Hikmet Oto Kiralama Kiralama Koşulları

Hikmetrent

 

SÜRÜCÜ GEREKSİNİMLERİ:

BELGELER:

Araç teslimi sırasında Hikmet oto kiralama ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

 • Kimlik Kartı
 • Ehliyet
  • Ekonomi Sınıf Araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Orta Sınıf Araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Üst Sınıf ve SUV tipi Araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI

Hikmet oto kiralama firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

 • Ekonomi Segment Araçlar için: En az 23 yaş
 • Orta Segment Araçlar için: En az 23 yaş
 • Üst sınıf ve SUV tipi Araçlar için: En az 23 yaş

KREDİ KARTI:

Araç teslimi sırasında Hikmet oto kiralama ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

 • Ekonomi ve orta sınıf araçlar için: Tek kredi kartı
 • Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: Çift kredi kartı

DEPOZİTO

Hikmet oto kiralama firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından- belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutarlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Ekonomi sınıf araçlar için: 1500 TL
 • Orta sınıf araçlar için: 1500 TL
 • Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: 2000 TL

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Hikmet oto kiralama firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 10 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Hikmet oto kiralama firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için …….  TL , Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için …… TL olarak km başı ücret alınacaktır.

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

250

250

4500

4500

2

250

250

   

3

250

250

   

4

225

225

   

5

225

225

   

6

225

225

   

7

200

200

   

8

200

200

   

9

200

200

   

10

200

200

   

11

200

200

   

12

200

200

   

13

200

200

   

14

200

200

   

15

200

200

   

15+

150

150

   


 

YAKIT

Hikmet oto kiralama firması araçları yakıt depoları tam dolu olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ve ilave olarak ……. servis ücreti size yansıtılır.

EK HİZMETLER

 • Ek sürücü için 30 tl   kişi başı ücret uygulanmaktadır. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 25 TL‘dir. En fazla 2 ek sürücü kabul edilir.
 • Bebek koltuğu günlük 40TL’dir. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 40 TL’dir.
 • Mini hasar sigortası günlük 65 TL’dir. Aylık kiralamalarda bu ücret 60 TL’dir.
 • Süper mini hasar sigortası günlük 110 TL’dir. Aylık kiralamalarda sabit 100 TL’dir.

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

SİGORTALAR  VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma kendi inisiyatifine bağlı olarak findeks sorgusu yapabilir.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında ……… firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.