Artvin Hopa

Artvin Hopa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Artvin’in en kalabalık nüfusa sahip ilçesi olan Hopa, yeşilin her tonunu içerisinde barındıran doğası ile ön plana çıkıyor. Sık ve gür ormanları ve akarsuları ile doğa özlemi çekenlerin tercihi oluyor. Acemce dilindeki karşılığı “güzel” olan bölge, sahip olduğu tarihi ve doğal yerleri ile Karadeniz turizminin önemli noktaları arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Karadeniz’in doğusunda yer alan ilçe, turistik yapısı haricinde ayrıca ticaret konusunda da önemli bir rol oynuyor. Türkiye-Gürcistan sınırlarını çizen Sarp Sınır Kapısı’na yalnızca 20 km uzaklıkta kalıyor. Doğusunda Borçka, güneybatıda Arhavi ve güneydoğusunda Murgul ilçesi bulunuyor. Birbirine oldukça yakın olan bu ilçeler, aile ve arkadaş grupları için oldukça eğlenceli bir rota oluşturulmasına imkan sağlıyor.

Bölgeye ulaşım sağlanması için farklı alternatifler bulunuyor. Özellikle yaz aylarında artan turist yoğunluğuna sahip olan ilçeye ulaşımın sağlanmasında Artvin Hopa araç kiralama seçeneği daha çok talep görüyor. Toplu taşıma araçlarının gitmediği daha birçok noktanın görülebilmesi, saat sorunu olmaması ve konfor açısından öne çıkıyor. Engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahip olan alanda daha rahat bir şekilde gezilmesine yardımcı oluyor. Dilerseniz siz de seyahatinizi daha rahat bir şekilde sürdürebilmek için obilet.com’da bulunan Artvin Hopa araç kiralama şirketleri arasında bir karşılaştırma yaparak, uygun araç alternatifine hızla ulaşabilirsiniz.

Artvin Hopa’ya Nasıl Gidilir?

Karadeniz gezisine başlamak için iyi bir nokta olan Hopa’ya ulaşmak için farklı alternatifler bulunuyor. En kullanışlı yolculuk seçenekleri arasında ilk sırada kara yolu yer alıyor. Özel araç kullanmak istemeyenler tarafından otobüs yolculuğu tercih ediliyor. Eğer siz de Hopa’ya gitmek için otobüs yolculuğunu tercih edecekseniz köklü otobüs firmalarına ait biletleri vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Hopa-İstanbul arası mesafe 1.223 km olup, yaklaşık olarak 14 saat 37 dakikalık bir yolculuk yapılmasını gerektiriyor. Ankara - Hopa 897 km, 11 saat 27 dakika sürüyor. Rize-Hopa 91,6 km yol ile 1 saat 10 dakika içerisinde ulaşılabiliyor. Daha özel bir yolculuk yapmak için Artvin Hopa araba kiralama seçeneği de yoğun bir ilgi görüyor.

Artvin otobüs bileti için direkt olarak Hopa yerine Artvin seferleri de bulunuyor. Şehir merkezini ve diğer ilçeleri gezmek isteyenler için bu seçenek daha cazip bir fırsat sunuyor. Minibüsler ile ilçeye ulaşım sağlanabilse bile zaman sorunu yaşanmaması ve konaklama alanına rahatlıkla ulaşılabilmesi için Artvin Hopa kiralık oto ile yolculuk daha kolay ve hızlı olması ile tercih ediliyor.

Bir diğer ulaşım alternatifi olarak hava yolu ile ulaşım seçeneği bulunuyor. Türkiye’nin birçok farklı noktasından Pegasus ve THY firmaları ile Rize-Artvin Havalimanı’na birçok uçuş gerçekleşiyor. Daha detaylı bilgiye ulaşılması ve fiyat karşılaştırması yapılabilmesi için Artvin uçak bileti sayfamız bulunuyor. Uçuş için biletlerinizi ayırttıktan ve iniş gerçekleştirdikten sonra Rize-Artvin Havalimanı araç kiralama tercihlerine göz atabilirsiniz. Artvin Hopa oto kiralama seçeneği tercih edildiğinde, E-70 Karayolu üzerinde 48 dakikada ilçeye ulaşılabiliyor. Eğer Karadeniz üzerinden başka bir şehirden ulaşım gerçekleştirecekseniz; örneğin, Samsun araç kiralama imkanlarına bakabilirsiniz.

Artvin Hopa’da Araç Kiralama

Daha özgür ve rahat bir yolculuk deneyimi için özel araç kullanımı daha huzurlu bir seyahat programı oluşturulmasına yardımcı oluyor. Artvin Hopa kiralık araç kullanımı bu anlamda, bölgenin daha iyi bir şekilde keşfedilmesi ya da gereken işlerin takibinin daha rahat yapılması için iyi bir seçenek sağlıyor. Artvin Hopa araç kiralama fiyatları, aracın modeline, teknik özelliklerine, markasına göre değişiklik gösterebiliyor.

Artvin Hopa araç kiralama firmaları arasında Artvin Hopa kiralık araba fiyatları için karşılaştırma yapılması uygun fiyat ve hizmetin bulunması açısından önem taşıyor. Obilet.com bu açıdan rahat bir araştırma yapmanıza yardımcı oluyor. İhtiyaçlarınızı karşılayan modelde, ucuz araç bulunması için planlarınıza uygun alternatifleri bir araya getiriyor.

Hizmet politikaları ve araç teslim seçenekleri de değişiklik gösteren önemli konular arasında bulunuyor. Havaalanından, Hopa’da ya da Artvin şehir merkezinden, ihtiyaç doğrultusunda kolaylıkla kiralama işlemi gerçekleştiriliyor. Ayrıca Hopa’ya yakın olan Rize ya da Ardahan da araba kiralamak ve keyifli bir Karadeniz turu yapmak için tercih edilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Özellikle birden fazla şehir gezmek isteyen kişiler tarafından özellikle tercih ediliyor.

Artvin Hopa’da Gezilecek Yerler

Sahip olduğu coğrafi konum ve iklimsel özelliklerinden dolayı Artvin Hopa kiralık araba ile daha rahat bir şekilde keşfediliyor. Zaman kısıtlaması olmadan, toplu taşıma araçlarının belirli olan saatlerine göre plan yapmadan eşsiz bir konfor sunuyor. Engebeli ve dağlık yapıdaki alanın ve çevresindeki diğer ilçelerin gezilmesini kolaylaştırıyor. Geçmişten günümüze dek farklı kültür ve geleneksel değerleri ile Karadeniz’de önemli bir simge olan Hopa’yı yakından tanıyabilmek için gezilmesi gereken birçok eşsiz yer bulunuyor.

  • Sarp Sınır Kapısı: İlçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunuyor. Gürcistan sınırı olan bu kapıda aracınızı bırakarak yaya olarak kolayca geçiş yapabilirsiniz.
  • Hopa Limanı: Merkezden yalnızca 2 km uzaklıkta bulunan liman manzarası ile adeta yerli ve yabancı turistleri büyüleyerek kendine çekiyor.
  • Orta Hopa Camii: İlçe merkezine 1 km uzaklıkta bulunuyor. 19. yüzyılda inşa edilen yapıda ibadet edilebiliyor.
  • Kopmuş Plajı
  • Kemalpaşa Plajı: Balık yemek için en çok tavsiye edilen bölgeler arasında yer alıyor.
  • Hopa Kültür Evi ve Müzesi: Yöresel mimarinin güzel örneklerinden biri olan müzede, iki binin üzerinde eser bulunuyor. Tarihe daha yakından bakmak isteyenler için bölgenin tarihini yansıtıyor.

Artvin Hopa Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız