Bayburt

Bayburt Araç Kiralama

Yerleşim bölgesi olarak uzun ve köklü bir tarihe sahip Bayburt, Karadeniz’in doğusunda yer alıyor. Tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı Bayburt, İran ile Trabzon arasındaki İpek Yolu’nun bir durağı. Bölgeyi ziyaret etmek isteyenler için şehir merkezi ve çevresinde birçok ulaşım ve konaklama alternatifi sıralanıyor. Bunlar içerisinde Bayburt araç kiralama hizmetleri size tatiliniz süresince ideal ulaşım şeklini sunuyor. Kişisel bir araçla Bayburt’un farklı noktaları arasında rahatça seyahat edebilirsiniz. Kiralık aracın sağladığı avantajlardan yararlanarak Bayburt gezinizde gitmek istediğiniz yerlere doğrudan ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Bayburt araç kiralama fiyatları tatil bütçenizde ayırdığınız ulaşım giderlerine uyumlu şekilde size özel bir oran barındırıyor.


Bayburt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gümüş ve bakır gibi rezervleriyle zengin kaynaklara sahip Bayburt özellikle tarihi ve kültürel seyahatlerde tercih ediliyor. Bulunduğu konum itibariyle geçmişte pek çok değerli medeniyete ev sahipliği yapan Bayburt aynı zamanda el sanatlarıyla ünlü. Şehrin yerel kaynaklarını oluşturan çinko, bakır ve gümüş bölgedeki el sanatlarının gelişmesinde katkı sağlıyor. Bayburt’u gezi rotanıza eklediğinizde seyahatinizi pratik kılacak bazı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Bayburt kiralık araç seçenekleri yol ihtiyaçlarınıza ve maddi imkanlarınıza göre ideal çözümler barındırıyor. Bölgede havalimanı projesinin hâlâ devam etmesi sebebiyle Bayburt’a ulaşımlar ağırlıklı olarak kara yoluyla yapılıyor. O nedenle çevre şehirlerden araç kiralama yaparak dilediğiniz noktadan Bayburt’a gelebilirsiniz. Örnek olarak, Rize araç kiralama hizmetleri ile kısa sürede Bayburt’a varabiliyorsunuz. Öte yandan Bayburt araba kiralama işlemi ile beraber 2,5 saat uzaklıktaki Rize’ye gitme şansı da doğuyor. 

Karadeniz’in kuzeydoğusunu ve Doğu Anadolu’yu Bayburt üzerinden kiralık aracınızla gezebilirsiniz. Farklı seyahat planlarıyla Bayburt’a ulaştığınızda bölgede deneyebileceğiniz birçok yöresel lezzet sizi bekliyor. Şehrin çeşitli noktalarında hazırlanan kesme çorbası, galacoş, lor dolması, Bayburt tava ve tel helva popüler lezzetler arasında. Bakir doğası ve huzurlu atmosferiyle Bayburt dört mevsim seyahat edilebilecek kentler içinde yerini alıyor. Milli parkları, gölet ve ormanlık alanlarının yanı sıra bölgedeki tarihi mekanlar Bayburt ziyaretçileri için birbirinden değerli deneyimler vadediyor. 

Çeşitli konseptlerde hizmet veren Bayburt otellerinde doğa manzarası eşliğinde konaklayabilir, bu tarihi kenti doyasıya keşfedebilirsiniz. Çoğu şehir merkezinde yer alan Bayburt araç kiralama firmaları seyahat güvenliğinizi gerekli resmi işlemler ve destekleyici uygulamalarla sağlıyor. Özel araç kiralayarak Bayburt tatilinizi istediğiniz şekilde planlayarak yol bütçenizi de kontrol edebilirsiniz. Bayburt’un sıcak karşılaması altında yerel kültürü, doğası ve gastronomi değerleri eşliğinde benzersiz bir tatil geçirmeniz mümkün.


Bayburt’a Nasıl Gidilir?

Çoruh Nehri ve ormanlarıyla bilinen Bayburt’a doğrudan ve dolaylı olarak ulaşabileceğiniz alternatif rotalar bulunuyor. Şehre diğer kentler üzerinden doğrudan gelmek istediğinizde Bayburt’a kara yolu aracılığıyla gelebilirsiniz. Bir Bayburt otobüs bileti alabilir, bulunduğunuz şehre göre değişen bir sürede Bayburt’a varabilirsiniz. Ankara-Bayburt arası yaklaşık 9,5 saat süren bir yolculukta 750 km uzaklığa sahip. Rize’den Bayburt’a 167 km süren Araklı Yolu üzerinden 2,5 saatte gelebilirsiniz.

Bayburt kiralık araba olanakları sayesinde otobüs veya uçakla gelenler için bölgede avantajlı bir ulaşım yöntemi sağlıyor. Planlanan Bayburt-Gümüşhane Havalimanı projesi dışında Bayburt’a uçakla gelebilmek için Trabzon Havalimanı gibi şehre en yakın havalimanlarını tercih edebilirsiniz. Trabzon uçak bileti alarak kısa sürede şehre varabilir ve aktarma yapabilirsiniz. Bu noktada dilerseniz Trabzon Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bayburt’a Erzurum-Amasya yolu üstünden ortalama 1 saat 40 dakikalık bir seyahat ile ulaşmanız da mümkün. Bölgede değerlendirebileceğiniz Bayburt kiralık araba fiyatları hesaplı maliyetlerde seyahat ihtiyaçlarınızı karşılamanızda yardımcı oluyor. Bayburt’ta araba kiraladığınızda yürüme mesafesi dışında kalan tarihi, doğal mekanlara ve yakın şehirlere çeşitli yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz.


Bayburt’ta Araç Kiralama

İster bir iş seyahati isterse turistik bir gezi olsun, Bayburt farklı seyahat beklentilerini karşılayan güzelliklere sahip. Bölgedeki turistik mekanlardan konaklama alanlarına kadar birçok noktada ulaşım kişisel araçlarla sağlanıyor. Bu nedenle Bayburt’ta bir araç kiralayarak ulaşımınızı daha rahat ve hızlı hale getirebilirsiniz. 

Bayburt araç kiralama şirketleri kişi sayısına, kiralama süresi ve bütçe aralığına göre uygun araba modellerini sıralıyor. Böylece yol konforundan ödün vermeden kişisel tercihlerinize hitap eden araçlarla keyifli bir tatil geçirebiliyorsunuz. Bayburt seyahatleri için kiralanan araçlar aynı zamanda size zaman özgürlüğü de veriyor. Dilediğiniz zaman diliminde sevdiklerinizle şehrin farklı yerlerine Bayburt kiralık oto aracınızla ulaşabilirsiniz. Bayburt’tan araç kiralayarak Trabzon gibi komşu kentlere günübirlik veya konaklamalı turlar da gerçekleştirebilirsiniz. Araç teslim sistemiyle belirli bir süre kiralanan aracın kullanım süresi boyunca kasko ve sigorta işlemleri kiralama şirketine bırakılıyor.


Bayburt Gezilecek Yerler

  • El değmemiş çam ormanları, dağ göletleri ve sıcak kültürüyle Bayburt görülmeye değer yerlerden. Özellikle Bayburt oto kiralama seçenekleri sayesinde gezilip görülecek yerlere ulaşımı daha kolay hale getiriyor. Bölgedeki Yakupabdal Göleti ve Doğa Parkı merkeze 45 km uzaklığıyla doğa içinde vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir atmosfere sahip.
  • Ünlü İpek Yolu’nun geçmişte kervanlarının geçtiği köprülerden birisi Bayburt Korgan Köprüsü. Gümüşhane yolunun yirmibeşinci kilometresinde yer alan Korgan Köprüsü ile tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
  • Bayburt’ta kiralama seçenekleriyle ucuz araç imkanlarından faydalanarak Baksı Müzesi’ne ulaşabilirsiniz. Baksı Müzesi, Bayburt’a bağlı olan Bayraktar köyünün bir sanat müzesi. Şehirden yaklaşık 45-50 km mesafedeki müzede geleneksel el sanatları ile birlikte çağdaş sanat eserlerini inceleyebilirsiniz.
  • Kent merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindeki Bayburt Kalesi aynı zamanda kültürel simgelerin başında geliyor. Mimarı anonim kalan Bayburt Kalesi şehri tepe noktadan izleyebileceğiniz harika bir bakış açısı sunuyor.


Bayburt Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız