İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 752 ₺
 • Fiat Egea 752 ₺
 • Citroen C Elysee 753 ₺
 • Opel Corsa 754 ₺
 • Fiat Egea 754 ₺
 • Renault Clio 5 754 ₺
 • Fiat Egea 756 ₺
 • Fiat Egea 756 ₺
 • Ford Tourneo Courier 756 ₺
 • Renault Clio 5 759 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Tourneo Courier 764 ₺
 • Fiat Egea 765 ₺
 • Renault Clio 766 ₺
 • Fiat Panda 767 ₺
 • Renault Clio 5 769 ₺
 • Opel Corsa 769 ₺
 • Renault Clio 5 770 ₺
 • Fiat Egea 770 ₺
 • Ford Tourneo Courier 770 ₺
 • Renault Clio 771 ₺

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan İzmir, pek çok kişinin uğrak noktası oluyor. Tatil, iş gezisi, toplantıların yanı sıra bir yerden bir başka yere giderken geçiş noktası olması sebebiyle İzmir’e her yıl binlerce yerli ve yabancı turist uğruyor. Hem doğal güzellikleri hem de şehir içinde sunulan imkanları sebebiyle İzmir, birbirinden farklı yönleriyle tercih sebebi olmayı başarıyor. İzmir’e uçak ile gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk uğradığı yer İzmir Adnan Menderes Havalimanı oluyor. İlk iniş yeri Adnan Menderes Havaalanı olduğu için yerli ve yabancı turistler daha rahat gezebilmek ve bir yerden bir başka yere giderken sorun yaşamamak için araç kiralama hizmetlerinden yararlanıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde İzmir’i rahat bir şekilde gezme imkanınız bulunuyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Genel Bilgiler

İzmir Adnan Menderes Havaalanı, Türkiye’nin uluslararası havalimanları arasında yer alıyor. İzmir’in şehir merkezinden 14 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Menderes ve Gaziemir ilçelerinin sınırları içerisinde bulunuyor. İsmini ise Türkiye’de 1950 ve 1960 yıllarında başbakanlık gerçekleştiren Adnan Menderes’ten alıyor. Havaalanı kodu ADB, açılış tarihi ise 17 Kasım 1987 olarak biliniyor. İzmir’e gelen, İzmir’den yurt dışına giden ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistler için günümüzde de aktif olarak hizmet veriyor. Havaalanı içerisinde İzmir Adnan Menderes araç kiralama hizmeti başta olmak üzere pek çok imkan bulunuyor.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı Araç Kiralama Fiyatları

İzmir, Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi sınırları içerisinde havaalanı bulunduruyor. Hava yolu ile seyahat eden kişiler için ilk uğrak noktası olan Adnan Menderes Havaalanı içerisinde sunulan imkanlar oldukça fazla. Havaalanına iner inmez yararlanılabilecek olan bu imkanlar, ziyaretçilerin şehri daha iyi tanımasına, daha aktif bir şekilde gezmesine ve ulaşım sorunu yaşamamasına yardımcı oluyor. Bu hizmetler arasında yer alan Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar oto kiralama hizmeti de İzmir’e ilk kez gelenlere büyük bir kolaylık tanıyor. Navigasyondan yardım alarak, özel araç ile şehri gezmek isteyenler, havaalanında sunulan araç kiralama hizmetinden yararlanıyor. Havaalanına vardıktan sonra İzmir havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak araç kiralamak mümkün oluyor. Bu sayede ziyaretçiler İzmir’in tarihi ve turistik noktalarına özel araçlar ile seyahat edebiliyor. İstenilen araç modeli ve kullanılacak gün sayısı belirlendikten sonra araç teslimi gerçekleşiyor ve seyahat süresi başlıyor. İzmir havalimanı araba kiralama fiyatları da seçilen araba modeline ve kullanılacak gün sayısına göre değişim gösterebiliyor. Aracın segmenti arttıkça, araç kiralama fiyatı da artıyor. Daha düşük ve orta segmentli araçların seçilmesi durumunda daha uygun fiyatlarla araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Araç kiralama fiyatları belirlenirken bazı faktörler de göz önünde bulunduruluyor. Bu faktörler arasında KDV, araç sigortası, kasko, şoför talebi gibi detaylar bulunuyor. Bu nedenle araç kiralama fiyatı konusunda net bir bilgi vermek mümkün olmuyor. Özel istekler ve araç modeli gibi faktörlerin belirlenmesi sonrasında net bir fiyat bilgisi oluşturuluyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

Şehre vardıktan sonra havaalanı içerisindeki farklı noktalardan araç kiralayabilirsiniz. Farklı imkanlar sunan şirketlerden bütçenize göre kiralama yapabilir, zaman kaybetmeden aracınızı teslim alarak yola çıkabilirsiniz. Havalimanında yer alan başlıca İzmir araç kiralama şirketleri şöyle sıralanıyor:

 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar kısmında yer alan ofisi ile öne çıkan Avis; ekonomik, konfor, prestij, premium, lüks ve van araçları kullanıcıların hizmetine sunuyor. 7/24 çağrı desteği ve teknik servis gibi hizmetleri sayesinde sıklıkla tercih edilen araç kiralama şirketlerinden biri oluyor. 
 • Budget, İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hat Terminali’nde ofisi bulunan bir araç kiralama şirketi. Konfor, prestij, premium ve ekonomik segmentlerdeki araçlarını kullanıcılarına sunan Budget, yıl içerisinde çeşitli kampanyalar ve avantajlı teklifler sunuyor. 
 • Garenta, İzmir Havalimanı’nda araç kiralamanızı sağlayacak olan şirketler arasında yer alıyor. Geniş araç filosuna sahip olan Garenta, kullanıcılarına sigorta ve güvence hizmeti sunuyor. 
 • Gün boyu aralıksız bir şekilde hizmet veren Sixt firması, geniş araç filosu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlarda hizmet veriyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçuş Bilgileri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, uluslararası bir havalimanı olduğu için pek çok uçuşu sınırları içerisinde barındırıyor. İzmir uçak bileti alarak İzmir’den Türkiye’nin havaalanı bulunduran tüm illerine gitmek mümkün oluyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na birçok firma farklı noktalardan uçuş düzenliyor. Bunların bazıları şöyle sıralanıyor:

 • İstanbul-İzmir arası sefer gerçekleştiren 3 firma bulunuyor; Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet. Uçuş ise ortalama olarak 1 saat 15 dk sürüyor.
 • Ankara-İzmir arası sefer gerçekleştiren 3 firma bulunuyor. Bu firmalar ise Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet. Uçuş süresi ise ortalama olarak 1 saat 20 dakika olarak belirleniyor.
 • Antalya-İzmir arası sefer gerçekleştiren 4 firma bulunuyor; SunExpress, Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet. Ortalama uçuş süresi ise 1 saat 15 dakika.

Bunun yanı sıra dış hatlar uçuşu da bulunduğu için İzmir’den yurt dışına uçuşlar da gerçekleştiriliyor. İzmir’den yurt dışında aktarma yapmak istiyorsanız araç kiralayarak konforlu bir şekilde İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelebilirsiniz. Örnek olarak, Manisa araç kiralama şirketlerinden kiralama yaparak uçuşunuza kolaylıkla yetişebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ege’nin incisi İzmir’e rahat bir şekilde ulaşmak için hava yolunu kullanabilirsiniz. Eğer tercihiniz bu yönde olacaksa İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için kısa bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Bu noktada tercih edebileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Belediye otobüsleri veya metro, bu alternatiflerin başında geliyor. Havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilir ve yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım için seçebileceğiniz yollardan bir diğeri ise HAVAŞ oluyor. İzmir’in farklı ilçelerine seferi bulunan HAVAŞ sayesinde hem eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilir hem de gitmek istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşım noktasında tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise İzmir Adnan Menderes araç kiralama şirketleri oluyor. İzmir Adnan Menderes Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama şirketleri, size tatiliniz boyunca kullanabileceğiniz araç kiralama hizmeti sunuyor. Siz de bu hizmetten yararlanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinin havaalanına uzaklığı yaklaşık 17 kilometre. 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde havaalanından şehir merkezine kiraladığınız araç ile seyahat edebilirsiniz. Dilerseniz özel şoför tercihinde bulunabilirsiniz. Böylece araç kullanımını daha konforlu hale getirebilirsiniz.

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir oto kiralama şirketleri ile iletişime geçtiniz ve kendinize uygun bir araç kiraladınız. Şimdi ise sıra İzmir’de gezilecek yerleri keşfetmeye geldi! Turistlerin uğrak noktası olan İzmir’de keşfedilecek pek çok yer var. 

 • İzmir’de gezmeniz gereken en güzel yerlerden birisi hiç şüphesiz Çeşme oluyor. Çeşme, en popüler tatil beldelerinden biri oluşu ile dikkat çekiyor. Şifalı suları, ünlü plajları ve otelleri ile öne çıkan Çeşme’yi mutlaka gezmelisiniz. Havalimanına indikten sonra Çeşme’ye ulaşmak istiyorsanız yaklaşık 85 km’lik bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. 1 saate yakın sürecek olan keyifli bir yolculuğun ardından tek yapmanız gereken Çeşme’nin tadını çıkarmaya başlamak.
 • İzmir’in havasını içinize çekmek ve Ege evlerinin modern mimarisini incelemek için Alaçatı’yı görmeden geçmemelisiniz. Havalimanına ulaştıktan sonra 84 km’lik mesafeyi yaklaşık 50 dakikada katedebilirsiniz. Bu yolculuğun sonunda sizi mavinin mor rengine karıştığı eşsiz bir manzara karşılıyor. Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezebilir, kafe ve restoranlarındaki eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Alaçatı’da bulunan tarihi butik otellerde konaklamak da oldukça güzel bir deneyim. Bizden söylemesi!
 • Alsancak… İzmir’in kalbinin attığı ilçe. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde yürüyüş yapmayı kim istemez? Hele bu yürüyüş Kordon Boyu’nda ise kesinlikle vazgeçilmezdir. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alsancak’a ulaşmak istiyorsanız 20 km’lik bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Havalimanına 30 dakika mesafede bulunan Alsancak’a geldiğiniz zaman Kıbrıs Şehitler Caddesi’ne de mutlaka uğramalısınız.
 • Her zaman sakinlikten ve huzurdan yanaysanız Foça’yı mutlaka görmelisiniz. Foça’nın sakin havası, sahil yolları ve şirin kafeleri size çok iyi gelecek. Tarihi yapılara merakı olan kişiler için de Foça vazgeçilmez bir lokasyon. Athena Tapınağı, Şeytan Hamamı, Beş Kapılar Kalesi görülmesi gereken tarihi değerler olarak biliniyor. Foça’nın Arnavut kaldırımlı yollarında yürüyerek güzel bir balık restoranına uğramak da oldukça güzel bir deneyim oluyor… Foça’nın tadını çıkarmak ve bu eşsiz eserleri görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Adnan Menderes Havalimanı’ndan itibaren yaklaşık 80 km’lik bir mesafeyi aşmak. 1 saat 15 dakika sürecek yolculuğun ardından kendinizi Foça’nın kollarına bırakabilirsiniz.


İzmir Adnan Menderes Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız