Carvento Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOSULLARI

En az kiralama süresi 24 saattir.

Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti :2 Yıl 21 Yaş

Başvurularda ;

B segment araçlarda ( Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 ) 21 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

C segment araçlarda ( Ford Focus, Renault Megane ) 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

D ve E segment araçlarda ( VW. Passat , Audi A6 ) 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet  gerekmektedir.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre; depozito alınacaktır.

Kullanım ve Kilometre Limiti:

1-3 GÜN         300 KM

4-7 GÜN         220 KM

8-14 GÜN      200 KM

15-21 GÜN    120 KM

22 +  GÜN     100 KM

*Lüks Segment KM sınırları farklılık göstermektedir.

Muafiyet Bedelleri:

Ekonomik Segment (B): 1000 EURO / 35.000 TL

Orta Segment (C): 1250 EURO / 45.000 TL

Üstü Segment (D & E): 1500 EURO / 50.000 TL

Trafik Cezaları:

Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları, otopark ücretleri ve HGS bedelleri kiracıya aittir.

Sigorta:

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir. Ek sigorta pa

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan durumlar:

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,

Belirlenen hız limitini aşmak,

Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,

Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,
Trafik akışına ters yönde araç kullanmak,
Kırmızı ışıkta geçmek,
Trafik için belirlenmiş yollar dışında oluşabilecek kaza ve hasar (kara yolları dışı, arazi,plaj vb.)

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

Ek sigorta hizmetleri ücrete tabiidir. Detaylı bilgi için firmayla iletişime geçilmelidir

Yakıt

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Araç iadesinde içinde bulunan yakıtın iadesi veya kira ücretinden düşülmesi mümkün değildir.

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü yazılabilir, İkinci sürücü için ek ücret talep edilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Şehir Dışı Araç Teslimatı

Belirlenen lokasyon dışında araç teslim almak veya iade edildiğinde uzaklığına göre ek ücret talep edilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda (aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

   * Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

   * Dönüş istasyonunun değişikliği

    * Araç grubu değişikliği

    * Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    * Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Geç iadelerde her saat için günlük kiralama bedeli kadar ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının (Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası) devre dışı kalmasına yol açabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz ön rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde (dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi vb) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası ve KDV dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşullarını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında sanal pos / mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, Sanal POS , kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Kira süresi dolmuş olsa dahi, yapılan kiralama ile ilgili sonradan da ortaya çıkacak ödemeler (HGS geçiş, otoyol ve/veya köprü geçişleri, otopark ücreti, Trafik Para Cezası vb.) bilgilerini vermiş olduğunuz kredi kartından çekilecektir.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.