Ankara

Ankara Araç Kiralama

Tam bir kültür cenneti olan Ankara, tarih ve doğanın bir arada olduğu seyahatler için sıklıkla tercih ediliyor. Siz de Ankara’da gezilecek yer sayısı çok diyorsanız, burada rahat bir şekilde dolaşabilmek için Ankara araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Çok sayıda tarihi yapı ve mekan içeren bu şehirde deniz olmasa da çok sayıda park, göl ve doğal güzellik yerini alıyor.

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

13 Ekim 1923 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti’ne başkentlik yapan Ankara, İstanbul’dan sonra ülkenin en kalabalık diğer şehri olma özelliği taşıyor. Hem coğrafi hem de siyasi olarak önemli bir şehir olan Ankara, ülkemizin merkez konumunda yer alıyor. Turizm anlamında da önemli bir potansiyele sahip olan Ankara, çevresinde bulunan doğal, turistik ve tarihi mekanlarla gezginlerin gözdesi. Batı ile Doğu arasında sınır noktada bulunan şehir, Avrupa ve Orta Doğu kültürlerini harmanlıyor. Sanatıyla ve muhteşem yemekleriyle gelenlerine geleneksel ve modern bir eser sunuyor. Böylesine önemli bir şehirde gezginler daha konforlu gezebilsin diye Ankara araç kiralama şirketleri pek çok alternatif sunuyor.

Başkent haline gelmeden önce orta Anadolu’da son derece yüksek bir tepe üzerinde, tarihi Roma kalesi ile küçük bir kasaba iken, günümüzde oldukça canlı olan ticareti, politik ve stratejik önemiyle yerli ve yabancı turistlerin en önemli uğrak noktaları arasında yer alıyor. Nüfusu 5,663 milyon olan şehrin komşu illeri ise Bolu, Çankırı, Konya, Aksaray, Kırıkkale ve Eskişehir gibi şehirlerden oluşuyor. Çok kapsamlı bir ulaşım ağına sahip olan kentte Ankara Esenboğa Havalimanı, çeşitli otobüs terminalleri ve yüksek hızlı tren garı gibi noktalar yer alıyor. Tarihi ve turistik anlamda büyük bir değer taşıyan Ankara’ya vardığınızda Ankara araba kiralama imkanlarından faydalanarak gezinizi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Ankara’ya gitmenin birçok yolu olsa da ulaşım alanında en avantajlı seçeneklerden birinin Ankara oto kiralama hizmetleri olduğu söylenebilir. Bulunduğunuz şehirden araç teslim alıp yolculuğunuz boyunca konforun ve hızın başrolde olmasını sağlayabilirsiniz. Şayet yolculuğunuzu İstanbul’dan yapacaksanız Ankara - İstanbul arası mesafe 450 km olup, ortalama yolculuk süresi ise yaklaşık 5 saat olarak hesaplanıyor. Ankara ulaşımında kişisel araç kullanmayı tercih ediyorsanız hemen en ucuz araç kiralama fırsatlarını inceleyerek obilet.com’dan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ankara’ya otobüs ya da uçakla da gidebilirsiniz. Ankara ulaşımında tercihiniz otobüsten yanaysa Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Kamil Koç gibi çeşitli firmalardan Ankara otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ankara’ya ulaşım için bir diğer alternatif de uçak yolculuğudur. Şehirde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’na Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi firmalar uçuş düzenleniyor. İstanbul - Ankara uçuşu ise 1 saat 5 dakika sürüyor. Ankara’ya havayolu ulaşımıyla ilgili bilgi almak üzere Ankara uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz. Havalimanında indikten sonra Esenboğa Havalimanı araç kiralama alternatiflerini sitemizden karşılaştırabilir ve en uygun araç kiralama fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

Ankara, Eskişehir, Bolu, Karabük, Çankırı, Konya, Kırıkkale şehirlerine son derece yakın bir mesafede bulunuyor. Eskişehir araç kiralama fırsatları ile yolculuğunuzu planlayabilir, yine bu şehirlerden de Ankara kiralık araç fırsatları ile kısa sürede Ankara’ya ulaşabilirsiniz.

Ankara’da Araç Kiralama

Ankara’ya ulaştıktan sonra çevre illerde veya şehir merkezinde gezmek ya da işlerinizi halledebilmek için en basit alternatiflerden biri de Ankara kiralık araba seçenekleri oluyor.

Ankara’ya bağlı havalimanları ya da Ankara’da operasyonları yürüten birçok araç kiralama şirketi bulunuyor. Ankara araç kiralama şirketlerinden bazıları Avis araç kiralama, Çizgi Rent a Car gibi şirketler olarak sıralanıyor. En uygun Ankara kiralık oto alternatifi bulabilmenin yolu ise farklı araç kiralama şirketlerini karşılaştırmak. Fiyat olarak bütçenize ve seyahat planınıza en uygun Ankara araç kiralama opsiyonunu bulabilirsiniz. obilet.com onlarca farklı araç kiralama şirketi ile birlikte farklı modeldeki tüm alternatifleri sizlere sunuyor.

Ankara kiralık araba fiyatları için obilet.com üzerinden bütün araç kiralama ofislerini görüntüleyebilirsiniz. Bu kiralama ofislerinin sunduğu araç kiralama seçenekleri sayesinde Ankara araç kiralama fiyatları arasında bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehir içerisinden de dilediğiniz kiralama ofisini seçebilir, uygun araç kiralama fiyatlarıyla aracınızı kiralayarak Ankara seyahatinizi çok daha unutulmaz kılabilirsiniz.

Son derece kalabalık ve aktif bir şehir olan Ankara, bilhassa turizm sezonunun başlamasıyla daha da yoğun hale gelir. Şehirdeki ulaşım ağının çok yönlü olması, bünyesinde özel toplu taşıma araçlarının bulunması gibi imkanlar gezinizi konforlu hale getirebilir. Dolmuş, metro ve Ankaray gibi araçlar ile şehrin çeşitli noktalarına seyahat edebilirsiniz. Ancak gezi sırasında özgür ve hızlı olmak istiyorsanız burada yapmanız gereken tek şey araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak.

Ankara’da Gezilecek Yerler

En uygun Ankara araç kiralama fiyatları arasından seçim yaptıktan sonra Ankara’da gezilecek yerlere çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Ankara gezginleri adına kentin kendine has ruhunu en etkili şekilde yansıtan pek çok turistik nokta bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Anıtkabir: Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Anıtkabir, adeta Ankara günlük araç kiralama hizmetleri için bir sebep. Her Ankara gezgininin mutlaka gelmesi gereken Anıtkabir’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatini gerçekleştirildiği biliniyor. Bu nedenle Ankara’nın gezilecek tarihi noktaları arasında baş sırada kesinlikle Anıtkabir geliyor. Bu lokasyon, aynı zamanda şehrin simgesi niteliğini taşıyor.
  • Ankara Resim ve Heykel Müzesi: İlk defa 1927 yılında inşa edilen yapı, Türk Ocakları Merkez Binası olarak değerlendiriliyor. 1980 yılından bu yana ise güncel amacına hizmet ediyor. Ankara’da bulunan önemli portrelere ev sahipliği yapan bu noktanın, aynı zamanda şehir merkezi ile arasında 2,54 km mesafe bulunuyor.
  • Ankara Etnografya Müzesi: Girişinde bronzdan yapılmış Atatürk heykeli ile misafirleri karşılayan Ankara Etnografya Müzesi, Ankara’da mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerden. Türkiye’de müze binası olarak ilk yapı niteliği taşıyor. Şehir merkezi ile arasında 1 kilometre mesafe bulunuyor.
  • Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Müzesi: Ankara Üniversitesi’nin Gümüş Dere Yerleşkesi’nde yer alan bu müze, ziyaretçilerini Keçiören ilçesinde ağırlıyor. Şehir merkezi ile arasında 4 km olan bu müze, sahip olduğu koleksiyon ile Ankara’nın kıymetli bölgelerinden biri. Çeşitli böcekler, tarım araç gereçleri, ders ve deneyim ekipmanlarını burada görebilirsiniz.
  • Ulus Meydanı: Şehrin Altındağ ilçesinde yer alan Ulus Meydanı, kent merkezine 3 km uzaklıkta konumlanıyor. Şehre geldiğinizde en tarihi ve en heybetli yerleri görmek istiyorsanız, buraya uğrayabilirsiniz. Ankara’nın simgesi haline gelmiş Zafer Anıtı da kentin bu bölümünde yer alıyor.
  • Harikalar Diyarı: Ankara gezisine çocuğunuzla birlikte geldiyseniz şehir merkezine 30 km uzaklıkta konumlanan bu noktayı ziyaret etmeniz çok eğlenceli olabilir. Ankara Bulvarı’nı kullanarak kişisel aracınız ile kolayca ulaşabileceğiniz lokasyon, dev park alanında çocuklu aileler için unutulmaz hatıralara sahne oluyor.