Kocaeli Kartepe

Kocaeli Kartepe Araç Kiralama

Kocaeli, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan kentleri arasında. Şehir, ülkenin en büyük ve en önemli sanayi ve ticaret kentlerinden biri. Bundan dolayı da büyük bir öneme sahip. Hem İstanbul’a yakın olması hem de çeşitli meslek dallarına ev sahipliği yapmasından dolayı da bölgede farklı istihdam alanları mevcut. Bu durum, şehrin çok sayıda ziyaretçi çekmesini sağlıyor. Kocaeli; doğal, tarihi, kültürel güzellikleri de bünyesinde barındırıyor. Hem yaz hem de kış turizmi açısından yılın her döneminde tercih ediliyor. Kış mevsiminin gözdesi olan Kartepe, bu açıdan yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. 

Şehir merkezinden kolaylıkla ulaşılabilen Kartepe; yılın yorgunluğunu çıkarmak, doğa ile iç içe vakit geçirmek ve farklı etkinliklere dahil olmak isteyen kişilerin rotaları arasında bulunuyor. Bölgenin sunduğu pek çok avantajdan biri de ulaşım noktasında öne çıkıyor. Her seyahatsever için konforlu bir şekilde yolculuk yapmak, fazlasıyla önemli. Bu noktada tercih edilebilecek Kocaeli Kartepe araç kiralama seçenekleri, bölgeye kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. 

Siz de Kocaeli Kartepe oto kiralama seçenekleri arasında bulunan ekonomik ya da lüks sınıflara ait modellerden birini tercih ederek unutulmaz bir tatile imza atabilirsiniz. 

Kocaeli Kartepe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kocaeli Kartepe kiralık araba ile şehre seyahat etmeyi düşünüyorsanız bölge hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Kocaeli, geçmiş yıllarda farklı medeniyetlere yerleşim yeri olan şehirler arasında yer alıyor. Bundan dolayı da bölgede farklı kültürel miraslara rastlamak mümkün. Aynı zamanda Kocaeli, çeşitli meslek kollarına ev sahipliği yapmasından dolayı da öne çıkıyor. 

Kartepe, Kocaeli Platosu yükseklikleri ve Samanlı Dağları’nın arasındaki bölgede konumlanıyor. Bulunduğu coğrafyanın yanı sıra tarihi değeriyle de dikkat çeken Kartepe, yıllar boyunca çeşitli ticaret ve göç yollarının önemli bir geçiti olmuştur. Aralık ayı ile başlayan kış turizmi boyunca yoğun bir şekilde misafirlerini ağırlayan Kartepe, yaz mevsiminin de vazgeçilmez rotalarından biri. Trekking, golf, kamp, bisiklete binmek gibi pek çok aktivitenin gerçekleştirilebileceği bu alanda rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Bölgenin aktivete noktasında sunduğu avantajların yanı sıra ulaşım açısından da tercih edebileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlardan biri de Kocaeli Kartepe kiralık araç oluyor. Havalimanı, otogar, araç kiralama firmalarının şubelerinden ya da bulunduğunuz noktadan teslim alabileceğiniz aracınızla anında seyahate başlayabilirsiniz. Kocaeli Kartepe araç kiralama fiyatlarını ve bölgede gezebileceğiniz noktaları inceleyerek tatilinizi planlayabilirsiniz.

Kocaeli Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kocaeli Kartepe’ye gitmek için çok sayıda ulaşım seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerin başında otobüs ile yolculuk geliyor. Bunun için dilerseniz Kocaeli otobüs bileti alarak seyahate başlayabilirsiniz. Şehir merkezine 15 km mesafede yer alan Kocaeli tren garlarını kullanarak da şehre ulaşmanız mümkün oluyor. Uçak seyahati tercih ederseniz şehir merkezine 28 km mesafede yer alan havalimanına Kocaeli uçak bileti alarak ulaşım sağlama imkanına sahip olabilirsiniz. Kocaeli’ni uçakla ziyaret etmek istiyorsanız merkeze 28 km mesafede yer alan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Havalimanından araç kiralayarak şehri konforlu bir şekilde gezebilir ve şehir merkezine 25 km mesafede yer alan Kartepe’ye bu sayede daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bölgeye farklı şehirlerden gelen ziyaretçiler için o şehirlerde de araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Kocaeli’ne 50 km mesafedeki Sakarya araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek bölgeye ulaşmak ve bölgenin güzelliklerinin tadını çıkarmak mümkün oluyor. Aynı zamanda Kocaeli’ne 103 km mesafedeki İstanbul araç kiralama seçenekleriyle de şehri gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Kocaeli Kartepe araba kiralama seçenekleriyle de şehrin güzelliklerini dilediğiniz gibi görebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kocaeli Kartepe’de Araç Kiralama

Kocaeli Kartepe kiralık oto alternatifi, şehir dışı ve şehir içi ulaşım noktasında sıklıkla tercih ediliyor. Size konforlu bir seyahat vadeden Kocaeli Kartepe araç kiralama şirketlerinin bünyesinde yer alan araç modellerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Farklı segmentlerde yer alan araçlardan seçim yapabilme hakkınızın yanı sıra ekstra kasko ya da hasar sigortası gibi imkanlarınız da bulunuyor. Bu imkanların yanı sıra navigasyon ve ekstra şoför gibi hizmetler de opsiyonel olarak sunuluyor. Lüks ya da ucuz araç seçeneklerinden bütçenize ve isteklerinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kocaeli Kartepe Gezilecek Yerler

Kocaeli Kartepe kiralık araba fiyatları ve modellerini değerlendiren ziyaretçiler, bölgenin güzelliklerini ve gezilecek yerlerini de merak ediyor. Bölgedeki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Araç teslim aldıktan sonra Kocaeli Kartepe’de gezilmesi gereken yerlerin başında Kartepe Kayak Merkezi yer alıyor. Kartepe’ye 27 km mesafede olan Kartepe Kayak Merkezi, kış sporları için sıklıkla tercih ediliyor. 
  • Kartepe’ye 15 km mesafede olan Ormanya, doğayla iç içe vakit geçirebilecek yerler arasında. Hem ruhen hem de bedenen dinlenebileceğiniz bir alan arıyorsanız Ormanya sizin için doğru adres!
  • Kartepe’ye 29 km mesafede olan Kuzuyayla Tabiat Parkı, turistik noktalar arasında yer alıyor. Kuzuyayla Tabiat Parkı, hem eşsiz manzaralara hem de muhteşem bir doğaya sahip.
  • Ayrı Gezegen Cam Teras, Kartepe’ye 25 km mesafede bulunuyor. Ayrı Gezegen Cam Teras, bölgeye yukarıdan bakıp izleyebileceğiniz ve eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan yerler arasında.

Kocaeli Kartepe Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız