Let'sTR Kiralama Koşulları

1. Araç Kiralama Şartları/Kiralama Yaşı

a) Kiralayanın 2 yıllık ehliyetinin olması gerekmektedir.

b) Kiralayanın 23 yaşının üzerinde olması gerekmektedir.

c) Aracın günlük 300 km sınırı; aylık olarak kiralamalarda 3000 km sınırı mevcuttur. bu kilometre limitleri aşılırsa eğer ek kilometre başına 2.50 TL ücretlendirmesi yapılır.

d) Müşterinin Kredi Kartı olmak zorundadır; aksi halde depozito ödenmesi gerekir.

2. Kredi Kartı Kullanımı ve Depozito Bedeli

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.

Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir.

Bu kredi kartından kiraladıkları araç için 3.000 TL tutarında bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanızın bitiminden sonra 20 ile 40 gün içerisinde provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.


Provizyon Tutarları

Araç Grubu

Örnek Araçlar

Provizyon Tutarı

CDAR

Toyota Corolla 1.5 Dream MDS

3.000 TL

CDAR

 Toyota Corolla 1.5 Flame MDS

3.000 TL

CDAR

 Toyota Corolla 1.5 Flame X-Pack MDS

3.000 TL

CDAH

Toyota Corolla Hybrid Dream

3.000 TL

CFAD

Toyota Proace City 

3.000 TL

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri analizebak.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Findeks rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı durumda rezervasyon yapılamayacaktır.


3. Ehliyet Süresi

Araçlar kiralama için en az 2 yıllık bir ehliyete ihtiyacınız bulunmaktadır.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir. Yeni kimliklerle birleşik ehliyetler ile kiralama yapılamaz.


4.
 Ön Ödemeli Rezervasyon Koşulları

Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

Aşağıda LetsTR’den kiraladığınız araç için rezervasyon iptali ve ücret iadesi işlemleri görülmektedir:

a) Kiralama saatine 1 saatten fazla bir süre olması halinde rezervasyonunuzu herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edebilirsiniz. Rezervasyon ücretinin tamamı kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartınıza 7 ile 10 iş günü arasında iade edilir.

b) Rezervasyonun kiralama saatine 1 saatten az bir süre kala iptal edilmesi halinde ise rezervasyon tutarından 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar 7 gün içerisinde kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilir. Kiralama süresinin 3 günden az olması halinde ücret iadesi yapılmaz.

c) Rezervasyon iptal edilmeksizin aracın kiralama saatinde teslim alınmaması halinde rezervasyonun 1 saatten az bir süre içerisinde iptal edilmesine ilişkin hükümler uygulanır ve 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına 7 ile 10 iş günü arasında iade edilir.

d) Aracın, teslim alındıktan sonra, kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için ücret iadesi yapılmaz.


LetsTR Araç Kiralama Fiyat Koşulları


LetsTR Araç Kiralama Fiyatlarına Dâhil Olan Hizmet ve Ürünler

Fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi ve %18 Katma Değer vergisi dahildir. Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 300 km olmak şartı ile kontrat başına 3000 km ile sınırlıdır. Aylık araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti araç grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden veya ofislerimizden alabilirsiniz. Akaryakıt, Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Çocuk Koltuğu, Wifi, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi boş depo ile yapılır.

Araç sigortalarımız kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz.


5. Önemli Uyarılar:

Aşağıdaki hallerde Sigortadan yararlandırma teminatları geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

a) Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
b) Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
c) Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
d) Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
e) Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması, bu yüzden karşı tarafta bir hasar oluşması
f) Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
g) Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
h) Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
i) Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilmemesi.
j) Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
k) Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar “Muafiyetli Kaza Teminatı” içerisine dâhil değildir.
l) 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

6. Letstr Araç Kiralama Fiyatlarından Hariç Olan Hizmet ve Ürünler


a) Hasar Güvencesi

Meydana gelen hasarın 20.000 TL' ye kadar olan kısmı kiracının üstlenmesi gerekmektedir. Kaza durumunda rapor tutulması zorunludur.


b) Süper Hasar Güvencesi

Süper hasar güvencesi, lastik, cam ve far hasarları hariç muafiyetsiz hasar güvencesidir.  Kaza durumunda rapor tutulması zorunludur.


c) Tek Yön Kullanım Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön kullanım ücreti uygulanır. 


d) Yakıt

Araçlar istasyona gidilecek kadar yakıt ile teslim edilir ve aynı oranda yakıt seviyesinde iade alınmak istenir. 


e) HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS ücreti ve hizmet bedeli kiracıya aittir.


f) İlave KM Paketi

Kiralamalarınızda sınırlı kilometre uygulaması yapılmaktadır. Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 300 km olmak şartı ile kontrat başına 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşımı yapmanız halinde 2,50 TL/km olarak ücretlendirilecektir.


g) Ek Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ikinci sürücü ve sonraki her bir sürücü için online rezervasyon gerçekleştirirken ek hizmet olarak satın alabilirsiniz.


h) Çocuk Koltuğu

Araçlarda çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. Online rezervasyon gerçekleştirirken ek hizmet olarak satın alabilirsiniz.


i) Wifi İnternet Hizmeti

Araçlarımızda kullanılmak üzere Wifi internet hizmeti sağlanabilmektedir. Bu hizmetten adil kullanım kotasına uymak kaydı ile belirlenen ücretler üzerinden satın alınarak faydalanabilirsiniz.

j) Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda (aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir. Kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için ücret iadesi yapılmaz. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti kredi kartınızdan tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın talep edilen ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

i1) Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
i2) Dönüş istasyonunun değişikliği
i3) Araç grubu değişikliği
i4) Kontrata ilave ek hizmetlerin eklenmesi talebi
i5) Saat farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Bir saat ve üzeri geç teslim için günlük kiralama bedelinin tamamı talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler sigortadan yararlandırma teminatının devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.


j) Trafik Cezası ve Hizmet Masrafı

Kiralamanız süresince oluşan aracın kullanımından kaynaklı trafik cezalarından kiracı sorumludur. LetsTR ceza bedelini ilgili kuruma ödese bile ceza bedelini kiracıdan ayrıca talep edecektir. Trafik cezasının ödenmesi aşamasında meydana gelen masraflar sebebiyle hizmet bedeli kiracıdan ceza bedeline ilaveten talep edilecektir.


k) Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.