Düzce

Düzce Araç Kiralama

Düzce, 1999 yılı itibarıyla il statüsüne gelmiş şehirler arasında yer alıyor. 1999 yılı öncesinde bir ilçe olarak kendini idame ettiren Düzce’nin, 1999 yılı itibarıyla şehir statüsü kazandığı biliniyor. Batı Karadeniz sınırları içerisinde bulunan ve doğal hayatı ile dikkatleri üzerine çeken Düzce, küçük olması sebebiyle de pek çok turistin uğrak noktası oluyor. 2016 yılında gerçekleştirilmiş olan nüfus sayımına göre Düzce’nin nüfusunun 370.371’in üstünde olduğu biliniyor.

Düzce, günümüzde hem sanayi hem de tarım sektörlerinde iyi bir konumda bulunuyor.  Bu sektörlerin yanı sıra ormancılık ve hayvancılık sektörlerinde de Düzce’nin büyük bir yeri bulunuyor. Özellikle Düzce’nin iki metropol arasında yer alması sebebiyle her yıl onlarca yerli ve yabancı turist Düzce’yi ziyaret ediyor. Bu ziyaretler sırasında şehri rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler ise Düzce araç kiralama hizmetlerinden yararlanıyor. Bu sayede pek çok kişi hem şehri gezebiliyor hem de bir yerden başka bir yere kolay bir şekilde Düzce oto kiralama ile ulaşım sağlanabiliyor.


Düzce Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düzce, M.Ö. 11.390 ve 800 yıllarında Hititlerin egemenliğinde kurulmuş olan şehirler arasında yer alıyor. Tarihi oldukça eski zamana dayanan Düzce, dört farklı döneme eşlik etmesiyle biliniyor. Bu dönemler arasında ise Britanya, Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet yer alıyor. Evliya Çelebi tarafından yazılmış olan Seyahatname’nin içerisinde de Düzce’de bulunan Tuz Pazarı’nın adı geçiyor. Bizanslılar döneminde Düzce’nin en iyi dönemlerinden birisini yaşadığı, parladığı ve pek çok alanda gelişim gösterdiği biliniyor.1323 yılında Osmanlı Devleti’nin Düzce’yi almasıyla birlikte bölgenin isminin Konsopa aldığı da bilinenler arasında yer alıyor. Ancak bu dönemde Düzce, aşama aşama gelişiyor ve 1871 yılında ise ilçe merkezi halini alıyor. Bugün günümüzde hâlâ Düzce hakkında çeşitli araştırmalar gerçekleştiriliyor ve pek çok yerli ve yabancı turist Düzce araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak Düzce’yi geziyor. Düzce kiralık araç ile pek çok noktası gezilebilecek, tarihi araştırılabilecek ve doğal güzellikleri görülebilecek şehirler arasında yer alıyor.


Düzce’ye Nasıl Gidilir?

Düzce’yi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler Düzce’ye nasıl gidebileceğini araştırıyor. Hava yolu, kara yolu, deniz yolu gibi pek çok yol sayesinde Düzce’ye ulaşım gerçekleştirmek olağan hâle geliyor. Bu sebeple herhangi bir şekilde vakit kaybetmeden ve süre sorunu yaşamadan Düzce’ye ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler, tercihini hava yolundan yana kullanılıyor. Bu yol üzerinden seyahat etmek için Düzce uçak bileti almak yeterli oluyor. Düzce’ye ulaşım sağlamak için akla gelen yol olan hava yolu olsa da Düzce’ye gelen pek çok kişi iniş gerçekleştirdikten sonra Düzce kiralık araba fiyatları arasından kendi bütçesine uygun olanı inceliyor. Gerçekleştirilen araştırmanın ardından Düzce araç kiralama fiyatlarının incelenmesinin ardından araç kiralama işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sayede pek çok yerli ve yabancı turist bu süre içerisinde zaman kaybı yaşamıyor.

İstanbul’dan Düzce’ye kara yolu ile ulaşım gerçekleştirilmek istenmesi durumunda iki şehir arasındaki mesafe yaklaşık 2 saat 42 dakika sürüyor. Bu seyahati İstanbul araç kiralama hizmetinden yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz. Tercihinizi şehirlerarası otobüslerden yana kullanacaksanız Düzce otobüs bileti alabilirsiniz. Kara yolu ile Düzce otogara giriş gerçekleştirildikten sonra ise araç teslim alınarak istenilen adreslere gidilebiliyor. Bu noktada ucuz araç arayışı olan kişiler ise istediği marka aracı kiralayarak Düzce sınırları içerisinde sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyor.

Düzce’ye özel araç ile gidilmesi durumunda ise gidiş sürecine daha fazla zamanın ayrılması gerekiyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan otogarlardan otobüse binilmesi ve Düzce Otogarı’na gidilmesi durumunda otobüs seyahati için birkaç saat daha zaman ayrılması gerekiyor. Örneğin; İstanbul’dan Düzce’ye otobüs ile gitmek 3.30 saat sürüyor. Eğer seyahatinize Bolu’dan başlayacaksanız Bolu araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. 


Düzce Araç Kiralama

Düzce’de araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu hizmetlerden yararlanılması durumunda pek çok kişi Düzce’nin birbirinden ayrı pek çok noktasını herhangi bir yere bağlı kalmadan gezebiliyor. Düzce’de bulunan araç kiralama şirketlerinden yararlanılması durumunda herhangi bir sorun yaşamadan araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Böylece istenilen marka, model, yaşta araçların kiralanması mümkün hale geliyor. Düzce’de bulunan araç kiralama firmaları tüm bunlara ek olarak özel şoför hizmeti de sunuyor. 

Pek çok kişi, otobüs ile seyahat etmesinin ardından Düzce’ye indikten sonra Düzce araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek araç kiralama konusunda araştırma yapıyor. Bu araştırma sonucunda Düzce kiralık oto hizmetlerinden yararlanılarak araç ile seyahat etme imkanı elde ediliyor. Düzce araç kiralama firmaları, verdikleri hizmet ile konforlu bir seyahati mümkün kılıyor.


Düzce Gezilecek Yerler

Düzce’de gezilecek yerler listesinde pek çok nokta yer alıyor.

  • Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde ilk sırada Pürenli Yaylası bulunuyor. Pürenli Yaylası, Düzce’nin merkezine yaklaşık 24 kilometre uzaklıkta. İçerisinde bulundurduğu doğal bir göl ve onlarca ağaç ile pek çok kişinin ilgisini üzerine çekiyor.
  • İkinci sırada ise Melen Çayı bulunuyor. Melen Çayı, rafting yapmak isteyen pek çok kişinin uğrak noktası oluyor. Düzce’nin Yığılca ilçesinde bulunan bu çaya gitmek için merkezden yarım saat kadar yol alınması gerekiyor. Hem doğal güzelliği ile hem de içerisinde bulunan aktivite imkanları ile pek çok kişi Düzce’ye gittiğinde Melen Çayı ziyareti gerçekleştiriyor.
  • Son olarak Efteni Gölü de Düzce’de gidilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. İçerisinde 150 kuş türünü barındıran bu göl, Düzce’nin merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Düzce kiralık oto hizmetinden yararlanarak bu muhteşem gölü ziyaret edebilirsiniz.


Düzce Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız