Osmaniye

Osmaniye Araç Kiralama

Bulunduğu coğrafyada yer alan en eski yerleşim yerlerinden biri olan Osmaniye, farklı kültürlerin de kesişim noktalarından biri. Tarihi birikimin bol olduğu bu şehir, her dönem binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Malazgirt Zaferi sonrası kapılarını Türklere açan Osmaniye, tarihi önemi ile de dikkat çekiyor. Siz de sevdikleriniz ile şehirde doyasıya gezip eğlenirken konforunuzu bozmadan yolculuk etmek istiyorsanız, Osmaniye araba kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Osmaniye kiralık oto seçenekleri ile bütçe dostu fiyatlarla konforlu bir şekilde yolculuk edebilirsiniz.


Osmaniye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Osmaniye araç kiralama şirketlerinin hizmetlerinden faydalanarak Osmaniye’nin binlerce yıl öncesine dayanan tarihini ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Eskiden Adana iline bağlı olan ve 1996 yılında il olan Osmaniye’nin bulunduğu Çukurova coğrafyası, yıllar boyunca Roma, Pers ve Hitit uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir bölge olarak biliniyor. Osmaniye’de bu uygarlıkların zamanından kalma yerleşim yerlerini görmek ve tarihleri hakkında bilgi edinmek de mümkün oluyor. Bu yerleşim yerlerine gitmek isteyenler Osmaniye kiralık araçlardan faydalanarak konforlu bir şekilde seyahat edip yeni yerler keşfederek ufkunu genişletebiliyor.

Osmaniye, M.Ö. 3000 yılına kadar uzanan yerleşim yerleri ve yeşillikler ile dolu olan doğası ile gezilecek birçok yer barındırıyor. Osmaniye aynı zamanda ünlü yöresel yemekleri olan içli köfte, etli kömbe ile de öne çıkarak adından söz ettiriyor.

Osmaniye içerisinde rahatlıkla gezebilmek için ise Osmaniye oto kiralama hizmetlerinden faydalanmak mümkün oluyor. Osmaniye kiralık araba fiyatlarını inceleyerek siz de bütçenize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Dilerseniz şehri doyasıya gezebilir dilerseniz de komşu olan Antep ve Hatay şehirlerini de ziyaret edebilirsiniz. 


Osmaniye’ye Nasıl Gidilir?

Otobüs terminali ve deniz iskelesi bulunan Osmaniye iline farklı alternatifler ile ulaşmak mümkün. Osmaniye’ye yolculuk için öne çıkan ilk seçenek kara yolu oluyor. Türkiye’nin farklı noktalarından Osmaniye otobüs bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs seferleri ile Osmaniye’ye gelmeyi düşünüyorsanız;

  • İstanbul - Osmaniye yolculuğu yaklaşık 12 saat,
  • İzmir  - Osmaniye yolculuğu yaklaşık 14 saat,
  • Ankara - Osmaniye yolculuğu ise yaklaşık 8 saat sürüyor.

Osmaniye’ye vardıktan sonra ise Osmaniye araç kiralama hizmetinden faydalanarak şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Kahramanmaraş, Kilis, Hatay ve Adana’dan olan yolculuklar ise sadece birkaç saat sürüyor. Bu nedenle bu illerden araç kiralayarak da kısa sürede Osmaniye’ye ulaşım mümkün oluyor. Mesela, Adana araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek şehre hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Osmaniye’ye hava yolu ile direkt olarak ulaşım mümkün değil ancak 99 km uzaklıktaki Adana Havalimanı’nı kullanarak şehre ulaşım sağlamanız mümkün. Adana uçak bileti alarak yolculuğu başlayabilir, Adana’ya indikten sonra Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Osmaniye’ye ulaşabilirsiniz.

Demir yolu ise farklı bir alternatif olarak öne çıkıyor. Demir yolu ile Osmaniye’ye gitmek için Fırat Ekspresi kullanabilirsiniz. Osmaniye içinden de geçen tren ile şehre farklı bir rotadan ulaşım sağlayabilirsiniz.


Osmaniye Kiralık Araç

Osmaniye’de bulunan doğal ve tarihi mekanlara ulaşım için kiralık oto hizmetini kullanarak rahat bir seyahat yapmanız mümkün. Farklı marka ve modelde bulunan araçlar ile bütçenize uygun seçimler yapabilir, istediğiniz yere gidebilirsiniz. Hızlı araç teslimi sayesinde vakit kaybetmeden Osmaniye’nin güzelliklerini görmeye başlayabilirsiniz. Osmaniye araç kiralama fiyatları da bu gezileri yapmak isteyenlerin araştırdığı sorulardan bir tanesi. Osmaniye kiralık araç fiyatları, temelde araç modeline ve kiralama süresine göre değişiklik gösterse de ek hizmetler de fiyatların şekillenmesinde belirleyici oluyor. Hasar sigortası, şoför ya da ekstra kasko gibi detaylar fiyatlandırma noktasında belirleyici oluyor.

Osmaniye araç kiralama firmalarından günlük, haftalık ve aylık olarak kiralama gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra navigasyon, bebek koltuğu ve hasar sigortası gibi ek hizmetler de almanız mümkün. Osmaniye kiralık araç şirketleri üzerinden araç kiralayarak kısa süre içerisinde aracınızı teslim alabilir ve hemen yola çıkabilirsiniz. Üstelik ucuz araç seçenekleri ile bütçe dostu fırsatlardan faydalanabilirsiniz.


Osmaniye’de Gezilecek Yerler

Binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ve yeşil doğasıyla Osmaniye’de gezilecek pek çok yer bulunuyor. 

  • Osmaniye şehir merkezine 4 km mesafede bulunan Karaçay Mesire Alanı gezilmesi gereken ilk yerlerden biri oluyor. Ayrıca bu bölgede bulunan ve mesire alanından 3.5 km’lik bir yolculuk sonucunda ulaşabileceğiniz Karaçay Şelalesi de Osmaniye’de görülecek güzel yerlerden bir tanesi.
  • Osmaniye’nin tarihi mekanlarından biri olan Kastabala Antik Kenti, şehir merkezinin 12 km kuzeydoğusunda yer alıyor. Bu kent M.Ö. 1000 yılına kadar dayanan kalıntıları ile ziyaretçilerine tarihi keşif imkanı sunuyor.
  • Toprakkale Kalesi, yine tarihi M.Ö. yıllara kadar uzanan Osmaniye, Adana ve İskenderun yollarının kesiştiği bir alanda bulunuyor. Kale Osmanlı zamanında Kınık Kalesi olarak adlandırılmış.
  • Karatepe – Aslantaş Açık Hava Müzesi de tarihe ev sahipliği yapıyor. Son Hitit döneminde düşmanlara karşı bir savunma görevi üstlenen bu mekanın geçmişi M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzanıyor. Doğal güzelliklerle dolu, Aslantaş Barajı ile çevrelenen bu mekan, şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta ve 30 – 40 dakikalık bir yolculuk ile ulaşılabilir durumda. Osmaniye araç kiralama ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç tesliminden sonra piknik alanında güzel vakitler geçirirken büyüleyici manzaranın tadını çıkarabilir ve tarihi öğeleri de keşfe çıkabilirsiniz.
Osmaniye Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız