York Car Rental Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI

Araç Kiralamak için en az 20 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

 

Yaş

Genç Sürücü Uygulanabilir Yaş Aralığı

Minimum Ehliyet Yaşı

EKONOMİK

21

20-21 Yaş Arası

En az 1 Yıl

KOMFORT

25

23-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

KOMPAKT

23

21-23 Yaş Arası

En az 2 Yıl

LUXURY

30

27-30 Yaş Arası

En az 4 Yıl

MİNİ ELİTE

25

24-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

MİNİBÜS

27

25-27 Yaş Arası

En az 2 Yıl

ORTA

23

21-23 Yaş Arası

En az 1 Yıl

PRESTİJ

25

23-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

ÜST

27

25-27 Yaş Arası-

En az 3 Yıl
KİRALAMA SÜRESİ

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Grup Adı

Geçiş Grubu

Toplam Alt Grup

Aylık Km Limitleri hk

108

EKONOMİK

EKONOMİK GRUP

4000

69

KOMFORT SUV

Peugeot 3008 Dizel Otomatik veya Benzeri

4000

83

KOMPAKT SUV

Peugeot 2008 Dizel Otomatik veya Benzeri

4000

92

LUXURY

Bmw 520d Dizel Otomatik veya Benzeri

3000

96

MINI ELİTE

Mini Cooper Dizel Otomatik veya Benzeri

3000

113

MİNİBÜS

Volkswagen Caravelle Dizel Otomatik veya Benzeri

3000

16

ORTA

Renault Megane Dizel Manuel veya Benzeri

4000

62

PRETİJ

Volkswagen Passat Dizel Otomatik veya Benzeri

3000

73

ÜST

Bmw 320d Dizel Otomatik veya Benzeri

3000

*KDV dahil kilometre aşım ücretleridir

 Ekonomik 

Komfort

Kompakt

 Luxury 

Mini ELİT 

Minibüs

Orta

Prestij

Üst

2,00

2,00

2,00

₺3,00

₺2,00

₺3,00

2,00

2,00

₺3,00

TEK YÖN ÜCRETLERİ

Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda ofislerimiz  tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.


EK SÜRÜCÜ HİZMETİ

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak, Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkün olup; ek sürücünün ofislerimize gelerek ilgili sözleşmeye imza atması gerekmektedir. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve veya kullanıcılar tarafından herhangi bir kaza durumu oluşursa, tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi /kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizden size bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3-5 iş günü içerisinde tarafına iade edilecektir.

ARAÇ İADE SÜRESİ

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

ÖDEME KOŞULLARI

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait üzerinde, kendi adı-soy adı ve kredi kartı numarasının olduğu şahsına ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. 

Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartına yansımaktadır.

ONLİNE ÖN ÖDEMELİ (HEMEN ÖDE) REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelini ve seçtiğin ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğini belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

Ön ödemeli rezervasyonlar için kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.TRAFİK CEZALARI

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.

DİĞER HİZMETLER

Yurt dışında ihtiyaç duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 444 8722 numaralı York Car Rental Rezervasyon Merkezi aracılığı ile sağlanabilir. Detaylı bilgi için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 444 87 22 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Sadece Trafik polisleri tarafından düzenlenen kaza tespit tutanakları araç kullanıcıları tarafından emniyetten alınabileceği gibi e-devlet üzerinden de temin edilebilmektedir. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 444  87 22 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'üncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 444 87 22 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.


GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. York Car Rental bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunda yer almaktadır.

Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi: Trafik sigortası kapsamında 3. şahıslara karşı maksimum1 milyon TL güvence sağlar.

Mini Onarım Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 6000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Midi Onarım Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 8.000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Maksi onarım Güvencesi: Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 10.000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Lastik Cam Güvencesi: Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için 1 Lastik veya 1 cam onarım hakkı kapsamaktadır.

 
YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA

ÇİPLİ KİMLİK KARTI İLE KİRALAMA

Tüm kiralama işlemlerinde, eski veya yeni kimlik belgelerinin yanında kiralama yapılan araç sınıfına uygun sürücü belgesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.


SÜRE UZATMA VE ARAÇ PERİODİK BAKIMLARI

Kiralama Süresini Uzatma: Kiralama sürenizi uzatmak isterseniz, bununla ilgili başvuru yapmanız ve onay almanız gerekmektedir. Onay almadan yapacağınız uzatmalar kira sözleşmesinin ihlali niteliğinde olacaktır. Kira anlaşmanızda yer alan ücret bilgileri, anlaşmada belirtilen tarihlerle sınırlı olduğundan, kiralama sürenizi uzatacağınız tarihlerdeki güncel fiyat bilgileri için kiralamanızı gerçekleştirdiğiniz York Car Rental Ofisi’ni arayabilirsiniz.

Araçların Periodik bakımları: Uzun dönem kiralamalarda araçlarımızın bakımlarını takip etmekte olup periodik bakımlar için sizinle iletişime geçiyor ve anlaşmalı olduğumuz en yakın servise yönlendirme sağlıyoruz.