Malatya Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 798 ₺
 • Renault Clio 5 818 ₺
 • Renault Clio 5 822 ₺
 • Renault Clio 5 822 ₺
 • Citroen C Elysee 832 ₺
 • Renault Clio 5 845 ₺
 • Renault Clio 5 845 ₺
 • Renault Clio 5 845 ₺
 • Fiat Egea 875 ₺
 • Renault Clio 883 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Tourneo Courier 886 ₺
 • Fiat Egea 890 ₺
 • Renault Clio 5 924 ₺
 • Renault Clio 5 999 ₺
 • Renault Clio 5 1.028 ₺
 • Renault Clio 1.050 ₺
 • Ford Focus 1.072 ₺
 • Fiat Egea 1.107 ₺
 • Renault Clio 1.122 ₺
 • Fiat Fiorino 1.130 ₺

Malatya

Malatya Araç Kiralama

Türkiye’nin güneybatı ucunda yer alan Malatya, kültürü, turizmi ve çeşitli yarışmaları ile birlikte dikkat çeken yerlerden bir tanesi. Gerek iş gerekse seyahat amacıyla gidebileceğiniz Malatya, her bir noktası tarih kokan özelliğiyle birlikte adeta medeniyetlerin en önemli noktası haline bürünüyor. Önemli kavşak noktalarından birinde bulunan Malatya’nın tarihi ve kültürel değerlerine tanıklık etmek amacıyla Malatya araç kiralama hizmetinden faydalanarak Malatya’ya doğru keşfe çıkabilirsiniz. Günümüze kadar pek çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Malatya, ayrıca önemli arkeolojik alanları ile birlikte de keşif yapmayı sevenler için önemli bir noktada bulunuyor. Eşsiz doğal güzellikleri, barajları ve vadileri ile birlikte Malatya’ya doğru yola çıkmak ve keşif yapmak seyahat etmeyi seven kişilerin tercihi haline geliyor. Siz de kendinize uygun bir şekilde Malatya oto kiralama hizmetinden yararlanarak Malatya’ya doğru yola çıkabilir ve özgürce her bir noktasını keşfedebilirsiniz. Size en yakın noktadan araç kiralayarak konforlu bir şekilde seyahatinize başlayabilirsiniz.

Malatya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Malatya, Mezopotamya ile Anadolu arasında ticaret ve kültür alışverişi yapılması sebebiyle her dönem en önemli yerlerden biri oluyor. Büyük bir askeri merkez olması, aynı zamanda antik çağların sırlarını barındırması sebebiyle ekonomik anlamda da önemli yerlerden biri Malatya. Geniş yüz ölçümü ve tekstil ağırlıklı sanayisi ile birlikte dinamik şehirlerden biri olan Malatya, turizm açısından da oldukça dikkat çekici özelliklere sahip. Barajları ve doğal yapıları ile birlikte oldukça zengin olan Malatya’da ayrıca pek çok meyve bahçesi de bulunuyor. Akarsuların ve dağ eteklerinden çıkan doğal kaynak sularının büründürdüğü yeşil bir örtüsüyle birlikte Malatya’da turunçgiller ve muz gibi farklı meyveler yetişiyor. Fuarları, etkinlikleri ve doğal güzellikleriyle birlikte Malatya kiralık araç ile seyahat etmek öncelik haline geliyor.

Malatya’ya Nasıl Gidilir?

Tarihi güzellikleri ile birlikte oldukça dikkat çeken Malatya’ya gidebilmek için hava yolu ya da kara yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Malatya uçak bileti ile uçuşunuzu gerçekleştirdikten ve Malatya'ya bağlı havalimanlarına vardıktan sonra uygun bir araç kiralayarak şehir merkezine inebilirsiniz. Malatya’ya bağlı Malatya Havalimanı, uçak yolculuğunu tercih eden kişiler için oldukça avantajlı bir durumda. Malatya Havalimanı’na indiğiniz andan itibaren Malatya araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilir, araç teslim işlemlerinden sonra şehre doğru yola çıkabilirsiniz. 

Malatya’ya seyahat etmek için bir diğer seçenek ise otobüs oluyor. İstediğiniz firmadan Malatya otobüs bileti satın olarak Türkiye’nin her yerinden otobüs ile Malatya’ya ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Malatya’ya komşu olan Sivas, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve Diyarbakır’dan otobüs ile yolculuklar oldukça kısa sürüyor. Malatya-Sivas arasında yaklaşık 240 km, Malatya-Kahramanmaraş arasında yaklaşık 220 km, Malatya-Adıyaman arasında yaklaşık 110 km, Malatya-Elazığ arasında yaklaşık 100 km ve Malatya-Diyarbakır arasında yaklaşık 230 km mesafe bulunuyor.

Malatya’ya otobüsle seyahat edecekseniz Malatya Otogarı’na vardıktan sonra şehir merkezine inmeniz Malatya kiralık araba ile oldukça kolay oluyor. Seyahatinizi konforlu kılmak ve sevdiklerinizle ya da tek başınıza rahat bir yolculuk etmek amacıyla Malatya araç kiralama hizmetinden yararlanarak şehre doğru konforlu bir şekilde yola çıkabilirsiniz. 

Eğer çevre şehirlerden birindeyseniz araç kiralamak da ideal bir seçim olabiliyor. Örnek olarak, Sivas araç kiralama  şirketleri ile iletişime geçerek kendinize uygun bir araç kiralamanız mümkün. Araç kiralamanız size zamandan tasarruf etmenizi sağlarken ayrıca özgür bir şekilde yolculuk yapmanızı ve şehir merkezine giderken gözünüze takılan tarihi güzellikleri de keyifli bir şekilde keşfetmenize yardımcı oluyor. Bütçeden de tasarruf etmenizi sağlayabilecek uygun Malatya araç kiralama fiyatlarıyla birlikte yolculuğunuza güzel bir şekilde başlayabilirsiniz.

Malatya’da Araç Kiralama

Malatya araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak seyahate çıkmak oldukça konforlu bir seçenek. Tarihi güzellikleri ve medeniyetleri barındıran gizli yapısıyla birlikte seyahatseverleri kendine çeken Malatya, pek çok keşif rotasına sahip. Malatya’da araç kiralayarak şehri gezmek ve keşfe çıkmak ise oldukça uygun yöntemlerden biri. Malatya Havalimanı veya şehirler arası otogara ulaştıktan sonra araç kiralama şirketlerinden kendinize uygun bir aracı kiralayabilirsiniz. Pek çok ulaşım yöntemlerinden sıyrılarak avantajlı bir şekilde seyahat etmeye olanak sağlayan araç kiralama yöntemi ile birlikte tasarruf edebilirsiniz. Malatya kiralık oto kiralamanın sağladığı konfor ayrıcalığından faydalanmak için tek yapmanız gereken, seyahat etmek istediğiniz birbirinden farklı araçlar arasından bütçenize uygun bir ucuz araç seçmek. Kolay araç teslimin ardından beklentinize ve konforunuza uygun bir aracı kiralayıp Türkiye’nin dikkat çekici şehirlerinden biri olan Malatya’da seyahat etmeye başlayabilirsiniz. Havalimanına ya da otogara adım attığınız andan itibaren en kısa sürede Malatya Otogar araç kiralama hizmetleri ile iletişime geçerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Malatya’da araç kiralarken farklı özelliklere sahip olan araçların farklı fiyatlara sahip olacağını bilmelisiniz. Ekonomi sınıfında bulunan araç ile lüks otomobiller arasında belirli bir fiyat farkı bulunuyor. Bu durumu etkileyen özellikler arasında vites ve yakıt türü de bulunuyor. Malatya kiralık araba fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar arasında kiralama süresi bulunuyor. Günlük, haftalık ya da aylık kiralama sürelerinden hangisini tercih edeceğiniz, aracın kiralama fiyatının değişmesinde etkili oluyor. Hasar sigortası, kasko, ekstra şoför gibi diğer hizmetler de kiralama şirketlerinin fiyatları belirlerken dikkate aldıkları özellikler arasında bulunuyor.

Malatya’da Gezilecek Yerler

Kendine has kültürü ile önemli şehirlerden biri olan Malatya, iş ve tatil amaçlı ziyaretçilerin yıl boyunca seyahat rotaları arasında yer alıyor. Yaz ve kış sezonunda misafirlerini ağırlayan şehir; kültürü, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle misafirlerini kendine hayran bırakan lokasyonlardan biri. Büyüsüne kapılacağınız güzelliklere sahip olan Malatya’yı konforlu bir şekilde gezmek için araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede şehirde kaldığınız süre boyunca kendi gezi rotanızı isteğinize göre planlayabilirsiniz. Malatya Havalimanı araç kiralama veya şehir merkezinden kiralama hizmetlerinden yararlanarak dilediğinizce şehri gezebilirsiniz. Gastoromik lezzetleri, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Malatya’da gezebileceğiniz bazı noktaları şöyle listeleyebiliriz:

 • Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi, ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Tohma Çayı üzerinde bulunan şelale, 3 kat şeklinde 50 metre yükseklikten akıyor ve muhteşem bir manzara sunuyor. 
 • Levent Vadisi, şehirde görebileceğiniz doğal güzelliklerden biri. Şehir merkezine 47 kilometre uzaklıkta yer alan Levent Vadisi, Akçadağ ilçesinde bulunuyor. Vadide bulunan seyir terası ise muhteşem bir manzarayı ayaklarınızın altına seriyor.
 • Şehir merkezine 1,7 km mesafede konumlanan Malatya Müzesi’nde Neolitik Çağ’dan Osmanlı Dönemine kadar uzanan farklı eserleri inceleyebilirsiniz. Malatya çevresinde yapılan kazılarda bulunan eserler bu müzede sergileniyor. Çeşitli dönemlere ait eserleri incelerken tarihin arka sokaklarında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
 • II.Abdülhamit tarafından inşa edilen Yeni Cami, şehirde görebileceğiniz önemli yapılardan. Hacı Yusuf Cami olarak bilinen cami, il merkezinde bulunuyor. İslam kültürünün önemli eserlerinden biri olan bu cami, şehir merkezine 1,6 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Battalgazi ilçesinde bulunan Malatya Kalesi, şehir merkezine 8,5 km mesafede bulunuyor. Bu seyahati dilediğiniz gibi gerçekleştirmek istiyorsanız Malatya araba kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Böylece bu heybetli kaleyi gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.


Malatya Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız