Otopop Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ GEREKSİNİMLERİ:

BELGELER:

Araç teslimi sırasında TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

SÜRÜCÜ YAŞI

TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ. ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

DEPOZİTO

TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ  firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından- belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutarlar aşağıda belirtilmiştir:

*Not: Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. Bu kartların her birine 2.000,00 ’er TL toplamda 4.000,00  TL provizyon uygulanır.

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ.firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 10 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ.  firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için 2  TL , Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 3 TL olarak km başı ücret alınacaktır.

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

300

300

3000

3000

2

Total 600

Total 600

   

3

Total 900

Total 900

   

4

Total 1200

Total 1200

   

5

Total 1500

Total 1500

   

6

Total 1800

Total 1800

   

7

Total 2100

Total 2100

   

8

Total 2400

Total 2400

   

9

Total 2700

Total 2700

   

10

Total 3000

Total 3000

   

11

Total 3000

Total 3000

   

12

Total 3000

Total 3000

   

13

Total 3000

Total 3000

   

14

Total 3000

Total 3000

   

15

Total 3000

Total 3000

   

15+

Total 3000

Total 3000

   


 

YAKIT

TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ. firması araçları yakıt depoları tam dolu olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ve ilave olarak güncel servis ücreti size yansıtılır.

EK HİZMETLER

SINIR ÖTESİ POLİTİKA

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: 0850 340 73 68

SİGORTALAR  VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında TUR MOTORLU ARAÇLAR İNŞ. GIDA SAN. VE TİC LTD. ŞTİ.  firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız

  1. Trafik Cezası tahsilatlarında %25 Hizmet bedeli tahsil edilir.
  2. HGS/OGS Kullanımları ,kullanım tutarından %18 KDV ve %12 Hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.
  3. Araç temiz teslim edilip temiz iade alınmaktadır. Temiz iade edilmeyen araçlardan yıkama hizmet bedeli tahsil edilir.
  4. Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi/kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. Kişiler kullanımları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda hiçbir sigorta güvencesi geçerli değildir.
  5. Herhangi bir hasar durumunda sigortanızın geçerli olabilmesi için aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vererek kaza raporu ile alkol raporu almanız gerekmektedir.
  6. Aracın çalınması halinde polise başvurularak hırsızlık tespit tutanağı alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.
  7. Kiralama sırasında sizlere bilgi verilerek kredi kayıt bürosundan Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır.