Mersin

Akdeniz Bölgesi’nin masmavi ve parlak denizine kıyısı bulunan şehirlerden biri olan Mersin, tatilcileri büyüleyen bir lokasyon olarak dikkat çeker. Bilhassa uzun sahilleriyle, palmiyeleriyle kaplı caddeleriyle, müzeleriyle, tarihi eserleriyle ve yöresel lezzetleriyle her yıl binlerce turistin akın ettiği bir noktadır. En konforlu şekilde Mersin araç kiralama tercih ederek keşfedebilirsiniz.

Mersin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski adıyla İçel olarak bilinen bu şehir, yaklaşık 1,7 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık kentleri arasında bulunan Mersin’in 10 ilçesi bulunur. Ülkemizin en büyük limanını bünyesinde barındıran bu doğa harikası kent, gelenlerin aklına kazınacak bir görünüme sahiptir. Sevdiklerinizle birlikte veya tek başınıza Mersin gezisi düşünüyorsanız buraya en az bir haftanızı ayırmak faydalı olabilir. Böylesine kapsamlı bir şehri gezerken yorulmamak ve konforlu kalabilmek için Mersin oto kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Yumuktepe Höyüğü üzerinde yapılan birtakım arkeolojik çalışmalar sonucu, burada insanlığın varlığının M.Ö. 6300 yılına değin bir vakte dayandığı tespit edilmiştir. Bunun yanında bazı kaynaklar ise şehirleşme sürecinin aslen 19. yüzyıl ile başladığına işaret eder. Bilhassa 19.yüzyılda buraya bağlanan demiryolu hattı ile birlikte kentin gelişimi çok büyük bir ivme kazanmıştır. Mersin’de bulunan liman ve son derece sıcak insanlar, şehri keyifli kılan detaylardan yalnızca birkaç tanesidir. Mersin Tarsus, Anamur gibi ilçelerdeki değerlerin yanı sıra şehir merkezi de turizm bakımından son derece önemli konumdadır. Bu büyülü şehri gezerken Mersin kiralık araba seçeneklerinden yararlanmak faydalı olacaktır.

Mersin’e Nasıl Gidilir?

Mersin’e ulaşabilmenin pek çok yolu bulunsa da buraya rahat şekilde gelebilmenin yolu kesinlikle Mersin araba kiralama opsiyonu ile mümkündür. Yolculuğunuzun başlangıç noktası İstanbul ise Mersin - İstanbul arası mesafenin 921 km olduğunu bilmelisiniz. İki nokta arasındaki yolculuk süresi ise 10 saat 16 dakikadır. Bu yolu ailenizle birlikte keyifli ve konforlu bir şekilde geçirebilmek için bulunduğunuz şehirden araç teslim alabilirsiniz. Başkentte oturuyorsanuz da Ankara - Mersin arasının 474 km olduğunu bilmelisiniz. Yanı sıra ortalama yolculuk süresi ise 5 saat 48 dakikadır. Mersin’e giderken kişisel araç kullanmayı tercih edecekseniz hemen uygun araç kiralama fırsatlarını inceleyerek obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

Mersin ulaşımında tercihiniz otobüsten yanaysa bunun için Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Kamil Koç gibi otobüs firmalarının içerisinden size uygun olanını seçerek Mersin otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Kara yolculuğundan hoşlanmıyor veya hızlı bir yolculuk istiyorsanız bu konudaki iyi bir alternatif uçak yolculuğudur. Kentte henüz bir havalimanı olmadığından bölgeye en yakın konumda olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. İki mesafe arasındaki uçuş süresi ortalama olarak 1 saat 30 dakika gibi bir süreyi içerir. Uçaktan indikten sonra Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirerek yolun geri kalanını da konfor içinde geçirebilir ve hızla Mersin’e ulaşabilirsiniz. Adana uçak bileti konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilmek için ise Mersin uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uçak yolculuğu bitiminde Mersin kiralık araç sahibi olabilmek için sitemizden opsiyonları karşılaştırabilir ve uygun araç kiralama seçeneklerine erişebilirsiniz.

Adana, Antalya, Konya, Niğde, Karaman gibi şehirlere son derece yakın bir mesafede bulunan Mersin’e bu illerden de kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktalardan da Mersin günlük araç kiralama gibi fırsatlar sayesinde kısa sürede şehre ulaşabilirsiniz.

Mersin Araç Kiralama

Mersin’de indikten sonra kent merkezinde, yakın illerde ya da görmek istediğiniz noktalarda dolaşabilmek için işinizi görebilecek en ideal ulaşım aracı kesinlikle Mersin kiralık oto opsiyonlarıdır. Mersin’e yakın olan havalimanlarından ya da Mersin şehrinden kiralama yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz şehirden de kiralama işleminde bulunabilirsiniz.

Mersin için kiralama operasyonları yürüten araç kiralama şirketlerinden bazıları Bugdet araç kiralama, Avis araç kiralama ve Aktif Filo Rent a Car gibi seçeneklerdir. Kendinize uygun ucuz araç bulabilmek için en ideal seçenek, farklı araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapmaktır. Bu şekilde bütçe anlamında size uygun olan ve gezi programınızı destekleyen alternatifi rahatlıkla bulabilirsiniz. obilet.com bünyesindeki onlarca farklı araç kiralama şirketi ile beraber farklı modelde olan bütün alternatifleri sunar.

Mersin araç kiralama fiyatları için obilet.com üzerinden tüm araç kiralama ofislerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Bu ofislerin sunmuş olduğu kiralama opsiyonları sayesinde de Mersin kiralık araba fiyatları arasında karşılaştırma yapmak mümkün olur. Öte yandan kent içerisinden de arzu ettiğiniz araç kiralama ofisini seçebilir ve buradan uygun araç kiralama fiyatını bularak Mersin seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Mersin’de Gezilecek Yerler

Çeşitli alternatif sunan Mersin araç kiralama şirketleri hizmetleri ile aracınıza binebilir ve keyifli bir şekilde tatilinizi başlatabilirsiniz. Bu noktadan sonra sizi ve sevdiklerinizi gezecek birçok nokta bekler. Bunlar şu şekildedir;

  • Mersin Kleopatra Kapısı: Tarsus ilçesi sınırlarında bulunan ve zaman içinde kentle bütünleşen yapı, adını Mısır’ın efsanevi kraliçesinden almıştır. Bizans Döneminde inşa edilen söz konusu kapı, Kleopatra’nın sevgilisi olduğu düşünülen Romalı General Antonius ile bu noktada buluşmaya geldikleri konusunda rivayet edilen bir kapıdır.
  • Kızkalesi: Şehrin turizm konusunda en yoğun noktaları arasında olan Kızkalesi, şehir merkezinden 60 km uzaklıkta bulunur. 119 yılında I.Leon tarafından yaptırıldığı bilinir ve söz konusu tarihi yapının şehir için önemi çok büyüktür.

Mersin Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız