İstanbul Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 750 ₺
 • Renault Clio 750 ₺
 • Opel Corsa 751 ₺
 • Renault Clio 751 ₺
 • Renault Clio 751 ₺
 • Opel Corsa 751 ₺
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Opel Corsa 751 ₺
 • Renault Clio 752 ₺
 • Renault Clio 752 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 752 ₺
 • Fiat Egea 753 ₺
 • Renault Clio 753 ₺
 • Volkswagen Polo 753 ₺
 • Opel Corsa 754 ₺
 • Kia Stonic 754 ₺
 • Fiat Egea 754 ₺
 • Fiat Egea 754 ₺
 • Volkswagen Polo 755 ₺
 • Fiat Egea 755 ₺

İstanbul

Türkiye’nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul, şehir hayatını tam anlamıyla yansıtan bir metropol. Canlı şehir hayatı, kalabalık nüfusu, sanatsal faaliyetleri ve her ihtiyaca karşılık veren imkanları ile öne çıkan İstanbul, seyahat edilebilecek en güzel yerlerden birisi olarak herkes tarafından biliniyor. İstanbul’un rengarenk yaşamına tanık olabilmek oldukça güzel bir fikir. İstanbul araç kiralama firmaları vasıtasıyla tahsis ettiğiniz kiralık aracınız ile siz de bu güzel şehri görme imkanı yakalayabilirsiniz. İstanbul’un farklı lokasyonlarından ve İstanbul’da bulunan havalimanlarından kiraladığınız aracınız ile İstanbul’un turistik noktalarını keşfedebilir, eşsiz bir seyahat deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul araç kiralama fiyatları ile yüksek maliyetlere takılmadan siz de bu fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa ve Asya kıtaları üzerine kurulu olan İstanbul, dünyada eşi benzeri bulunmayan şehirlerden birisi. Göklere uzanan minareleri, tarihi yapıları, müzeleri, köşkleri ve engin denizi ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. İstanbul birçok farklı imkanı bir arada bulabileceğiniz nadir şehirlerden birisi. Sosyal etkinlikleri, sanatsal faaliyetleri, eğlence merkezleri ve tarihi alanları ile oldukça güzel vakitler geçirebileceğiniz alanları bünyesinde barındırıyor.. Her ne kadar metropol olarak anılsa da İstanbul doğal güzelliklere de sahip olan bir şehir. Köprü manzaralı koruları, botanik bahçeleri ve eşsiz ormanları ile huzurlu vakitler geçirebilmenize olanak sağlıyor. İstanbul oto kiralama işlemi ile tüm bu imkanlardan yararlanmak oldukça cazip bir fikir haline geliyor. Siz de İstanbul araba kiralama firmaları ile iletişime geçerek istek ve ihtiyaçlarınıza karşılık veren aracı kiralayabilir, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmenin keyfine varabilirsiniz. Kiralık aracınız ile İstanbul seyahatine başlamadan önce İstanbul’da görülmesi gereken yerlere de mutlaka göz atmalısınız. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’un güzelliklerini keşfetmek oldukça güzel bir deneyim.

İstanbul’da Araç Kiralama

İstanbul’a bağlı havalimanları ve İstanbul’a ulaşım imkanlarınının geniş olması, İstanbul’da araç kiralama işlemini çok daha cazip hale getiriyor. İstanbul’un farklı lokasyonlarında kiraladığınız aracınız ile bu eşsiz şehrin güzelliklerini keşfedebilir, aynı zamanda çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsiniz. İstanbul kiralık araba fiyatlarının her bütçeye hitap etmesi oldukça güzel bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda sizlere bütçeniz doğrultusunda araç seçimi yapmanıza imkan veriliyor. İstanbul kiralık oto firmalarının size sunduğu avantaj yalnızca bununla kalmıyor. Araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan araçlar, seyahatinizin konforlu ve güvenli bir şekilde geçmesini sağlıyor. Aynı zamanda düzenli olarak temizlenen kiralık araçlar, hijyenden endişe etmeden yolculuk yapmanıza olanak sağlıyor. İstanbul araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan araçlar, farklı segmentlerde sunuluyor. Bu doğrultuda ekonomik, premium, lüks ve SUV gibi farklı araç çeşitleri arasından seçim yapmanıza imkan veriliyor. Tek bir araç tipine bağlı kalmadan dilediğiniz araç ile seyahat etmenize imkan veriliyor. Ucuz araç seçenekleri ile yolculuğunuzun güvenli bir şekilde geçmesi de sağlanıyor. Araç kiralama şirketleri tarafından sunulan kasko ve hasar sigortası imkanları, seyahat sırasında oluşabilecek sorunların direkt olarak çözülmesini sağlıyor. Böylelikle size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul kiralık araç ile keşfedebileceğiniz en güzel şehirlerden birisi. Bir dünya harikası olan İstanbul’a ulaşmak için çeşitli ulaşım imkanları mevcut. Bünyesinde barındırdığı iki farklı havalimanı ile İstanbul, uçak yolculuğu ile seyahat etmeyi tercih eden kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir varış noktası. Yaşadığınız şehirde bulunan havalimanından İstanbul’a uçak vasıtası ile giriş yapabilirsiniz.

İstanbul havalimanı araç kiralama işlemi için oldukça ideal bir lokasyon. Araç kiralama şirketlerinin ofislerinin havalimanlarına yakın yerlere konumlandırılması da ayrı bir avantaj. İstanbul’a adım attığınız ilk andan itibaren aracınızı teslim alarak zaman tasarrufu yapmanıza imkan veriliyor. İstanbul Sabiha Gökçen araç kiralama işlemi için sıklıkla tercih edilen havalimanlarından birisi olarak biliniyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı da bu doğrultuda size yön gösterebilecek varış noktaları oluyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama imkanlarından faydalanarak konforlu bir şekilde istediğiniz lokasyona ulaşma imkanınız bulunuyor.

Uçak yolculuğunun yanı sıra otobüs yolculuğu ile de İstanbul’a gitmek mümkün. İstanbul araba kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce İstanbul otobüs bileti satın alarak; Yalova, Bursa, Kocaeli gibi komşu illerden yaklaşık olarak 2 saatlik bir yolculuk ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara ve İzmir’den de İstanbul’a ulaşım oldukça kolay. Ankara-İstanbul arası yaklaşık 450 km, İzmir-İstanbul arası ise yaklaşık 450 km. Bunların yanı sıra Türkiye’nin 80 farklı ilinden İstanbul’a otobüs vasıtası ile ulaşabilir, ardından İstanbul kiralık araba firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğer dilerseniz varış noktanız olan otobüs terminaline en yakın lokasyonda bulunan araç kiralama firmalarını kullanabilirsiniz. Böylelikle en kısa zamanda kiralık aracınızı teslim alabilir, hiç vakit kaybetmeden İstanbul keşfine başlayabilirsiniz. Eğer İstanbul’a yakın bir şehirdeyseniz araç kiralama imkanlarını kullanarak da İstanbul’a gelebilir ve şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Örnek olarak, Kocaeli araç kiralama imkanlarından faydalanabilir ve birkaç saatlik mesafede bulunan İstanbul’a hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz gün sayısınca kiralayabileceğiniz aracınız ile konforlu ve güvenli bir İstanbul keşfine hazır olabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Araç teslim işlemini gerçekleştirdikten sonra geriye güzelliklerle dolu İstanbul’un tadını çıkarmak kalıyor. İşte dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da gezebileceğiniz yerler:

 • İstanbul’un tarihini koklamak için ziyaret etmeniz gereken ilk yer hiç şüphesiz Ayasofya Cami, dünyanın en önemli ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eşsiz mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakan Ayasofya, İstanbul şehir merkezine sadece 600 metre mesafede yer alıyor. 
 • Topkapı Sarayı, İstanbul’da görmeniz gereken en önemli yerlerden birisi. 400 yıllık köklü tarihin izlerini barındıran Topkapı Sarayı, bütün görkemiyle keşfedilmeyi bekliyor. Harem, Has Oda, Köşkler Bahçesi, Babü’s-Saade gibi bölümlerden oluşuyor. Gezilecek yerler listenizinde mutlaka olması gereken Topkapı Sarayı, şehir merkezinden 400 metre uzaklıkta bulunuyor. Kısa bir yolculuğun ardından bu görkemli saraya ulaşabilirsiniz.
 • İstanbul’u tam anlamıyla hissetmek ve şehir hayatının canlılığını görmek için Kapalı Çarşı’ya uğramalısınız. 550 yıllık tarihi bulunan Kapalı Çarşı, ticaretin canlılığını tam anlamıyla yansıtıyor. İstanbul’un nabzını tutabileceğiniz bu tarihi çarşıya, şehir merkezinden yapacağınız 900 metrelik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz.
 • Göz alıcı sütunları ve Medusa Heykeli ile öne çıkan Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’da gezilmesi gereken en güzel yerlerden birisi. Görenleri kendisine hayran bırakan Yerebatan Sarnıcı, çeşitli sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Üstelik bu görkemli yapı, şehir merkezine sadece 50 metre mesafede konumlanıyor.
 • Galata Kulesi… Son zamanlarda popülerliği daha da artan o büyülü yapıyı görmemek olmaz. Bütün ihtişamıyla İstanbul silüetinin temel yapı taşlarından biri olan Galata Kulesi’ne çıkarak İstanbul manzarasına şahit olabilirsiniz. İstanbul şehir merkezinden Galata Kulesi’ne ulaşmak istiyorsanız kısa bir mesafeyi katetmeniz gerekiyor. 2,8 km’lik bir seyahatin ardından efsanelere konu olan bu tarihi esere ulaşabilirsiniz.
 • İstanbul Boğazı’nı süsleyen Rumeli Hisarı, görkemli yapısı ile görülmeye değer. Üç büyük kuleden ve surlardan oluşan Rumeli Hisarı, boğaz havasını içinize çekmek için de oldukça ideal bir gezi noktası oluyor. Müze olarak hizmet veren Rumeli Hisarı’na giderek İstanbul’un fethinde kullanılan topları, gülleleri ve Haliç ile özdeşleşmiş olan zinciri görebilirsiniz. Her köşesiyle tarih kokan Rumeli Hisarı’nın şehir merkezine uzaklığı ise 13,3 km. 
 • İstanbul’un yapı taşlarından biri de hiç şüphesiz Dolmabahçe Sarayı. Boğazın kıyısında yer alan bu görkemli yapı, eşsiz mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Tarihin farklı dönemlerine ev sahipliği yapan Dolmabahçe Sarayı’na ulaşmak için şehir merkezinden 4,7 km’lik bir mesafe katetmeniz gerekiyor. Bu kısa süreli yolculuk sırasında şehrin eşsiz manzaralarına da şahitlik edebilirsiniz.
 • Sayısız efsanelere konu olan Kız Kulesi, İstanbul’da görülmeye değer yerlerin başında geliyor. Bünyesinde bir restoranı da barındıran Kız Kulesi, İstanbul manzarasında bir akşam yemeği için oldukça güzel bir seçim. Romantik bir gün batımı eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek için Kız Kulesi’ne gitmek istiyorsanız İstanbul şehir merkezinden 4,2 km’lik bir yolculuğa başlamanız gerekiyor.
 • Yazın ayrı kışın ayrı güzellikte manzaralar sunan Pierre Loti Tepesi, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Nostalji dolu atmosferi ve kendine hayran bırakan Hem Pierre Loti Tepesi’ni gezmek hem de Haliç manzarasının fotoğraflarını çekmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şehrin merkezinden 8,4 km’lik bir seyahate çıkmak.
 • Şehir merkezine 9,7 km uzaklıkta bulunan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ayağında konumlanan Beylerbeyi Sarayı’na da mutlaka uğramalısınız. Görkemli yapısı ile görenleri kendisine hayran bırakan Beylerbeyi Sarayı, İstanbul Boğazı’nın havasını solumak için de oldukça güzel bir yer tercihi.


İstanbul Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız