Kırşehir


Kırşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırşehir İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Nevşehir illerinin arasında yer alıyor. 241 bin nüfusa sahip olan şehir, özellikle Anadolu izlerini taşıyan tarihi ve kültürel dokusuyla dikkat topluyor. Karasal iklime sahip olan şehir için gezilebilecek güzel mevsim bahar mevsimi olarak tavsiye ediliyor. Kırşehir araç kiralama ile şehri en konforlu ve zevkli bir şekilde gezebilir, tatilinizi rahat bir şekilde sürdürebilirsiniz. Kırşehir merkezde bulunan ve Anadolu’nun önemli bir kültürü olan Ahilik teşkilatını günümüze kadar taşıyan Ahi Evran Cami ve Türbesi gezilip görülecek yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Farklı şehirlerden de gelseniz; örneğin, Ankara araç kiralama sayesinde kısa bir sürede rahat bir yolculuk ile Kırşehir merkeze ulaşabilir ve bu eşsiz kültürel mirasları ziyaret edebilirsiniz.


Kırşehir’e Nasıl Gidilir?

Kırşehir’e konforlu bir şekilde gidebilmek için tercih edebileceğiniz ulaşım türlerinden Kırşehir oto kiralama ile toplu taşıma araçlarını kullanmadan özel aracınızla seyahat etmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Ankara ve Kayseri ‘den kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara-Kırşehir arası yaklaşık 185 km olup, otobüs seferi ile yaklaşık 3 saat sürebiliyor. Kayseri-Kırşehir arası 134 km olup birçok otobüs firması ile ulaşım 2 saatte sağlanabiliyor. Seyahat edeceğiniz şehre göre uygun Kırşehir otobüs bileti fiyatlarını da yine obilet.com’dan görüntüleyebillirsiniz.

Hijyenik, güvenilir ve konforlu bir seyahat için son dönemlerde Kırşehir kiralık araba oldukça sık tercih ediliyor. İş gezileri ya da aile ile geçirilecek tatil programları için kullanım süresi, araç modeli tercihinize bağlı olarak oldukça geniş seçeneklerle kullanıcıya sunuluyor. Şehir merkezine daha uzak olan baraj ve göl kenarlarında piknik yapabilmek için kullanılabilecek iyi yollardan biridir. Araç kiralamadan önce kişi sayısı ve bagajda taşınacak eşyalar göz önünde bulundurularak eşya hacmine göre daha geniş bagaja sahip olan araçlar tercih edilebilir. Özellikle ilk defa gidilip görülecek gezilerde navigasyon yardımıyla gideceğiniz noktaya en kolay ve en kısa zamanda ulaşabilme imkanı bulabileceğiniz özel araçlar ile taşıt bulma esnasında vakit kaybı yaşanmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Kırşehir Araç Kiralama

Şehirde yer alan birçok araç kiralama firmaları tercihinize bağlı olarak farklı hizmetler sunabiliyor. Bulunduğunuz lokasyona araç gönderen firmalar ile araç teslimi için herhangi bir yere gitmeye gerek kalmadan aracınızı kolaylıkla teslim alabilir, şehir turuna çıkabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde yer alan kiralama şirketleri ile gerek şehir içinde gerekse çevre iller veya ilçelerde gezme imkanı bulabilirsiniz.

Ekonomik ve güvenilir firmalar sayesinde istediğiniz aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Araç teslim alınmadan önce gerekli sözleşmeler imzalanarak haklarınız koruma altına alınıyor. Kiralama öncesi ehliyetinizin üzerinden iki yıl geçmiş olması şartı arandığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan kentte trafik sorunu yaşanmadan ulaşım kolaylığı ile özel araç konforunda yolculuk yapabilirsiniz. Ucuz araç seçeneği sunan birçok firma ile bütçenizi sarsmadan gezilip görülecek yerlere gidebilir konaklama imkanlarından faydalanarak huzurlu bir tatil olanağı elde edebilirsiniz.

Tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra şehir merkezinde ve çevresinde yer alan doğal güzellikleri, müze ve botanik bahçeleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Kırşehir gezilip görülecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehre kara yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Çevre illerden birçok otobüs seferi bulunan şehre ulaşabilmek ve gezebilmek için tercih edilebilecek uygun alternatiflerden.

Kırşehir kiralık araba fiyatları seçtiğiniz araca göre değişkenlik gösterebiliyor. Ekonomik fiyat seçenekleri ile bütçenize uygun araçları kolaylıkla bulabilir, aracınızı istediğiniz noktadan teslim alabilirsiniz. İş seyahatlerinde de en çok kullanılan yöntem olan araç kiralama ile gezmek istediğiniz her yeri konforlu ve rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Tarihi açıdan oldukça zengin bir yere sahip olan Kırşehir’de Kırşehir kiralık oto ile bütün tarihi mekanlara daha kolay bir şekilde varabilirsiniz. Mimari yapısı ve dini temsili ile dikkat çeken Cacabey Medresesi 1272 yılında dünyanın ilk gözlemevi olarak yapılıyor. Kırşehir’de yer alan bu medrese özellikle mimari açıdan görülmeye değer. Kırşehir araç kiralama şirketleri ile kolay bir şekilde araç kiralayabilir, gezinizi vakitten tasarruf ederek daha verimli bir hale getirebilirsiniz.


Kırşehir’de Gezilecek Yerler

Kırşehir yakınlarında yer alan birçok doğal güzelliklerden biri olan Obruk Dağı mağarası şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer alır. Geçmişten günümüze destansı hikayeleri ile turistlerin ilgisini çeken bu mağaraya araç teslim noktalarından günlük araç kiralayarak kolaylıkla ulaşabilir bu doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Kırşehir’de kiralayabileceğiniz araç ile gezip görebileceğiniz birbirinden farklı birçok mekan bulunuyor. Bunlardan bazıları;

  • Kırşehir Müzesi, şehir merkezinde yer alan müze de Roma ve Selçuklu Dönemine ait birçok eser sergileniyor.
  • Neşet Ertaş Müzesi, yine şehir merkezinde yer alan bu müzik müzesine ulaşım oldukça kolaydır. Farklı saz türlerinin sergilendiği müze sesli bilgilendirmeleri ile dikkat topluyor.
  • Seyfe Gölü Kuş Cenneti doğal koruma alanı olan bu gölde yaklaşık 180 farklı kuş türü yaşıyor. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan bu doğa harikasını Kırşehir araba kiralama imkanlarından faydalanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Japon Bahçesi Kırşehir’in ilçesinde yer alan bu botanik bahçe özellikle kış aylarında kar yağışı ile muhteşem manzarası ile turistlerin dikkatini çekiyor.
  • Aşık Paşa Tabiat Parkı içerisinde yer alan farklı ağaç türleri ve tertemiz havası ile kentin uğrak yerlerinden biri olarak biliniyor.

Kırşehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız