Fer Car Kiralama Koşulları

BELGELER

Araç teslimi sırasında Fercar ofislerinde, ehliyet ya da kimliğinden en az birinin çipli ve güncel''  olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

KİRALAMA SÜRESİ

Fercar firmasının araçları günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

SÜRÜCÜ YAŞI

Fercar firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında Fercar ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Depozito:

Fercar firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir:

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Rent Go firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 25 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Fer car araçlarımız bütün araç sınıfı 5+KDV şekilde uygulanır

YAKIT

Rent Go firması araç teslim alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmelidir. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.

EK HİZMETLER

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma Findeks sorgusu yapacaktır.

Aracın hasarlı getirilmesi durumunda misafirden hasar takip bedeli olarak 354 TL tahsil edilecektir. Mini hasar güvencesi olması durumunda 150 tl + kdv ; Süper mini hasar güvencesi olması durumunda 150 tl + kdv; Süper maksimum güvencesi olması durumunda ise herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.

Aracınız temiz teslim alınıp, temiz teslim edilmesi gerekmektedir. Olası bir kirlilik durumunda firma, araç temizlik bedeli tahsil edebilir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Fercar firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.,