Rentgo Kiralama Koşulları

BELGELER

Araç teslimi sırasında Rentgo ofislerinde, ehliyet ya da kimliğinden en az birinin çipli ve güncel''  olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

Diyarbakır ve Mardin ofislerinde yapılacak kiralamalar için uçuş kartı ibrazı zorunluluğu vardır.

KİRALAMA SÜRESİ

Rent Go firmasının araçları günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

SÜRÜCÜ YAŞI

Rent Go firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında Rent Go ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Depozito:

Rent Go firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir:

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Rent Go firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 10 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Rent Go firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Günlük ve aylık kiralamalarda km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik  sınıf için 1,60 TL; orta grup için 2 TL ; Lüx, Premium, Suv ve Van Sınıfları için, 2,50 TL ila 4 TL olarak km başı ücret alınacaktır.

 

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

500

400

4000

3500

2

850

ttl 750

 

 

3

1150

ttl 1050

 

 

4

1450

ttl 1350

 

 

5

1750

ttl 1650

 

 

6

2050

ttl 1950

 

 

7

2350

ttl2250

 

 

8

2650

ttl 2550

 

 

9

2950

ttl 2850

 

 

10

3250

ttl 3150

 

 

11

3500

tll 3400

 

 

12

3750

ttl 3500

 

 

13

3750

ttl 3500

 

 

14

3750

ttl 3500

 

 

15 + 

4000

ttl 3500

 

 

 

 

 

 

YAKIT

Rent Go firması araç teslim alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmelidir. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.

EK HİZMETLER


SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma Findeks sorgusu yapacaktır.

Diyarbakır ve Mardin ofislerinden kiralanan araçların tesliminde uçuş kartı beyanı gerekmektedir.

Aracın hasarlı getirilmesi durumunda misafirden hasar takip bedeli olarak 354 TL tahsil edilecektir. Mini hasar güvencesi olması durumunda 150 tl + kdv ; Süper mini hasar güvencesi olması durumunda 150 tl + kdv; Süper maksimum güvencesi olması durumunda ise herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.

Aracınız temiz teslim alınıp, temiz teslim edilmesi gerekmektedir. Olası bir kirlilik durumunda firma, araç temizlik bedeli tahsil edebilir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Rent Go firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.