obilet.com, onlarca farklı Adıyaman araç kiralama firmaları ve sunduğu modelleri önünüze sunuyor. Kiralama ofislerinin sunmuş olduğu farklı araç modelleri ve hizmetler, gezi planınıza uygun olanı bulmak konusunda ideal bir alternatif sağlıyor. Şehir içerisinden de araç kiralama ofisi bulmak ve Adıyaman araba kiralama yapmak mümkün oluyor.

Adıyaman’a gelen pek çok gezgin, Adıyaman Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendiriyor. Havalimanı çıkışında direkt olarak bir araca binmek ve yükünüzü boşaltmak sandığınızdan daha keyif verici olabiliyor. Adıyaman Havalimanı araç kiralama fiyatları ise firmanın sunduğu hizmete ve araca göre değişiyor.

Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Adıyaman araç kiralama fiyatları arasında size uygun olanı bulduktan sonra aracınızı teslim alabilirsiniz. Kültür ve medeniyet şehri olan Adıyaman’da sizi bekleyen duraklara konforla ve hızla ulaşabilirsiniz. Keşfinizi bekleyen Adıyaman durakları şu şekilde;

  • Nemrut Dağı: Adıyaman oto kiralama yaparak şehir merkezinden 85 km uzaklıkta konumlanan bu yere gelebilirsiniz. Nemrut Dağı, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine alınması ile son derece popüler olan yerler arasında yer alıyor.
  • Cendere Köprüsü: Kent merkezine yaklaşık 20 km mesafede konumlanan Cendere çayı üzerinde yer alıyor. Dünya genelinde hala kullanılan en eski köprü olma niteliği taşıyor.
  • Arsemia Antik Kenti: Şehir merkezinin 65 kilometre uzağında bulunan kent, M.Ö. 3. yüzyılda oluşturulmasıyla muhteşem bir tarihi eser niteliği taşıyor.
  • Palanlı Mağarası: Merkez ile 10 km uzaklığa sahip mağara, M.Ö. 40 bin yıllarında kullanılmış doğal bir mağara olarak biliniyor. Mağaranın duvarlarında o döneme ait olduğu düşünülen birçok figür ve çizim bulunuyor.
  • Perre Antik Kenti: Adıyaman merkezine 5 km olan Perre Antik Kenti, Helenistik döneme uzanan tarihi ile son derece ilgi görüyor.

Adıyaman Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız