Adana Seyhan

Adana Seyhan Araç Kiralama

Adana’nın ilk yerleşim yeri olan ve adını batı yakasında bulunan nehirden alan Seyhan, pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapıyor. Turistler tarafından ilgi gören bu tarihi mekanları ziyaret etmek istiyorsanız Adana Seyhan araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde gezinizi daha hızlı yapabileceksiniz.

Seyhan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adana iline bağlı merkez ilçelerden biri olan Seyhan, Türkiye’deki en kalabalık 5. anakent ilçe konumunda bulunuyor. Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bu ilçenin doğudaki komşusu Yüreğir, batıdaki komşusu Tarsus, kuzeydeki komşusu Çukurova ve güneydeki komşusu ise Karataş’tır. Tarihi mekanlara ilgi duyuyorsanız ziyaret etmek isteyeceğiniz pek çok tarihi mekan bu ilçede bulunuyor. Yapacağınız gezi için Adana Seyhan oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Tarihi Tepebağ Mahallesi, Ramazanoğlu Konağı, Ulu Camii, Taşköprü gibi tarihi mekanlara yapacağınız ziyaret sizleri adeta geçmişe götürerek sizlere o dönemleri yaşatacak. Kültür ve sanat ile ilgileniyorsanız Seyhan ilçesinde bulunan Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi, Metropol Tiyatro Salonu gibi kültür ve sanat merkezlerine edeceğiniz ziyaretle kültür ve sanata doyacaksınız. Tarih sahnesinde rol oynamış bu şehir, içerisinde barındırdığı kültürel miras sayesinde yerli turistlerin dikkatini çekiyor. Sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgi odağı olan bu kültür ve tarih şehri gezilip görülmeye değer. Hızlı ve rahat bir gezi için ise Adana Seyhan araba kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Adana Seyhan’a Nasıl Gidilir?

Bu kadim şehri ziyaret edebilmek için kara yolu ve hava yolu ulaşımı yapılabiliyor. Tarihi dokuya sahip bu şehri rahat ve hızlı bir şekilde gezebilmek için ise Adana Seyhan kiralık araba hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ankara’dan bu yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız;

 • Ankara-Seyhan arası mesafe yaklaşık 495 km’dir. Yolculuk yaklaşık 5 saat 1 dakika sürüyor.

Bu süre zarfı içerisinde sevdiklerinizle yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Dilediğiniz saatte hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmak için Adana Seyhan kiralık araç alternatiflerine bakabilirsiniz. Bu alternatifler için obilet.com adresinden araç kiralayabilirsiniz.

Saatlerce süren yolculuklarda müzik dinleyerek yolları izlemek ya da sevdiklerinizle uzun uzun sohbetler gerçekleştirmek için otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Uzun yollarda yolculuk yapmayı seven biri iseniz Metro Turizm, Kamil Koç Turizm gibi otobüs firmalarından Adana-Seyhan otobüs bileti almanız gerekiyor.

Acil durumlar ya da uzun yol yolculuğunu sevmeyenler için hava yolu yolculuğu bir diğer alternatif. 1 saat süren bu yolculuğu hava yolu ile yapmayı tercih ederseniz Türk Hava Yolları ya da Pegasus gibi hava yolu şirketlerinden Adana uçak bileti alabilirsiniz. Tarihi değerlere sahip şehre iniş yaptıktan sonra Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama seçeneğiyle, bu güzel şehri keşfedebilme fırsatı yakalarsınız.

Adana Seyhan’ın çevresi; Kayseri, Niğde, Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye, Hatay illeri ile çevriliyor. Çevresini saran bu iller arasında Mersin araç kiralama ya da Adana Seyhan kiralık oto hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Adana Seyhan’da Araç Kiralama

Yapacağınız gezinin konforu araç kiralama ile gerçekleşiyor. Tarihi dokusuyla misafirlerini karşılayan Adana Seyhan’ı hızlı ve rahat şekilde gezebilmenin güzel yolu Adana Seyhan kiralık araç seçenekleri oluyor. Adana Seyhan güzellikleri ve tarihi mekanları ile siz ziyaretçilerini beklerken kiralık araç ile gezinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Adana Seyhan’dan araç kiralamak için Adana Seyhan araç kiralama şirketleri ile görüşebilir, araç kiralama hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Gizem Rent a Car,
 • Adanacar Adana Oto Kiralama ve Rent A Car,
 • Benka Araç Kiralama Adana,
 • Kerem Rent A Car,
 • Adana Dilbaz Oto Kiralama ve
 • Altıparmak Oto Kiralama gibi acentaları karşılaştırabilirsiniz.

Araç kiralama şirketleri hakkında bilgi edinmek, seçim yaparken işinizi kolaylaştırıyor. Araç kiralama firmaları hakkında bilgi edindikten sonra ise Adana Seyhan araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu şirketlere ulaşabilmek ve fiyat karşılaştırması yapabilmek için obilet.com sitesini ziyaret edebilir, firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri arasında tercihlerinize ve bütçenize uygun olan araç kiralama şirketi ile araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde ucuz araç bulmanız daha kolaylaşıyor.

Adana Seyhan’da Gezilebilecek Yerler

Tatilinizi kadim şehir Adana Seyhan’da geçirmeyi planlıyorsanız araç teslim seçeneği ile gezebileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Bu mekanlar kısaca:

 • Seyhan Nehri: İlçenin adını ve hayat kaynağını aldığı Seyhan Nehri, üzerinde bulunan tarihi Taşköprü sayesinde turistlerin ziyaret ettikleri en önemli mekanlardan birisi oluyor. İlçenin sınırlarını belirleyen Seyhan Nehri aynı zamanda şehre kattığı tarihi hava ile dikkatleri üzerine çekiyor.
 • Adana Kalesi: Tarihe yakından tanıklık etmiş bu muhteşem yapıyı ziyaret ederek adeta geçmişe bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Tarihi binalara ilginiz bulunuyorsa mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan birisi Adana Kalesi oluyor. Merkeze yaklaşık 3,1 km mesafede yer alıyor.
 • Adana Büyük Saat Kulesi: Tarihe tanıklık eden bir diğer muhteşem yapı ise Adana Büyük Saat Kulesi oluyor. Osmanlı döneminde inşa edilmiş bu yapı, zamanla şehrin simgesi haline geliyor. Ayrıca yapı 32 metre uzunluğu ile Türkiye’deki en uzun saat kulesi olarak biliniyor. Şehir merkezine yaklaşık 4 km mesafede konumlanıyor.
 • Adana Etnografya ve Arkeoloji Müzesi: Tarihi 3000 yıl öncesine dayanan Adana Seyhan’ın taşıdığı tarihi değerlerin sergilendiği Etnografya ve Arkeoloji Müzesi Cumhuriyet tarihinin en eski 10 müzesi arasında yerini alıyor. Çukurova çevresinde çıkarılan tarihi eserler bu müzede barındırılıyor. Müzenin içerisinde 17 binin üzerinde eser, 25 binin üzerinde sikke sergileniyor. Tarihte bu coğrafyada neler olup bittiğine ışık tutan bu müzeyi ziyaret ederek tarih hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yerleri gezerken araba kiralamak isterseniz Adana Seyhan araba kiralama fiyatları konusunda daha fazla bilgi için obilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adana Seyhan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız