Detay Rent a Car Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları


EHLİYET VE YAŞ


Kiracının kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması ve 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.Ayrıca ehliyet en az 2 yıllık olmalıdır. Kiralanan araç, sadece kira sözleşmesinde ve teslim formunda belirtilen kişiler tarafından kullanılır. Aracın kullanımında,  sözleşmede belirtilmeyen herhangi bir üçüncü sahsın aracı kullanmasından meydana gelebilecek zararları hiçbir garanti kapsamayacaktır. Extra sürücüler  eklemek isterseniz, ofislerimize başvurabilirsiniz.

Ekonomik grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 21 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 20 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.

Orta grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 23 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-24 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta gruptan araç kiralayabilirler.

Üst  grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 27 yaşında ve 4 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 24-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.
 
Genç sürücü uygulaması için Süper Mini Hasar Güvencesi alınması mecburidir. Detay rent a car  genç sürücü uygulamasını uygulamama hakkını saklı tutar.

KİRALAMA SÜRESİ

Minimum kiralama süresi 3 gündür. Bu süre, yoğun sezon, bayram tatili gibi periyotlarda daha yüksek tutulabilir.

Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir.

Geç Teslimat:

Aracınız rezerve edilen saate göre 2 saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret kira sözleşmesine eklenecek ve kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Yakıt:

Lütfen aracı teslim alırken, aldığınız yakıt miktarı  ile iade ediniz.

ÖDEME VE DEPOZİT

Aracı teslim alırken nakit veya Sanal pos Kredi Kartı ile toplam kira bedeli istenilen her para birimi ile yapılabilir ve ödeme bu şekilde tahsil edilebilir.

Geçerli pasaport bilgileri ve uçuş detayları alınan yurtdışı müşterilerimizden depozit alınmaz. Pasaportun olmaması durumunda iş verenlerden vergi levhası çalışanlardan ise son çalıştığı iş yerine ait maaş bordrosu belgelemesi talep edilmektedir.

TRAFİK CEZALARI

trafik kurallarına uyulmaması sonucu kesilmiş olan trafik cezalarının ödenmesi(köprüler ve otoyollarda yanlış şeride girmek dahil) sözleşmede belirtilen aracı kiralayan kişinin kredi kartından tahsil edilecektir. Aracın kirada olduğu süre zarfında yansıyacak Trafik Cezalarının müşteriden tahsilat sürecinde, trafik ceza bedeli dışında 30 Türk Lirası Hizmet Bedeli tahsil edilecektir.

EK HİZMETLER ve ÜRÜNLER

Araç kiralama hizmetimize ek olarak aşağıdaki ürünleri ve hizmetleri satın alabilirsiniz. Fiyat detayları ve daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon çağrı merkezini arayınız veya ofislerimize başvurunuz.

- Bebek koltuğu
- Navigasyon
- Aracı farklı yerde teslim etme
- Takmatik kar zinciri
- Mini hasar güvencesi
- HGS

ÖNEMLİ BİLGİ

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma kendi inisiyatifine bağlı olarak findeks sorgusu yapabilir.


DESTEK

oBilet Müşteri Hizmetleri: 0850 532 62 58 / [email protected]