Sixt Kiralama Koşulları

ÖNEMLİ BİLGİ

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu Sixt Rent a Car araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.

Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir

İptal iade koşulları

- Araç alımından 24 saat öncesine kadar yapılan iptal taleplerinde ilk üç günlük kira bedeli tahsil edilerek kalan tutar iade edilir. Rezervasyon süresi 3 gün ve daha az ise tutar iade edilmez.

- 24 saatten az bir süre kalması halinde ise rezervasyon bedeli üzerinden iade sağlanmaz.

- Özel kampanyalı fiyat üzerinden yapılan rezervasyonlarda aracın erken iadesi durumunda ücret iadesi sağlanmamaktadır.

Araç Kiralama Şartları

Kiralama yaşı

- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş ve üzerinde olmak (Renault Clio, Opel Corsa, Peugeot 208 vb.)

- Orta grup araçlar için 25 yaş ve üzerinde olmak (Renault Megane, Opel Astra, Toyota Corolla, Fiat Egea vb.)

- Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (MB C Class, BMW 3 Series vb.)

- Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Class, BMW 5 Serisi, Volvo XC90 vb.)

Kredi Kartı Kullanımı ve Depozit

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik, orta ve üst grup araçlar için 750 TL, lüks grup araçlar için 4000 TL tutarında bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanızın bitiminden 10 iş günü sonra provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu Sixt Rent a Car araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.

Ehliyet Süresi

- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

Provizyonun Kaldırılması

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Sixt firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 30 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır. Kiralamanızın bitiminden 10 iş günü sonra provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.

İPTAL/ERKEN İADE KOŞULLARI

Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

Araç alımından 24 saat öncesine kadar yapılan iptal taleplerinde ilk üç günlük kira bedeli (tüm ekstralarla birlikte) tahsil edilerek kalan tutar iade edilir. 24 saatten az bir süre kalması halinde ise rezervasyon bedeli üzerinden bir iade sağlanmaz. Özel kampanyalı fiyat üzerinden yapılan rezervasyonlarda aracın erken iadesi durumunda ücret iadesi sağlanmamaktadır.

Talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum, başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücrete tabi olabilir. Erken dönüşlerde iade edilecek tutarın %20'si erken iade bedeli olarak kesilir ev kalan tutar iade edilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik, kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order (posta havalesi) ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın SIXT rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

- Dönüş istasyonunun değişikliği

- Araç grubu değişikliği

- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

- Saat farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %30'u kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler, Sigortadan Yararlandırma Teminatının (Tam veya Muafiyetli Kaza Güvencesi) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

KİLOMETRE SINIRI

Sixt firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Bir kiralamada toplam 3000 km kullanım hakkı bulunmaktadır. İlave km paketleri 3000 km kullanım hakkını geçemez. 150 km aşım paketi : 150 TL, 250 km aşım paketi : 250 TL, 400 km aşım paketi : 400 TL olarak ücretlendirilecektir. KM başına 1 TL (KDV Dahil) olarak ücretlendirilmektedir.

 

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

3000

3000

   

2

3000

3000

   

3

3000

3000

   

4

3000

3000

   

5

3000

3000

   

6

3000

3000

   

7

3000

3000

   

8

3000

3000

   

9

3000

3000

   

10

3000

3000

   

11

3000

3000

   

12

3000

3000

   

13

3000

3000

   

14

3000

3000

   

15-29

3000

3000

   

30+

3000

3000

   

YAKIT

Sixt firması araçları teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Aracı teslim alırken yakıt göstergesini kontrol etmeyi unutmayınız.

EK HİZMETLER

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM

İletişim için 0850 222 20 00

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Koruma kapsamını ihlal eden durumlar araç teslimi sırasında imzanıza sunulacak olan belgede belirtilmektedir.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Sixt firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız