Torlak Auto Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ GEREKSİNİMLERİ:                                                                                                                                                                                                         

BELGELER:

Araç teslimi sırasında Torlak Auto ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

Kimlik Kartı

Ehliyet

Ekonomi Sınıf Araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.

Orta Sınıf Araçlar için: Minimum 3 yıllık ehliyet zorunludur.

Üst Sınıf ve SUV tipi Araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI

Torlak Auto firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

Ekonomi Segment Araçlar için: En az 21 yaş

Orta Segment Araçlar için: En az 23 yaş

Üst sınıf ve SUV tipi Araçlar için: En az 27 yaş

KREDİ KARTI:

Araç teslimi sırasında Torlak Auto ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir kredi kartı olması gerekmektedir.  Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Ekonomi ve orta sınıf araçlar için: Tek kredi kartı

Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: Çift kredi kartı

DEPOZİTO

Torlak Auto firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır.

*Not: Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. Bu kartların her birinden depozito bedelinin %50 si tahsil edilir.

Farklı Koşullar:

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Torlak Auto firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 21 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Torlak Auto firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için 3,5 TL+KDV ; Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 5 TL+KDV, Van grubu araçlar için  3TL+KDV  olarak km başı ücret alınacaktır.

EKONOMİ SEGMENT ARAÇ   Günlük 200 km sınırı vardır. Aylık 3000 km sınırı uygulanır.

ORTA SEGMENT ARAÇ Günlük 250 km sınırı vardır. Aylık 3300 km sınırı uygulanır.

ÜST SEGMENT ARAÇ 300 km sınırı vardır. Aylık 3500 km sınırı uygulanır.

YAKIT

Torlak Auto firması araçları yakıt depoları tam dolu olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; aşağıdaki hesaplamaya göre ücretlendirilecektir;

Full Depo = 12 birimdir. Eksik teslimatta 1 birim yakıt 150₺ + KDV olarak ücretlendirilecektir. Bu tutar Minibüslerde iki katı olarak ücretlendirilir.

EK HİZMETLER

Ek sürücü için 99 TL kişi başı ücret uygulanmaktadır.  Aylık kiralamalarda ek sürücü hizmeti 1500 TL'dir. En fazla 2 ek sürücü kabul edilir.

Bebek koltuğu günlük 100 TL’dir. 15 gün ve üzeri kiralamalarda maximum 1500 TL’dir. İsofiksli bebek koltuğu günlük 150 TL’dir. 15 gün ve üzeri kiralamalarda maximum 2000 TL’dir.

Süper kasko sigortası günlük 220 TL’dir. Aylık kiralamalarda sabit 3000 TL’dir.

Kış lastiği günlük 100 TL'dir. Aylık kiralamalarda 2000 TL'dir.

Genç sürücü günlük 150 TL'dir. Aylık kiralamalarda total 2000 TL'dir.

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: 0541 951 00 53 – 0536 958 53 53

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyetlidir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.


ÖNEMLİ BİLGİLER

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma kendi inisiyatifine bağlı olarak findeks sorgusu yapabilir.

Aracın tesliminden önce HES kodu numarasının alınması gerekmektedir.

Trafik cezası tahsilatlarından %20 Hizmet bedeli tahsil edilir.

HGS/OGS Kullanımları, kullanım tutarında %18 kdv ve %10 Hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.

Araçlar temiz teslim edilip, temiz iade alınmaktadır. Temiz iade eilmeyen araçlardan yıkama hizmet bedeli olarak 100 tl tahsil edilir.

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi/kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. Kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda hiçbir sigorta güvencesi geçerli değildir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Torlak Auto firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız