İstanbul Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 750 ₺
 • Renault Clio 5 750 ₺
 • Volkswagen Polo 750 ₺
 • Renault Clio 750 ₺
 • Renault Clio 750 ₺
 • Renault Clio 5 751 ₺
 • Kia Picanto 751 ₺
 • Fiat Fiorino 751 ₺
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Renault Clio 751 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 751 ₺
 • Renault Clio 751 ₺
 • Opel Corsa 751 ₺
 • Fiat Fiorino 751 ₺
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Renault Clio 5 752 ₺
 • Fiat Egea 752 ₺
 • Fiat Egea 752 ₺

İstanbul

Türkiye’nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul, şehir hayatını tam anlamıyla yansıtan bir metropol. İstanbul, canlı şehir hayatı, kalabalık nüfusu, sanatsal faaliyetleri ve her ihtiyaca karşılık veren imkanları ile seyahat edilebilecek en güzel yerler arasında bulunuyor. İstanbul araç kiralama firmaları vasıtasıyla kiraladığın aracın ile sen de bu güzel şehri görme imkanı yakalayabilirsin. İstanbul’un farklı lokasyonlarından ve İstanbul’da bulunan havalimanlarından kiraladığın aracın ile İstanbul’un turistik noktalarını keşfedebilir, eşsiz bir seyahat deneyiminin tadını çıkarabilirsin. İstanbul araç kiralama fiyatları ile yüksek maliyetlere takılmadan sende bu fırsatlardan faydalanabilirsin.

İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa ve Asya kıtaları üzerine kurulu olan İstanbul, dünyada eşi benzeri bulunmayan şehirlerden birisi. Göklere uzanan minareleri, tarihi yapıları, müzeleri, köşkleri ve engin denizi ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. İstanbul birçok farklı imkanı bir arada bulabileceğin nadir şehirlerden birisi. Sosyal etkinlikleri, sanatsal faaliyetleri, eğlence merkezleri ve tarihi alanları ile oldukça güzel vakitler geçirebileceğin alanları bünyesinde barındırıyor. Her ne kadar metropol olarak anılsa da İstanbul doğal güzelliklere de sahip olan bir şehir. Köprü manzaralı koruları, botanik bahçeleri ve eşsiz ormanları ile huzurlu vakitler geçirebilmene olanak sağlıyor. İstanbul oto kiralama işlemi ile tüm bu imkanlardan yararlanmak oldukça cazip bir fikir haline geliyor. Sen de İstanbul araba kiralama firmaları ile iletişime geçerek istek ve ihtiyaçlarına karşılık veren aracı kiralayabilir, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmenin keyfine varabilirsin. Kiralık aracın ile İstanbul seyahatine başlamadan önce İstanbul’da görülmesi gereken yerlere de mutlaka göz atmalısın. 

İstanbul’da Araç Kiralama

İstanbul’a bağlı havalimanları ve İstanbul’a ulaşım imkanlarının geniş olması, İstanbul’da araç kiralama işlemini çok daha cazip hale getiriyor. İstanbul’un farklı lokasyonlarında kiraladığın araç ile bu eşsiz şehrin güzelliklerini keşfedebilir, aynı zamanda çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsin. İstanbul kiralık araba fiyatlarının her bütçeye hitap etmesi oldukça güzel bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda bütçen doğrultusunda araç seçimi yapmana imkan veriliyor. İstanbul kiralık oto firmalarının sunduğu avantaj yalnızca bununla kalmıyor. Araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan araçlar, seyahatinin konforlu ve güvenli bir şekilde geçmesini sağlıyor. Aynı zamanda düzenli olarak temizlenen kiralık araçlar, hijyenden endişe etmeden yolculuk yapmana olanak sağlıyor. İstanbul araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan araçlar, farklı segmentlerde sunuluyor. Bu doğrultuda ekonomik, premium, lüks ve SUV gibi farklı araç çeşitleri arasından seçim yapmana imkan veriliyor. Tek bir araç tipine bağlı kalmadan dilediğin araç ile seyahat etmene imkan veriliyor. Ucuz araç seçenekleri yanı sıra yolculuğunun güvenli bir şekilde geçmesi de sağlanıyor. Araç kiralama şirketleri tarafından sunulan kasko ve hasar sigortası imkanları, seyahat sırasında oluşabilecek sorunların direkt olarak çözülmesini sağlıyor. Böylelikle sana yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul kiralık araç ile keşfedebileceğin en güzel şehirlerden birisi. Bir dünya harikası olan İstanbul’a ulaşmak için çeşitli ulaşım imkanları mevcut. Bünyesinde barındırdığı iki farklı havalimanı ile İstanbul, uçak yolculuğu ile seyahat etmeyi tercih eden kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir varış noktası. Yaşadığınız şehirde bulunan havalimanından İstanbul’a uçak vasıtası ile gidebilirsin.

İstanbul havalimanı araç kiralama işlemi için oldukça ideal bir lokasyon. Araç kiralama şirketlerinin ofislerinin havalimanlarına yakın yerlere konumlandırılması da ayrı bir avantaj. İstanbul’a adım attığın ilk andan itibaren aracını teslim alarak zaman tasarrufu yapmana imkan veriliyor. İstanbul Sabiha Gökçen araç kiralama işlemi için sıklıkla tercih edilen havalimanlarından birisi olarak biliniyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı da bu doğrultuda size yön gösterebilecek varış noktaları oluyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama imkanlarından faydalanarak konforlu bir şekilde istediğin lokasyona ulaşma imkanın bulunuyor.

Uçak yolculuğunun yanı sıra otobüs yolculuğu ile de İstanbul’a gitmek mümkün. İstanbul araba kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce İstanbul otobüs bileti satın alarak; Yalova, Bursa, Kocaeli gibi komşu illerden yaklaşık olarak 2 saatlik bir yolculuk ile İstanbul’a ulaşabilirsin. Ayrıca Ankara ve İzmir’den de İstanbul’a ulaşım oldukça kolay. Ankara-İstanbul arası yaklaşık 450 km, İzmir-İstanbul arası ise yaklaşık 450 km. Bunların yanı sıra Türkiye’nin 80 farklı ilinden İstanbul’a otobüs vasıtası ile ulaşabilir, ardından İstanbul kiralık araba firmaları ile iletişime geçerek araç kiralayabilirsin.

Eğer dilersen varış noktanız olan otobüs terminaline en yakın lokasyonda bulunan araç kiralama firmalarını kullanabilirsin. Böylelikle en kısa zamanda kiralık aracını teslim alabilir, hiç vakit kaybetmeden İstanbul keşfine başlayabilirsin. Eğer İstanbul’a yakın bir şehirdeysen araç kiralama imkanlarını kullanarak da İstanbul’a gelebilir ve şehrin tadını çıkarabilirsin. Örnek olarak, Kocaeli araç kiralama imkanlarından faydalanabilir ve birkaç saatlik mesafede bulunan İstanbul’a hızlı bir şekilde ulaşabilirsin. Dilediğiniz gün sayısınca kiralayabileceğin araç ile konforlu ve güvenli bir İstanbul keşfine hazır olabilirsin.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Araç teslim işlemini gerçekleştirdikten sonra geriye güzelliklerle dolu İstanbul’un tadını çıkarmak kalıyor. İşte dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da gezebileceğiniz yerler:

 • İstanbul’un tarihini koklamak için ziyaret etmeniz gereken ilk yerlerden biri dünyanın en önemli ibadet merkezlerinden biri olarak kabul edilen  Ayasofya Camii. Eşsiz mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakan Ayasofya, İstanbul şehir merkezine sadece 600 metre mesafede yer alıyor. 
 • Topkapı Sarayı, İstanbul’da görmeniz gereken en önemli yerler arasında bulunuyor. 400 yıllık köklü tarihin izlerini barındıran Topkapı Sarayı, bütün görkemiyle keşfedilmeyi bekliyor. Topkapı Sarayı, Harem, Has Oda, Köşkler Bahçesi ve Babü’s-Saade gibi bölümlerden oluşuyor. Gezilecek yerler listende mutlaka olması gereken Topkapı Sarayı, şehir merkezinden 400 metre uzaklıkta bulunuyor. Kısa bir yolculuğun ardından bu görkemli saraya ulaşabilirsin.
 • İstanbul’u tam anlamıyla hissetmek ve şehir hayatının canlılığını görmek için Kapalı Çarşı’ya uğramalısın. 550 yıllık tarihi bulunan Kapalı Çarşı, ticaretin canlılığını tam anlamıyla yansıtıyor. İstanbul’un nabzını tutabileceğin bu tarihi çarşıya, şehir merkezinden yapacağın 900 metrelik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsin.
 • Göz alıcı sütunları ve Medusa Heykeli ile öne çıkan Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’da gezilmesi gereken en güzel yerlerden birisi. Görenleri kendisine hayran bırakan Yerebatan Sarnıcı, çeşitli sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Üstelik bu görkemli yapı, şehir merkezine sadece 50 metre mesafede konumlanıyor.
 • Galata Kulesi… Son zamanlarda popülerliği daha da artan o büyülü yapıyı görmemek olmaz. Bütün ihtişamıyla İstanbul silüetinin temel yapı taşlarından biri olan Galata Kulesi’ne çıkarak İstanbul manzarasına şahitlik edebilirsin. İstanbul şehir merkezinden Galata Kulesi’ne ulaşmak istiyorsan kısa bir mesafe katetmen gerekiyor. 2,8 km’lik bir seyahatin ardından efsanelere konu olan bu tarihi esere ulaşabilirsin.
 • İstanbul Boğazı’nı süsleyen Rumeli Hisarı, görkemli yapısı ile görülmeye değer. Üç büyük kuleden ve surlardan oluşan Rumeli Hisarı, boğaz havasının keyfini çıkarmak için de oldukça ideal bir gezi noktası oluyor. Müze olarak hizmet veren Rumeli Hisarı’na giderek İstanbul’un fethinde kullanılan topları, gülleleri ve Haliç ile özdeşleşmiş olan zinciri görebilirsiniz. Her köşesiyle tarih kokan Rumeli Hisarı’nın şehir merkezine uzaklığı ise 13,3 km. 
 • İstanbul’un yapı taşlarından biri de hiç şüphesiz Dolmabahçe Sarayı. Boğazın kıyısında yer alan bu görkemli yapı, eşsiz mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Tarihin farklı dönemlerine ev sahipliği yapan Dolmabahçe Sarayı’na ulaşmak için şehir merkezinden 4,7 km’lik bir mesafe katetmen gerekiyor. Bu kısa süreli yolculuk sırasında şehrin eşsiz manzaralarına da şahitlik edebilirsin.
 • Sayısız efsanelere konu olan Kız Kulesi, İstanbul’da görülmeye değer yerlerin arasında yerini alıyor. Bünyesinde bir restoranı da barındıran Kız Kulesi, İstanbul manzarasında bir akşam yemeği için oldukça güzel bir seçim. Romantik bir gün batımı eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek için Kız Kulesi’ne gitmek istiyorsanız İstanbul şehir merkezinden 4,2 km’lik bir yolculuk yapman gerekiyor.
 • Yazın ayrı kışın ayrı güzellikte manzaralar sunan Pierre Loti Tepesi, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Nostalji dolu atmosferi ve kendine hayran bırakan Hem Pierre Loti Tepesi’ni gezmek hem de Haliç manzarasının fotoğraflarını çekmek istiyorsan tek yapman gereken şehrin merkezinden 8,4 km’lik bir seyahate çıkmak.
 • Şehir merkezine 9,7 km uzaklıkta bulunan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ayağında konumlanan Beylerbeyi Sarayı’na da mutlaka uğramalısın. Görkemli yapısı ile görenleri kendisine hayran bırakan Beylerbeyi Sarayı, İstanbul Boğazı’nın havasını solumak için de oldukça güzel bir yer tercihi.


İstanbul Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız