Niğde Merkez

Niğde Merkez Araç Kiralama

Niğde, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Sanayi başta olmak üzere her açıdan gelişmeye başlayan iller arasında Niğde de yerini alıyor. Fazla kalabalık olmayan Niğde, kültür ve ticaret alanında öne çıkan yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Niğde, ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin eserlerini hala barındırıyor. 

Eğer bu medeniyetlerin eserlerini görmek ve doğal güzelliği olan alanları rahat gezmek isterseniz Niğde Merkez araç kiralama işlemini tercih edebilirsiniz. Ya da eğer isterseniz Niğde iline yakın olan Kayseri araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Nevşehir, Aksaray ve Karaman illerinden de araç kiralayabilir ve Niğde ilini gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çünkü Niğde Merkez araç kiralama fiyatları bu illerde de fiyat olarak yaklaşık aynı tutarlarda oluyor. 

Niğde Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Niğde Merkez oto kiralama işlemini yapmadan önce Niğde ili hakkında kısa bir araştırma yapmalısınız. Çünkü bu araştırmanız şehri rahat bir şekilde gezebilmenize ve görmek istediğiniz yerlere rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilmenize olanak tanıyor. 

Eski adları Nahita ve Nakita olarak bilinen Niğde ili, oldukça köklü bir tarihe sahip olmasıyla ön planda bulunuyor. Bu isim bilgilerine yazılı olan İbn Bibi belgesinden ulaşıldığı için geçerlilik yüzdesi oldukça yüksek. Aynı zamanda oldukça köklü tarihe sahip olan bu il, Anahita ismiyle de bir döneme damgasını vuruyor. Bu Anahita ismi bereket anlamına gelen bir bozulmuş dini simgeyi taşıyor. Aynı zamanda Nakida ve Nekide olarak da bilinen il, bir zaman sonra Niğde ismini alıyor. Tahmini olarak 10.000 yıl öncesine dayanan geçmişinin hala korunuyor olması, geçmiş medeniyetlerin izlerini görmeyi mümkün hale getiriyor. Bundan dolayı kültür turizmi açısından oldukça gelişmiş olan Niğde; antik kentlere, tarihi mekanlara ve diğer pek çok alanlara ev sahipliği yapıyor. Eğer bu alanları gezmek ve dolu dolu anlar geçirmek isterseniz Niğde Merkez kiralık araç işleminizi erkenden yapmanız işinizi hızlandırma açısından yararlı oluyor. Çünkü Niğde Merkez araba kiralama işlemi bazı dönemlerde oldukça yoğun oluyor. 

Niğde Merkez’e Nasıl Gidilir?

Niğde iline direkt olarak otobüs ve tren ile gitmek mümkün. Niğde otobüs bileti alarak keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Ayrıca Nevşehir iline yaklaşık 86 km olan Niğde’ye uçak ile gelmek isteyenler ilk olarak Kapadokya Havalimanı’na oradan da Niğde iline ulaşıyor. Nevşehir uçak bileti alarak Niğde’ye aktarmalı olarak gelebilirsiniz. Uçak ile gelmek isteyen ziyaretçiler için Nevşehir Kapadokya Havaalanı araç kiralama durağı doğru bir adres. Hem dünyadan hem de Türkiye’den kolay ulaşımı olan Niğde,  ziyaretçilerine ulaşım açısından oldukça geniş imkanlar sunuyor. 

Kara yolu ile Niğde’ye direkt olarak Niğde Merkez otobüs bileti satın alarak veya özel aracınız ile gidebiliyorsunuz. Eğer otobüs ile gelmek isterseniz Niğde Merkez kiralık araba işleminizi gerçekleştirmek için uygun bir durak. Araç kiralama sayesinde dilediğiniz yere rahat bir şekilde gitmeniz mümkün.

Son olarak ise tren yolu ile ulaşım mümkün. Bu yol Niğde şehrine gelirken hem zaman hem de maliyeti yarıya düşürmek isteyenler için alternatif konumda bulunuyor. Çünkü Niğde Merkez’e ulaşım sağlandıktan sonra transfer veya diğer toplu taşıma araçlarıyla ulaşım yapmak istemeyen ziyaretçiler, Niğde Merkez araç kiralama şirketlerinin uygun kampanyalarından yararlanarak bölgeyi büyük bir konfor ile gezme şansı elde ediyorlar.

Niğde Merkez’de Araç Kiralama

Herkesin cebine hitap edebilecek miktarlarda olan Niğde Merkez kiralık araba fiyatları, yüksek meblağlarda olmaması ile tatilcilerin işini hayli kolaylaştırıyor. Ayrıca pek çok tarihi yere yakın olan bu kiralık araba firmaları fiyatlarıyla da bu yakınlığı size hissettiriyor. Bundan dolayı Niğde Merkez kiralık oto fiyatları uygun bütçelere de hitap ettiği için araç kiralama işleminizi bu şehirde rahatlıkla yapmanız mümkün. Eğer siz de tatilinizde ulaşım sorunu yaşamamak istiyorsanız Niğde Merkez araç kiralama firmaları kapsamında kısaca bir araştırma yaparak istediğiniz modeli zahmet çekmeden kiralayabilirsiniz. 

Niğde Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Araç teslim işleminizden sonra Niğde ilinde pek çok yeri rahat, konforlu ve zahmet çekmeden gezebilirsiniz. Aşağıdaki güzel ve sizi kendisine hayran bırakacak bu yerleri gezebilirsiniz.
  • Öncelikle Roma döneminden kalan kemerler, havuzlar ve bir dönem Tyana olarak adlandırılan kent merkezlerini gezebilirsiniz. Daha sonra bu dönemden kalan Gümüşler Manastırı hem geçmişi hem de günümüzü karşılaştırma açısından oldukça önemli bir tarihi okul. İl merkezi ve Gümüşler kasabası arası 8 km. 
  • Selçuklu Dönemi’nden kalan bu bölgede birden fazla eser var. Bu eserlerden biri olan Alaeddin Camii, höyük üzerinde kurulması ile dikkat çekiyor. Çamlıbel başta olmak üzere pek çok yazarın kitabında yer verdiği Han Duvarları olarak da bilinen Ulukışla Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, ucuz araç ile gidilebilecek diğer yerler arasında bulunuyor. Kervansaray, il merkezine 56 km uzaklıkta konumlanıyor. 
  • Bu yerlerden sonra toplu olarak bu devirlerden kalan eserleri görmek isterseniz Niğde Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Müze, il merkezinde bulunuyor. 


Niğde Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız