Kayseri

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kayseri, Erciyes Dağı eteklerinde kuruluyor. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu şehir, Türkiye’de en kalabalık iller sıralamasında 14. sırada bulunuyor. 6.000 yıla uzanan tarihi ve kültürel zenginliğiyle her yıl pek çok turist ağırlıyor. Kente geldiğinizde Kayseri kiralık araç alternatifini değerlendirebilir, sevdiklerinizle beraber keşfe çıkabilirsiniz.

Kayseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski adıyla “İmparator Şehri” anlamında olan Kayseri, uzun yılları aşkın tarihiyle Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bölgeleri arasında yer alıyor. Bir dönemler Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği bir şehir olan Kayseri; Bizans, Roma, Osmanlı ve Selçuklu İmparatorluklarının başkenti oluyor. Bu özelliği sayesinde adeta bir medeniyet mirası niteliği taşıyor. İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan, Erciyes eteklerinde bulunan Kayseri, kültür ve doğa turizmi merkezlerinde baş sıralarda geliyor. Böylesi değerli bir şehirde mükemmel bir gezi rotası oluşturabilmek için Kayseri araba kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Toplamda 16 ilçeden oluşan Kayseri’nin komşuları; Sivas, Kahramanmaraş, Yozgat, Niğde, Nevşehir ve Adana illeri olarak sıralanıyor. Ayrıca şehir, tarihi süresince sayısız kültüre ev sahipliği yapıyor. Bu kültür sentezlemesi ile bugün muhteşem bir zenginlik sunan Kayseri, tarihi ve kültürel dokuları incelemeyi seven gezginlerin uğrak noktası haline geliyor. Bu muhteşem şehirde yapacağınız geziyi çok daha unutulmaz kılmak üzere Kayseri kiralık oto fırsatlarına bakabilirsiniz. Komşu illerdeki seyahatleriniz için de rotanıza uygun planı organize edebilir ya da Nevşehir araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Pek çok farklı medeniyetin izlerini taşıyan Kayseri’ye gitmenin pek çok farklı yolu bulunuyor. Ulaşım alternatifleri düşünüldüğünde buraya en rahat şekilde gelebilmenin yolu kesinlikle Kayseri araç kiralama oluyor. Hatta dilerseniz bulunduğunuz şehirden de direkt olarak araç teslim alabilir ve daha şehre gelmeden konforu yaşamaya başlayabilirsiniz. Hız ve konforun başrolde olduğu bir Kayseri rotası için olmazsa olmaz araç teslim fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Özel araçla mesafe ve süreler şu şekilde belirtiliyor:

  • İstanbul - Kayseri arası mesafe: 774,1 km ve yaklaşık 8 saat 20 dakika;
  • Ankara - Kayseri arası mesafe: 346,4 km ve toplam yolculuk süresi ise 3 saat 50 dakika sürüyor.

Kente yolculuğu kişisel araç kullanımı ile yapmayı planlıyorsanız hemen şimdi en ucuz araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bunun için hemen şimdi araç kiralama alternatiflerini obilet.com ayrıcalığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Kayseri tatilinizi kişisel araca alternatif olarak otobüs yolculuğu ile de başlatabilirsiniz. Kayseri ulaşımında otobüs yolculuğu yapmayı düşünüyorsanız Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Kamil Koç gibi dev firmaları tercih edebilirsiniz. Bu firmalardan Kayseri otobüs bileti satın alarak seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Kayseri’ye ulaşımda çok tercih edilen bir diğer alternatif ise uçak yolculuğu oluyor. Kayseri’de yer alan havalimanına ülkenin dört bir tarafından Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi firmalar aktif olarak uçuş planlıyor. Dilerseniz yolculuğunuzu uçak ile yapabilir, indiğinizde Kayseri Havalimanı araç kiralama opsiyonları ile keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. obilet.com bu noktada sayısız Kayseri oto kiralama imkanı sunuyor.

Havayolu ile;

  • Kayseri - İstanbul arası yolculuk 1 saat 25 dakika;
  • Kayseri - Ankara arası uçuş süresi ise 3 saat 15 oluyor.

Şehre havayolu ulaşımını tercih ediyor ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Kayseri uçak bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kayseri; Adana, Sivas, Niğde, Nevşehir ve Kahramanmaraş illerine komşu bir konumda yer alıyor. Bu illerden Kayseri kiralık araba alarak günübirlik turlara çıkabilirsiniz.

Kayseri’de Araç Kiralama

Kayseri’ye geldikten sonra çeşitli bölgelere toplu taşıma kullanmadan çok rahat bir şekilde gidebilmenin en basit yolu araç kiralama oluyor. Bu işlemi; Kayseri’ye bağlı havalimanları içindeki firmalardan yapacağınız gibi yerinizden kalkmadan online olarak obilet.com’dan da kolayca halledebilirsiniz.

Havalimanlarından farklı olarak şehirde araç kiralama hizmeti sunan birçok Kayseri araç kiralama şirketleri de yer alıyor. Söz konusu firmalardan bazıları Sixt araç kiralama, Avis araç kiralama, Car Rental, Kayseri Erkilet Havalimanı ve Enterprise araç kiralama olarak sıralanıyor. En uygun Kayseri araç kiralama fiyatları için farklı araç kiralama hizmetlerini karşılaştırmak faydalı oluyor. Bu şekilde seyahat planına uygun, ekonomik ve nitelikli araç kiralama hizmetine ulaşmak daha kolay hale geliyor. obilet.com; bu konuda onlarca farklı araç kiralama şirketinin yanında yüzlerce çeşit modeldeki tüm alternatifleri beğeninize sunuyor.

Kayseri kiralık araba fiyatları üzerine bir incelemede bulunabilmek için bölgedeki tüm kiralama ofislerini obilet.com pratik arayüzünden görüntüleyebilirsiniz. Araç kiralama ofislerinin sunduğu işlevsel opsiyonlar sayesinde size en uygun olanı bulabilirsiniz. Şehir içinden de dilediğiniz ofisi seçebilirsiniz. Daha hızlı ve akıcı bir gezi için ise daha tatiliniz başlamadan obilet.com online kanalı üzerinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama gibi opsiyonları değerlendirdikten sonra şehirde görmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

  • Talas: Kayseri’ye yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunan bir yerleşim yeri olarak Talas, korunmuş tarihi değerleri sayesinde adeta bir kültür mirası oluyor. 2.000 yıllık geçmişi ile görenleri büyüleyen yerleşim yerine dilerseniz Kayseri Talas araç kiralama opsiyonlarını değerlendirerek de gelebilirsiniz.
  • Kayseri Cumhuriyet Meydanı: Kentin nabzının attığı bu meydan, Yeni Kayseri ve Eski Kayseri’nin harmanı olarak nitelendiriliyor. Kayseri’de en değerli yapılardan biri olarak kabul edilen Saat Kulesi de Cumhuriyet Meydanı üzerinde bulunuyor.
  • Selçuklu Uygarlığı Müzesi: Çifte Medrese olarak bilinen bu yapı, Selçuklu Devleti’nin en değerli eserlerine ev sahipliği yapmasıyla görülmeye değer mekanlar arasında yer alıyor.