Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Araç Kiralama

Marmara’nın gelişmiş ticaret ve sanayi kentlerinden Kocaeli, İzmit Körfezi ile Karadeniz arasında yer alıyor. Konumu gereği Yalova, İstanbul ve Sakarya şehirlerine komşu olan Kocaeli’ne giderken izleyebileceğiniz birçok rota var. Mesela Yalova araba kiralama yaparak Kocaeli’ne direkt ulaşabileceğiniz destinasyonlar arasında geliyor. Kocaeli’nin merkezi ve diğer ilçelerinde gitmek istediğiniz bölgelere araç kiralayarak dilediğiniz seyahat güzergahını oluşturabilirsiniz. Özellikle uçak bileti alarak gelenler havalimanı-şehir merkezi transferlerinde Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden sıklıkla yararlanıyor.


Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Genel Bilgiler

İlk olarak yapımına 1995 yılında başlanan Kocaeli’deki Cengiz Topel Havalimanı, Gölcük depremi sonrasında 1999 yılında tamamlanıyor. 2011 yılı itibarıyla ilk uçuşunu gerçekleştiren Cengiz Topel Havalimanı iç ve dış hat seferlerinde hizmet veriyor. Askeri ve sivil statüye sahip havalimanı Kocaeli merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı sahip olduğu terminal olanaklarıyla yıllık 800.000 yolcuyu karşılayabiliyor. Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok hava yolu firmasının faaliyet gösterdiği havalimanı aynı zamanda çeşitli transfer olanaklarına sahip. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetleri rahat bir ulaşım sağlıyor.


Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Kocaeli’nin kültürel ve tarihi birikimi ilk çağlara uzanan bir dönemi kapsıyor. Bölgedeki pek çok tarihi miras ve doğal cevheriyle öne çıkan Kocaeli’ne seyahatlerde farklı ulaşım şekilleri kullanılıyor. Kişisel konforuna, zamanlamaya ve güzergah seçimine öncelik verenler için Kocaeli kiralık araç seçenekleri uygun fırsatlar barındırıyor. Havalimanı ve çevresinde çeşitli uzman firmalar tarafından gerçekleştirilen araç kiralama süreci farklı kiralama maliyetleri ve koşullarından oluşuyor. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı araç kiralama fiyatları aracın modeline, markasına, kiralama aralığına ve ekstra servislere bağlı değişiyor.


Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Uçuş Bilgileri

Kocaeli, bölgede havalimanı açılmasıyla birlikte özellikle iç hat seferleri aracılığıyla farklı sezonlarda binlerce yolcuyu karşılıyor. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nda düzenlenen iç hat seferlerinin uçuş noktaları içerisinde çoğunlukla Ankara, İstanbul, Elazığ ve Sivas bulunuyor. Kocaeli İzmit-Ankara yolculukları yaklaşık 55 dakika, Sivas-Kocaeli yolculukları ise 1 saat 20 dakika sürüyor. Şehir merkezine 17 dakikalık bir uzaklıkta yer alan Cengiz Topel Havalimanı’ndan çıktığınızda seyahatinize kiralık araçlarla devam etmeyi düşünebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı araç kiralama firmaları her türlü ulaşım ihtiyacınıza karşı kişiye özel bir seyahat hizmeti sunuyor.


Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmit Körfezi kıyısındaki şehir birçok yönden seyahat rotalarında sıklıkla yerini alıyor. Kocaeli’ye gelmek isteyenlere yönelik birbirinden farklı güzergahlara sahip ulaşım yöntemleri sıralanıyor. Bu yöntemler arasında hava yolunu tercih ederseniz Kocaeli uçak bileti alarak şehre doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Kocaeli’deki havalimanından gitmek istediğiniz yerler için şehir içi toplu taşıma araçlarını veya kiralık arabaları kullanabilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan İzmit merkeze kiralık bir araçla ortalama 17 dakika içinde ulaşabilirsiniz.


Kocaeli Gezilecek Yerler

  • Kocaeli araç kiralama yaparak çevresinde dolaşabileceğiniz pek çok turistik destinasyonu bir arada barındırıyor. Kocaeli seyahatlerinizde gezebileceğiniz alanların birçoğunu benzersiz doğa harikaları oluşturuyor.
  • Kefken Pembe Kayalıklar özellikle yüzme ve fotoğraf çekimi etkinlikleri için tercih edebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Kefken Pembe Kayalıklar’a şehir merkezinden 1 saat 7 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.
  • 1050 metre yüksekliğiyle Kocaeli’nin doğal cevherleri içinde bulunan İnönü Yaylası şehre 39 km uzaklıkta. Kocaeli’de İnönü Yaylası ile beraber Kartepe Kayak Merkezi, Gölkay Park ve Ballıkayalar Tabiat Parkı’nı da mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız