Europcar Kiralama Koşulları

ÖNEMLİ BİLGİ


Aracı teslim almaya gelen misafirin kimlik ve ehliyet belgesinin yeni olması zorunludur, aksi bir durumda araç temini sağlanmayacaktır.

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma findeks sorgusu yapacaktır. Minimum 1300 findeks notu istenmektedir.

No show
Rezervasyon başlangıç tarih ve saatinden 24 saat önce yapılan iptallerde ücretsiz iade yapılmaktadır.  24 saat kala yapılan iptallerde 1 günlük kira bedeli tahsil edilerek geri kalan ücret iade edilir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır)

Ön ödemeli rezervasyonlarda rezerve edilen araç tüm ofislerde rezervasyon saatinden itibaren 2 saat garanti edilir. Bu süre içerisinde aracın alınmaması durumunda rezervasyon iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz.


Rezervasyonunuzu araç alış saatinden sonra yapacağınız iptallerde ya da belirtilmeyen iptal talebi halinde ise, ön ödeme tutarı tümüyle tahsil edilir ve iade yapılmaz. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.


            *Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması yoktur.


            *Kiralama ve araç gruplarına göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.


BELGELER

Araç teslimi sırasında Europcar ofislerinde, talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

SÜRÜCÜ YAŞI

Europcar firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında Europcar ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır.

Depozito:

Europcar firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir:

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Europcar firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 7 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Europcar firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km aşım ücretleri, Ekonomi ve Orta grup araçlarda 0.60 TL, Üst Grup araçlarda 0.75 TL olarak uygulanacaktır.

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

400

400

3000

3000

2

400

400

   

3

400

400

   

4

400

400

   

5

400

400

   

6

400

400

   

7

400

400

   

8

400

400

   

9

400

400

   

10

400

400

   

11

ttl 4000

ttl 4000    

12

ttl 4000 ttl 4000    

13

ttl 4000 ttl 4000    

14

ttl 4000 ttl 4000    

15-30

ttl 4000

ttl 4000    

 

 

 

   
YAKIT

Europcar firması araçların deposunu size teslim ettiği şekilde teslim alır. Dolu depo verildiyse yine aynı şekilde dolu depo bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Lütfen aracı teslim alırken yakıt göstergesini kontrol ediniz. Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinden daha düşük bir seviyede teslim ederseniz ödenecek olan fark, teslim sırasında imzanıza sunulan belgede belirtilmiştir. Lütfen belgeyi imzalamadan önce dikkatle okuyunuz.

EK HİZMETLER
SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YARDIM

oBilet Müşteri Hizmetleri: 0850 532 62 58 / [email protected]

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı, Europcar Hasar Koruma Programı ile koruma altına alınmıştır. Koruma kapsamını ihlal eden durumlar, araç teslimi sırasında imzanıza sunulacak belgede yer almaktadır. Lütfen araç teslimi sırasında imza atmadan önce bu belgeyi dikkatle okuyunuz.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Europcar firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.