Ardahan

Ardahan Araç Kiralama

Ardahan, doğal güzellikleri, kültürü, tarihi yapıları ve lezzetli yemekleri ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli yerlerinden olan Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan gibi ülkelerle de sınır komşuluğu bulunuyor. Lezzet turizmi ile de ön plana çıkan şehir, ülkelerle sınır komşusu olduğu için yabancıların uğrak yerlerinden biri konumunda. Köklü tarihi ile de dikkat çeken şehir, doğal güzellikleri ile de ziyaretçileri büyülüyor. Hayvancılık sektörünün oldukça gelişmiş olduğu şehirde, birbirinden farklı lezzetleri deneyimlemek de mümkün.

Erzurum, Kars ve Artvin’e komşu olan Ardahan’ı ziyaret etmek için araç kiralama imkanları cezbedici bir seçenek haline geliyor. Ardahan’ı keşfetmek ve eşsiz tarihine ve güzelliklerine şahit olmak isteyen kişiler, cazip Ardahan araç kiralama imkanlarından faydalanabiliyor. Artvin araç kiralama firmalarından araç kiralayarak siz de Ardahan’a seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

1800 m rakım ile yüksek şehirlerden biri olan Ardahan, Artvin’e 235 km uzaklıkta yer alıyor. Erzurum ile Ardahan arası ise 227 km olduğu için, birçok ziyaretçi Erzurum seyahatine Ardahan’ı da ekliyor. Ardahan araç kiralama firmaları, ziyaretçilere farklı lokasyonlardan araç teslim seçeneği sunuyor ve bu sayede şehri keşfetmek daha kolay bir hale geliyor. 


Ardahan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ardahan oto kiralama işlemlerinden önce şehri kısa bir araştırmak ve bazı detayları öğrenmekte yarar var. Bu detayları öğrenmek, tatilinizin veya seyahatinizin daha verimli geçmesini sağlıyor.

Ardahan kiralık araç ile ziyaret edilmesi gereken ender şehirler arasında yer alıyor. Ardahan’a hava yolu ile ulaşım maalesef bulunmuyor. Ancak Kars’tan ayrılan Ardahan’a hava yolu ile ulaşım sağlamak için Kars Harakani Havalimanı kullanılabiliyor. 

Çıldır Gölü, özellikle kış aylarında sayısız turistin şehre gelmesine olanak sağlıyor. Yüzeyi tamamen donan Çıldır Gölü, kızak ile eşsiz bir tatil deneyimlemenize imkan tanıyor. Farklı konaklama imkanlarının olması, şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmenizi sağlıyor. 

Bütçeniz doğrultusunda araç bulmanıza olanak sağlayan Ardahan araç kiralama şirketleri, seyahatiniz ile ilgili ipuçlarını da sizlerle paylaşıyor. Araç kiralayarak gezebileceğiniz Ardahan, eşsiz lezzetleri, muhteşem güzellikte dağları ve tarihi yapıları ile yılın her ayında sizlere eşsiz deneyimler sunuyor. 


Ardahan’a Nasıl Gidilir?

Ardahan’a gitmek isteyen ziyaretçiler için birçok ulaşım imkanı bulunuyor. Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Kars uçak bileti alarak Kars Harakani Havalimanı’na iniş yapabiliyor ve Ardahan araba kiralama firmalarının araçlarını teslim alarak şehre ulaşım sağlayabiliyor. 

Kara yolu ile Ardahan’a ulaşmak da mümkün. Birçok şehirden Ardahan’a otobüs seferleri düzenleniyor ve Ardahan otobüs bileti alarak şehre ulaşılabiliyor. Ardahan kiralık araba seçeneklerinden faydalanarak da şehre ulaşım sağlanırken, araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetler arasında farklı lokasyonlarda araç teslim alma işlemi de bulunuyor. Artvin, Erzurum veya Kars araç kiralama firmalarından araç teslim alarak konforlu bir şekilde Ardahan’a gitmek mümkün. Bu imkan sayesinde Ardahan - Artvin arasındaki 115 km’lik, Ardahan - Erzurum arasındaki 225 km’lik ya da Ardahan - Kars arasındaki 88 km’lik mesafeyi kolaylıkla aşabilirsiniz. 

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen tren yolculuğu ile de Ardahan’a gidiliyor. Ankara’dan hareket eden Doğu Ekspresi ile Kars’a ulaşıyor ve bu noktadan da araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak kara yolu ile Ardahan’a ulaşıyor. Yaklaşık 24 saat süren tren yolculuğunun ardından Kars’a ulaşan ziyaretçiler, kiraladıkları araç ile 1 saat içerisinde Ardahan’a gidebiliyor.


Ardahan’da Araç Kiralama

Ardahan araç kiralama fiyatları, ziyaretçilere bütçeleri doğrultusunda seçenekler sunuyor. Bu sayede Ardahan’ı araç kiralayarak gezmek daha cazip hale geliyor. Farklı bütçelere uygun seçeneklerin olması, her bütçeden kişilerin araç kiralamasına da olanak sağlıyor. Ardahan kiralık araba fiyatlarının seçtiğiniz arabanın teknik özelliklerine ve seçtiğiniz gün sayısına göre değişmesi de sizler için farklı seçenekler oluşturuyor.

Ardahan araç kiralama firmaları, güvenli, konforlu ve keyifli bir yolculuk için, araç kiralamada avantajlı hizmetler veriyor. Navigasyon hizmeti, kasko veya hasar sigortası gibi seçeneklerin olması, yolculuğunuzu güvenle yapmanızı sağlıyor. 

Ardahan kiralık oto olanaklarından faydalanarak, aklınıza takılan sorularda firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Şehrin merkezinde hizmet veren araç kiralama firmaları, farklı lokasyonlardan araç teslim seçeneği de sunuyor. Öte yandan araçların temizliği ve dezenfektesi de düzenli olarak yapıldığı için sizlere eşsiz tatilin keyfini çıkarmak kalıyor. 


Ardahan’da Gezilecek Yerler

  • Bütçenize uygun ucuz araç kiralayarak, kış aylarında merkezden 57 km uzaklıktaki donmuş Çıldır Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz ve göl üzerinde kızakla gezebilirsiniz.
  • Araç teslim noktalarından kiralık aracınızı teslim alarak, eşsiz platolar üzerinde yer alan 40 km uzaklıktaki Bülbülan, 21 km uzaklıktaki Yalnızçam, 44 km uzaklıktaki Göle Okçuoğlu Yaylası’nı ziyaret edebilirsiniz. 
  • Ardahan kiralık oto ile yaklaşık 61 km uzaklıkta yer alan Aktaş Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz ve 12 adacığı görebilirsiniz. 
  • Şehir merkezinde kiralık araç ile turlar yapabilirsiniz ve tarihi yerleri yakından görerek geçmişe kısa yolculuklar yapabilirsiniz. 
  • Gezilecek yerler arasında yer alan ve merkeze yaklaşık 500 m mesafede bulunan Ardahan Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
  • Gezilecek yerler listesi yaparak, şehir merkezinden yaklaşık olarak 47 km mesafede bulunan Urartu dönemine ait Şeytan Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 
  • Ardahan’ın merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Kazan Kalesi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.
  • Hanak ilçesinde yer alan Sevimli Kalesi, Çıldır ilçesinde yer alan Kurtkale Kalesi ve Ardahan’ın 30 km uzaklığında bulunan Kinzi Kalesi de görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçını oluşturuyor.
  • Kaz yetiştirme çiftliklerini ziyaret edebilirsiniz ve yaylalarda yaşayan yabani hayatı da kiraladığınız araç ile gözlemleyebilirsiniz.


Ardahan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız