Artvin

Artvin Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin’in Gürcistan ile sınırı bulunuyor. Kentin diğer komşuları ise Rize, Erzurum ve Ardahan olarak öne çıkıyor. Artvin, yeşillerle kaplı bir bölge olsa da engebeli ve dağlık arazisi ile biliniyor. Artvin bunun yanı sıra sınırları içerisinde yer alan milli parkları ile ünlü. Kentin ekonomisi ise genel olarak tarıma dayanıyor. Tarım faaliyetleri içerisinde ise; çay, fındık ve kivi öne çıkıyor. Kente ulaşmak için Artvin otobüsü bileti satın alabilir ve rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Artvin sadece bölgeye uzak olan kentlerde yaşayanların değil, çevre kentlerde yaşayanların da ilgisini cezbediyor. Ayrıca kente çevre illerden ulaşmak da oldukça kolay. Örneğin; Ardahan araç kiralama yöntemlerini kullanarak Artvin’e ulaşabilirsiniz. Artvin ve Ardahan arasının ise 120 km olduğunu belirtelim. Bununla birlikte her iki kentin arazisinin engebeli olması nedeniyle yolculuğunuz 2 saat gibi sürelere çıkabilir. Araç kiralama yöntemlerini çevre illerden seyahat etmek için kullanabileceğiniz gibi Artvin ve civarında gezmek için de araç kiralama yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bunun için Artvin araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


Artvin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Artvin oto kiralama alternatiflerini değerlendirerek şehrin keyfini çıkarmaya başlamadan önce Artvin özelinde bilmeniz gereken birtakım hususlar bulunuyor. Artvin, Karadeniz Bölgesi’nin kuzeydoğu köşesinde konumlanıyor. Bu anlamda Türkiye’nin sınır topraklarından biri olarak biliniyor. Gürcistan’a açılan Sarp Sınır Kapısı da Artvin kentinin sınırları içerisinde konumlanıyor. Artvin aynı zamanda doğal güzellikleriyle, yeşille kaplı atmosferi ile biliniyor. Bu doğal güzellikler içinde kentteki milli parklar ön plana çıkıyor. Ancak Artvin genelinin engebeli ve dağlık bir araziye sahip olduğunu belirtelim. Bu sorunu aşmak için Artvin kiralık araç seçeneklerini ele alabilirsiniz. Bu alternatifi değerlendirerek seyahatinizi dilediğiniz gibi yönetebilir ve ulaşım imkanlarınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Artvin’in gezilecek yerlerini zenginleştiren bir diğer alternatif ise kanyonlar ve şelaleler. Kentin doğal güzelliklerinden yararlanmak maksadıyla ulaşım sağlamak için Rize Artvin Havalimanı araç kiralama da bir başka alternatif. Bu noktada havalimanı hizmetleriyle araç teslim alabilir, Artvin merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanıyla Artvin merkezin 117 km olduğunu hatırlatalım. 


Artvin’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin güzide kentlerinden biri olan Artvin’e Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve çevre illerinden farklı yöntemleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Artvin’in özellikle Ardahan, Rize ve Erzurum gibi kentlere son derece yakın olması, bu anlamdaki cazibesini artırıyor. Artvin’e ulaşım sağlamak için örneğin; Rize araç kiralama seçeneklerini gündeminize alabilirsiniz. Bu sayede Artvin ve çevresinde rahatlıkla gezebilirsiniz. Artvin’e ulaşım imkanı tanıyan bir başka alternatif otobüs yolculuğu. Farklı illerden otobüs bileti temin ederek de Artvin’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Rize Artvin Havalimanı da kentin ulaşım olanaklarını çeşitlendiren alternatifler arasında bulunuyor. Bu sayede hava yollarını kullanarak da kente seyahat edebilirsiniz. Havalimanına iniş yaptıktan sonra kentin merkezine ulaşmak için otobüsün yanı sıra Artvin kiralık araba opsiyonunu değerlendirebilirsiniz. Bu anlamda hizmet veren birçok Artvin araç kiralama firmaları bulunuyor. Rize Artvin Havalimanı ile kent merkezinin 117 km olduğunun altını çizebilir. Ayrıca yolculuğun tam tersi de mümkün. Kentten Türkiye’nin bir başka noktasına ulaşım sağlamak için de Artvin uçak bileti satın alabilir ve seyahat edebilirsiniz.


Artvin’de Araç Kiralama

Artvin araç kiralama şirketleri birbirinden farklı kiralama opsiyonlarıyla hizmet veriyor. Hizmetlerini geniş marka ve model seçenekleriyle zenginleştiren şirketler, her bütçeye ulaşabilme başarısı da gösteriyor. Bu seçenekler Artvin kiralık araba fiyatları üzerinde de söz sahibi oluyor. Elbette fiyatları etkileyen de birçok nokta bulunuyor. Bu noktaların başında ise marka ve model seçimi yer alıyor. Bu seçiminize göre fiyatlar şekil kazanmaya başlıyor. Fiyatları etkileyen diğer noktalar ise yakıt türü ve şanzıman seçeneği. Ayrıca kiralamak istediğiniz donanım paketi de fiyatları etkiliyor. Artvin araç kiralama fiyatları için bir başka önemli nokta ise kiralama süresi. Daha uzun kiralama süreleri ile daha uygun fiyattan araç kiralayabilirsiniz. Çünkü araç kiralama süresi uzadıkça araç kiralama bedelleri daha uygun seviyelere inebiliyor. Tüm bu konular üzerinde yapacağınız tercihler, fiyatları belirleyecek nitelikte. Bu noktada seçimlerinize göre makul fiyatlı araçlar kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç kiralama firmalarının kampanyalarından istifade ederek de ucuz araç kiralama fırsatı yakalayabilirsiniz. 


Artvin’de Gezilecek Yerler

Artvin, doğası kadar gezilecek yerler bakımından zengin olmasıyla da dikkat çekiyor. Artvin’de doğanın keyfini çıkarabileceğiniz doğal yerler: 

  • Borçka Karagöl Tabiat Parkı, kelimenin tam anlamıyla doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir yer. Artvin’in ünlü yaylarından biri olan Karagöl Yaylası’nda konumlanan tabiat parkına Borçka ilçesinden ve Artvin merkezden ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabiat parkı ile Artvin merkez arası yaklaşık olarak 60 km. Artvin kiralık oto seçeneklerini değerlendirerek buraya ulaşabilirsiniz. 
  • Doğası, kanyonu, vadisi ve yeşiliyle dikkat çeken Hatila Vadisi Milli Parkı da Artvin’de gezilecek bir başka nokta. Hatila Vadisi Milli Parkı’na kent merkezinden otobüs ve şahsi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi Artvin araba kiralama alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Milli parkla merkezin arası 15 km.
  • Arsiyan Dağı’nın eteklerinde konumlanan Şırata Gölleri, doğanın tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor. Artvin’in Şavşat ilçesinde konumlanan Şırata Gölleri, Artvin merkezden 95 km uzaklıkta. Buraya Artvin kiralık araç seçeneklerine yönelebilirsiniz. 
  • Hopa Kültür Evi ve Müzesi, 20. yüzyılın başlarından günümüze kalan bir konak. Tekrar restore edilerek müzeye dönüştürülen yapıda, Artvin’in geleneksel yaşamını sergileyen eserler yer alıyor.


Artvin Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız