Avis Kiralama Koşulları

BELGELER

Araç teslimi sırasında Avis ofislerinde, talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

Tüm kiralama işlemlerinizde, eski veya yeni kimlik belgelerinizin yanında kiralama yapılan araç sınıfına uygun sürücü belgesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ehliyetlerin üzerindeki yazıların okunaklı ve ehliyetin yıpranmamış olması gerekmektedir.

Ehliyette T.C. Kimlik numarası yazmaması halinde T.C. Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu/ülkeye giriş damgasını kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.

SÜRÜCÜ YAŞI

Araç Kiralamak için en az 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

KREDİ KARTI

Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim, soy isim bilgisi ve kredi kartı numarası bulunmalıdır.

Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Avis ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.

Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankalara ait 1 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Depozito

Avis firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 500 km olmak şartı ile 7 gün ve üzeri kiralamalarda, kontrat başına 4000 km ile sınırlıdır. Aylık araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti araç grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezinden veya Avis ofislerinden alabilirsiniz.

YAKIT

Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.

EK HİZMETLER

Ek hizmetleri araç teslimi sırasında ücretleri karşılığında temin edebilirsiniz.

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Yurt dışında ihtiyaç duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 444 2847 numaralı AVIS Rezervasyon Merkezi aracılığı ile sağlanabilir. Detaylı bilgi için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ve %20 Katma Değer vergisi dahildir.

ÖNEMLİ BİLGİ

Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın rezervasyon iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Avis firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3 ila 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır

Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Avis tarafından iade edilecektir.

Ön Ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.

-          1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.

-          4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.

-          8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.

Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.