Artvin Merkez

Artvin Merkez Araç Kiralama

Doğu Karadeniz’in en uç kısmında yer alan Artvin, önemli bir kültür merkezi olarak tanımlanıyor. Komşu ülkelerden biri olan Gürcistan sınırında bulunan bu şehrin jeopolitik konumu neticesinde ticaret faaliyetleri gelişmiş bir biçimde ortaya çıkıyor. Her mevsim bol yağış alan bölgede konumlanması ve yükseltinin fazla oluşu neticesinde Artvin’in akarsuları üzerinde rafting, kano gibi sporlar yapılıyor. Hayvancılık faaliyetlerinin de gelişmişliği bölgedeki halka ekonomik olarak kazanç sağlıyor.

Doğal güzelliklerini daha yakından görmek ve doyasıya gezmek için Artvin’e gezi ve seyahatler düzenleyebilirsiniz. Bunun için Artvin merkez araç kiralama hizmetlerinden faydalanma olanağı ortaya çıkıyor. Rize, Bayburt, Ardahan ve Gümüşhane ile komşu olan Artvin’de araç kiralayarak doyasıya gezebilirsiniz. Rize araç kiralama şirketlerini de tercih ederek Artvin’e yolculuk düzenleyebilirsiniz.

Artvin merkez araç kiralama fiyatları en ince ayrıntısına kadar incelenerek bütçe dostu tercihler yapılabiliyor. Değişen ihtiyaçlarınızı da ön planda tutarak kişisel beğenileriniz doğrultusunda araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Artvin merkez oto kiralama seçenekleri araç performansına ve ek opsiyonlara bağlı olarak da değişkenlik gösteriyor.

Artvin Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Artvin merkez kiralık araç tercihi yapmadan önce bir takım hususları bilmeniz şehir içerisinde rahat hareket etmenize fayda sağlıyor. Belirtilecek hususlar Artvin şehrini daha yakından tanımanıza yardımcı olacak niteliğe sahip oluyor.

Tarihi ilk çağ uygarlıklarına kadar dayanan Artvin şehrinin uzun süre Roma egemenliğinde kaldığından bahsediliyor. Gürcistan ile sınır komşusu olması neticesinde iki kültürün bir arada yaşandığı şehirde farklı gelenek ve görenekler de bulunuyor. Yöresel yemeklerin daha çok Karadeniz Bölgesi’nin diğer önemli ürünlerine benzediği söylenebiliyorken taze otlar ve deniz ürünleri sıklıkla kullanılıyor. Doğal güzellikleri ve yemyeşil doğası ile ilgi gören Artvin’in bol oksijenli havasının var oluşu ziyaretçileri memnun ediyor.

Artvin merkez araba kiralama seçeneklerinin genişlemesi neticesinde oldukça makul tercihler yapılabiliyor. Bölgedeki yöresel yemekleri tatmak, tarihi yapıları gezmek ve doğanın tadını çıkarmak bu sayede mümkün hale geliyor.

Artvin merkez kiralık araba ile gezilebilecek önemli şehirler arasında gösteriliyor. Denize dolgu yapılarak özenli bir biçimde inşaatı tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunurken keyifli bir yolculuğun tadını çıkarmanıza yardımcı oluyor. Rize-Artvin Havalimanı araç kiralama hizmeti ile vakit kaybı yaşamadan yolculuğa başlayabiliyorsunuz.

Artvin Merkeze Nasıl Gidilir?

Artvin şehrine gitmek isteyenler için makul ulaşım seçenekleri ortaya çıkıyor. Hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşımın sağlandığı bu güzide şehirde araç kiralama hizmetleri ile çevre illerden de ulaşım sağlanıyor. Artvin merkez kiralık araba fiyatları her bütçeye uygunluğu ile ilgi görüyor. Birbirinden farklı talepleri giderecek arabaları sunan araç kiralama şirketleri otogar ve havalimanlarından da ulaşım olanağı sunuyor.

Rize-Artvin Havalimanı araç kiralamak için uygun lokasyonlardan biri olup, şehre ayak bastığınız andan itibaren büyük bir kolaylık sağlıyor. Rize Artvin Havalimanı araç kiralama hizmeti şehir merkezine ulaşılabilir konumu ile talep görüyor. Merkeze 140 km uzaklıkta bulunan bu havalimanının araç teslim noktaları da ziyaretçilerin isteklerine göre değişim gösteriyor.

Havalimanından ulaşım sağlandığı gibi Artvin Otogarı’ndan da şehir merkezine ulaşım seçenekleri bulunuyor. Hava yolu aracılığıyla gelmek isterseniz Artvin uçak bileti alarak kısa süre içerisinde bölgeye ulaşmanız mümkün. Ayrıca Artvin otobüs bileti satın alarak da Türkiye’nin birçok yerinden bu şehre ulaşım mümkün. 150 km mesafenin bulunduğu Rize, 321 km uzaklığın var olduğu Gümüşhane ile de ulaşım rahat bir biçimde sağlanabiliyor.

Artvin Merkezde Araç Kiralama

Artvin merkez kiralık oto seçenekleri kaç kişinin seyahat edeceği, bütçe koşulları ve araç tipine bağlı olarak değişim gösteriyor. Ekonomik tercihler ile tüm şehri doyasıya gezmek adına araç kiralama şirketlerini kıyaslamak ve en doğru seçimleri yapmak makul oluyor.

Artvin merkez araç kiralama şirketleri çok sayıda olup, bölgeden bölgeye farklı özellikler taşıyor. Araç tercihi yaptıktan sonra ek seçeneklere yönelmek ve sürüş konforunu yükseltmek mümkün hale geliyor. Araç kalitesinin yüksek olması yanında kasko ve de sigorta işlemlerinin sağlanması makul tercih olanaklarını beraberinde getiriyor.

Kiralık aracınızı teslim aldıktan sonra aklınıza takılan her soruyu cevaplaması adına araç kiralama şirketleri ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Oluşabilecek problemlere karşı yol yardım ekipleri ve servisler ile konforlu bir sürüş keyfini elde edebilirsiniz.

Artvin Merkezde Gezilecek Yerler

  • Bütçenize uygun olan ucuz araçları kiralayarak şehrin tarihi dokusunu yakından inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Artvin merkez konumuna yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan Atatepe, şehri ayaklar altına alarak eşsiz bir seyir keyfi sunuyor.
  • Araç teslim hizmeti sonrasında hem yakın noktalara hem de şehrin diğer ucundaki önemli alanlara seyahatler gerçekleştirilebiliyor. Eşsiz görünümü ve tarihi dokusu ile Artvin Kalesi merkeze 4 km uzaklıkta yer alırken Roma İmparatorluğu’na ait izler taşıyor.
  • Çoruh Park ise Artvin şehrinin Çoruh ilçesinde yer alan en önemli mesire alanlarından biri. Yemyeşil doğası ve su kenarında konumlanması Çoruh Park tesisini gezilebilecek alanlar arasında üst sıralara taşıyor. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bu bölge şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Hatila Vadisi Milli Parkı, şelaleleriyle ünlü bir sosyal alan. Mavi ile yeşilin buluştuğu en önemli merkezlerden biri olan bu milli park daha önceki dönemlerde gözde kamp alanları arasında bulunuyordu. Doğa koruma alanları arasına giren ve gezi rotalarında mutlaka yer alan bu doğal güzellik şehir merkezine 15 km uzaklıkta konumlanıyor.


Artvin Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız