Adıyaman Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Symbol 950 ₺
 • Fiat Egea 1.369 ₺
 • Fiat Egea 1.500 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.500 ₺
 • Renault Megane 1.724 ₺
 • Peugeot 2008 1.860 ₺

Adıyaman Havalimanı


Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama

Güney Doğu’nun kültürel ve tarihi zenginlikleri yüksek kentlerinden Adıyaman bölgede popüler destinasyonlar arasında geliyor. Adıyaman’a miras kalan turistik değerler şehre gerçekleştirilen seyahatlerin başlıca sebeplerini oluşturuyor. Adıyaman’da planladığınız seyahatler için ideal ulaşım araçları ise tercihe göre değişiyor. Yolculuklarda kişisel konfora ve zamana değer verenler ağırlıklı olarak kiralık araçları tercih ediyor. Özellikle hava yolu ile gelirseniz Adıyaman Havalimanı araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı araç kiralama şirketleri seyahat güzergahına ve ulaşım gereksinimlerine uygun modellerde araç çeşitliliğine sahip.


Adıyaman Havalimanı Genel Bilgiler

İlk kez 1998 yılında hizmete giren Adıyaman Havalimanı dış ve iç hatlar trafiğine açık şekilde faaliyet gösteriyor. Şehir merkezine 22 km mesafedeki Adıyaman Havalimanı yıllık ortalama 2 milyon yolcu kapasitesine sahip. Havalimanı bünyesinde çoğunlukla Anadolujet ve Türk Hava Yolları firmaları tarafından uçuş seferleri düzenleniyor. Farklı şehirlerden İstanbul havalimanları üzerinden aktarma yaparak Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Adıyaman merkez arasındaki ulaşımda ise tercih edebileceğiniz birçok araç seçeneği mevcut. Adıyaman Havalimanı araç kiralama firmaları ile Adıyaman seyahatinizdeki ulaşım ihtiyacınızı pratik şekilde çözebilirsiniz.


Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Çevresinde Şanlıurfa, Malatya ve Diyarbakır’ın bulunduğu Adıyaman, Atatürk Baraj Gölü’nün yakınlarında bulunuyor. Bölgenin en eski yerleşim merkezlerinden birisi olarak Adıyaman’a sıklıkla kültürel turlar düzenleniyor. Seyahat rotanıza Adıyaman’ı eklediğinizde hangi turistik mekanların nasıl gezileceğini planlayarak bir bütçe ve zaman hesaplaması yapabilirsiniz. Dilerseniz bütçe dostu seçenekleriyle kiralık araç hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı araç kiralama fiyatları tercih edilen araç modeline, hizmet türüne ve kiralama süresine istinaden değişiyor. Adıyaman’da kalış sürenize uygun bir aralıkta hesaplı şekilde araç kiralama gerçekleştirebilirsiniz.


Adıyaman Havalimanı Uçuş Bilgileri

Adıyaman’a ulaşım seçenekleri arasında konumu itibarıyla hava yolu yaygın şekilde tercih ediliyor. Adıyaman uçak bileti alarak tatilinize başladığınızda şehre ulaşma süreniz bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösteriyor. İstanbul’dan 1 saat 35 dakika süren bir uçak yolculuğu ile Adıyaman’a gelebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ından aktarmasız uçuşlarla Adıyaman’a gelmek ise 1 saat 10 dakika sürüyor. Diğer şehirlerden Adıyaman’a uçakla ulaşmak mevcut uçak seferlerine göre aktarmalarla daha uzun sürebiliyor. Şehir merkezi ve çevresindeki Adıyaman araç kiralama hizmetlerini tercih ederek bölgedeki yol mesafesini kısaltabilir, tatilinizi daha rahat geçirebilirsiniz.


Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Adıyaman Havalimanı farklı bölgelerden şehre ulaşımı çok daha pratik ve hızlı bir hale getiriyor. Hava yolu ulaşımının avantajlarından yararlanmak isteyenler için Adıyaman Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda hizmet veriyor. Adıyaman Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım kiralık araçlar ve toplu taşıma ile gerçekleştiriliyor. Havalimanından Adıyaman merkeze ulaşmak ulaşım aracına göre ortalama 28 dakika sürüyor. Şehir merkezi ve turistik rotalar arasında Adıyaman Havalimanı iç hatlar araç kiralama yaparak özgürce seyahat edebilirsiniz.


Adıyaman Gezilecek Yerler

 • Adıyaman’a çevre kentlerden araç kiralayarak ulaşmak kültürel turlar içi nde sık tercih ediliyor. Örneğin Malatya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Adıyaman’daki gezi rotalarını dilediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Özellikle şehir merkezinin 17 km kuzeyindeki Haydaran Kaya Mezarları mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.
 • Tarihi Nemrut Dağı ile ünlenen Adıyaman’da gezip görülmeye değer pek çok turistik çekim merkezi bulunuyor. Gün doğumunun en sık izlendiği noktalardan Nemrut Dağı’na Adıyaman merkezden 68 km süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.
 • Şehrin simgelerinden ve önemli turistik değerlerinden Karakuş Tümülüsü ise Nemrut’un yakınlarında yer alıyor. Adıyaman’dan Karakuş Tümülüsü’ne yolculuk 49 dakika sürüyor.


Adıyaman Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız