Anadolu Car Rental Kiralama Koşulları

ÖNEMLİ BİLGİ

Aracın içinde sigara içmek yasaktır. Araç tesliminde kirli arabalardan araç yıkama bedeli olarak alınır. 

Sigara külü, sigara yanığı, deniz kumu, hayvan tüyü, koltuklarda leke vb. durumlarda gereken araç kuaför bedeli 600 TL’dir.

Kiralanan aracı yalnızca teslim formunda bulunan kişiler kullanabilir. Kontratta bulunan kişiler dışında aracın kullanımı halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda sigorta güvencesi geçerli değildir ve kiracının sorumluluğundadır.

Kaza durumunda aracınızı yerinden hareket ettirmeden polise tutanak tutturmanız zorunludur.
Findeks:  Belirlenen kriterler şu şekildedir; Kiralayan ve ek sürücülerin Findeks kriterlerinin olumlu değerlendirilmesi halinde işlemler devam eder,
aksi halde kiralama yapamazlar. Minimum puan kriteri 1500’dür ve yapılan sorguda birden fazla geciken ödeme olmamalıdır. Kullanılabilir limit 75.000 TL olmalıdır.
Bu kriterlere uymayan müşterilerimiz standart kiralama gerçekleştirilemez.

SÜRÜCÜ GEREKSİNİMLERİ
BELGELER:

Araç teslimi sırasında New Anadolu ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler(kimlik-ehliyet), sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

Ehliyetin fiziksel olarak bulunmaması durumunda işlem yapılamamaktadır, sadece ehliyet yenileme vb. durumlarda mühürlü veya kaşeli QR kodlu evraklarla işlem yapılabilmektedir.

SÜRÜCÜ YAŞI

New Anadolu firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

KREDİ KARTI:

Araç teslimi sırasında New Anadolu ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

DEPOZİTO

 New Anadolu firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından- belli bir tutara provizyon uygulamaktadır.31.12.2023 itibari ile geçerlidir.:

*Not: Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. 

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa depozitoyu kiralayan kişi kendi şahsi kredi kartından ödemesi gerekmektedir.  

Ek sürücüler için findeks zorunludur.

İlk kiralamalarda adres doğrulama yapılır ve ek dokümanlar ve e-devlet teyidi istenir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, Aracın ayıpsız iadesi sonrası New Anadolu firması tarafından derhal bankaya bildirilir. Bankalara göre değişkenlik göstermekle birlikte Provizyon blokesi 28 iş günü içerisinde banka tarafından kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

New Anadolu firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için KDV dahil 5 TL, Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için KDV dahil 8 TL olarak km başı ücret alınacaktır.

KİRA GÜNÜ

TOPLAM KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

250

250

2500

2500

2

500

500

3

750

750

4

1000

1000

5

1250

1250

6

1500

1500

7

1750

1750

8

2000

2000

9

2250

2250

10

2500

2500

11-30

2500

2500

YAKIT

New Anadolu firması araçların yakıtını size teslim ettiği şekilde geri alır. Aracı teslim alırken yakıt göstergesi kontrol edilmelidir. Aynı yakıt seviyesinde araç teslim edilmelidir. Aracın yakıt seviyesi teslim edildiğinden daha düşük bir birimle iade edilmesi halinde eksik gelen her bir birim eksik yakıt için ekonomik sınıf araçlarda KDV dahil 200 TL, Orta sınıf araçlarda 250 TL, Lüks ve Premium sınıf araçlarda ise 300 TL ve eksik yakıt bedeline ek olarak 100 TL Hizmet bedeli yansıtılmaktadır. Eksik yakıt miktarı, dolu yakıt deposu 8 Birim kabul edilerek hesaplanır.

EK HİZMETLER

TRAFİK CEZASI

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: 0532 466 39 99

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı limitler dahilinde koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da zorunlu trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır.  Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda sözleşmede adı geçmeyen bir sürücünün kazaya karışması gibi durumlarda sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.