Myline Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ GEREKSİNİMLERİ

BELGELER

  • Kimlik Kartı
  • Ehliyet
Kiracının en az 23 yaşında ve 3 yıllık geçerli yerli veya uluslararası ehliyetinin olması, Araç tesliminde ehliyetinin yanında bulunması gereklidir.

Araç kiralama işlemi için geçerli bir ehliyet , pasaport veya kimlik yeterlidir. Kira ücretlerinin ödemesini aracınızı teslim alırken dilerseniz nakit ödeme seçeneği ile yada isterseniz kredi kartı ile ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz. Yurt dışından gelen müşterilerimizde  kredi kartı ve provizyon şartı zorunluluğu yoktur. Yurt içi araç kiralamalarında ise kredi kartı mecburiyeti ve araç sınıfına göre değişen kredi kartından provizyon uygulaması zorunludur. 

Rezervasyon


Tüm rezervasyonlarınızda, varsa uçuş numaranızı ve araç alış saatinizi yakından takip etmeniz önemlidir. Uçuş numaranızı iletmeniz, uçuşunuzdaki olası gecikme ve güncellemelerin tarafımızca takip edilmesini kolaylaştıracaktır. Aracı alacağınız saatin üzerinden 1 saat geçtiği halde aracı teslim almaya gelmediyseniz, size ulaşılamaz ise ya da rezervasyon konfirme edilemez ise, ilgili rezervasyon iptal edilebilir.

Kiralama Süresi 


Minimum kiralama süresi  3 gündür. Bu süre, yoğun sezon, bayram tatili gibi periyotlarda daha yüksek tutulabilir.

Araç Teslim Alma - Etme

İzmir Adnan Menderes havalimanında haftanın 7 günü 24 saat ücretsiz araç teslimatı yapılmaktadır. Rezervasyonunuz sonrası çağrı merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Uçuş bilgileriniz takip edilerek ekibimiz sizi havalimanında araç alış ve iade için karşılayacaktır.

Km Limiti


Kiracı kullandığı  araç için sözleşmede belirlenen süre boyunca Adil Kullanım Politikası kapsamında GÜN/KM veya AY/ 4000 KM  kullanım sınırı vardır. Ay içerisindeki kullanılmayan km bir sonraki aya devretmez.  Kiracının bu kullanım sınırını aştığı her 1 KM için 1,25 TL ek ücret ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan hizmetler


Fiyatlarımıza % 18 KDV, kara yolları mali mesuliyet sigortası dahildir. Araçlar kaza sigortası güvencesi ile sizlere teslim edilmektedir. Kaza sigortası talep edilen fiyatlara dahildir. Araç deposu nasıl teslim edildi ise, aynı şekilde geri alınır. Ücretli Köprü ve otoyol geçiş sistemleri (HGS ya da OGS), navigasyon, bebek koltuğu, ek sürücü ekstra olup, kira harici ücretlendirilmektedir. Araç görseli, kiralanacak araç modeli ile farklılık gösterebilir.

Erken Teslim


Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz. Fakat sonraki rezervasyonda kullanabilirsiniz.
 
Tek Yön Kiralama


Aracın kiralama yapılan şehirden farklı bir şehirde iade edilmesi firmamızın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik göstermektedir.

İptal

Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı My Line tarafından iade edilecektir.
Ön Ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.
 
1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.
4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.
8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.


Provizyonun Kaldırılması:

Ön ödemeli rezervasyonunuzu web sitemiz üzerinden iptal ettikten hemen sonra, iade koşullarına göre iade hak edişiniz var ise iadeniz otomatik olarak gerçekleşmektedir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabınıza 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır.

YOL YARDIM

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: +90 232 252 00 15

Aracı teslim alırken Myline finansal analiz sorgulaması (findeks) yapabilir.