Bilecik

Bilecik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bilecik, ülkemizin en küçük illerinden biri olarak Marmara Bölgesi’nde yer alıyor ve bulunduğu konum itibari ile hızla büyüyerek gelişim gösteriyor. Antik çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bilecik, tarihi açıdan oldukça önem arz ediyor. Bilecik’in Söğüt ilçesinde Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı biliniyor. Sakarya Nehri’nin etrafında büyüyen Bilecik, doğal güzellikleri ve eşsiz göletleri ile ziyaretçilerini etkilemeye devam ediyor. Doğal güzellikleri ve tarihi dışında ülkemizde nar üretiminde birinci sıralarda yer alıyor. Ormancılık, madencilik, mermer, tahta gibi sektörlerde gelişmiş olmak ile birlikte hem şehir hem de ülke ekonomisi açısından oldukça önemli bulunuyor. Nüfusu 230.617 bin olan Bilecik’in kendisine komşu Bolu, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya gibi illeri oluşturuyor. Osmanlı Devleti’nin tarihi açısından önem arz eden Bilecik’te ulaşım yolu da oldukça kolay gerçekleşiyor. Bilecik Otogarı, Bilecik Tren Garı gibi opsiyonlar sayesinde şehrin her yerinden istediğiniz her yere kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Otobüs ve tren ulaşım yollarının dışında Bilecik’te en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olarak araç kiralamak olduğu biliniyor. Yolculuğunuzu daha konforlu ve rahat bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız obilet.com’da yer alan Bilecik araç kiralama sayfasında her bilgi bulunuyor.

Bilecik’e Nasıl Gidilir?

Bilecik’e yolculuğunuzu her türlü kara yolu ve demiryolu ile tercih edilebiliyor, yaşadığınız şehirden araç kiralayarak da yolculuk yapılabiliyor. Örneğin Bolu’dan yolculuk edecekseniz Bolu-Bilecik arası 215 kilometre, tahmini yolculuk 2 saat 38 dakika sürüyor. Eskişehir-Bilecik arası 78 kilometre, tahmini yolculuk 1 saat 18 dakika sürüyor.

Bilecik yolculuğu için kişisel araç tercih ediyorsanız, şimdi ucuz araç kiralama fiyatlarıyla obilet.com’dan araç kiralanabiliyor.

Bilecik’e her türlü ulaşım yolu mevcut bulunuyor. Eğer otobüs yolculuğu tercih ediyorsanız Kamil Koç, Buzlu, Isparta Petrol Turizm, VİB, Anadolu, İstanbul Kalesi, Metro, Aksel gibi firmalardan Bilecik otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bilecik’e ulaşımda eğer uçak yolculuğu tercih ediyorsanız Bilecik’te havaalanı bulunmuyor. Fakat kendisine komşu olan Bursa ilimizden, Bursa uçak bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı sayesinde Bilecik’e 55 dakika süre ile ulaşım sağlanıyor. Eğer Bursa ilimizde ikamet ediyorsanız siz de Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama sayesinde Bilecik’e 1 saat 33 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Bilecik’e vardıktan sonra şehir merkezine daha kolay ulaşım için Bilecik kiralık araç noktalarına sitemizden bakabiliyor ve ucuz Bilecik oto kiralama şansı yakalanabiliyor. Eğer Bilecik’in komşu illeri olan Eskişehir, Bursa, Bolu, Sakarya, Kütahya illerinden birinde yaşıyorsanız bu illerden de araç kiralayarak kolay bir şekilde Bilecik’e yolculuk sağlanabiliyor. Örneğin, Eskişehir araç kiralama fırsatlarına detaylıca bakabilirsiniz.

Bilecik’te Araç Kiralama

Bilecik’e yolculuğunuzu tamamladığınızda şehrin tarihi güzelliklerini keşfetmek, doğal güzelliklerini gezmek ve işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için uygun ve kolay yollardan bir tanesi araç kiralamak oluyor. Şehirde birden fazla kiralık araç şirketi bulunuyor. Kayakıran Bilecik Oto Kiralama, Need Filo Bilecik Oto Kiralama,11 Oto Kiralama, Dündar Oto Kiralama, Bilecik VIP Rent a Car bunlardan bazılarını oluşturuyor. Bütçenize ve Bilecik’te yapmayı düşündüğünüz aktivitelerinize uygun araç modelini bulmanız için mevcut Bilecik araç kiralama firmaları arasında karşılaştırma yapılıyor ve istediğiniz araç modeli hakkında Bilecik araba kiralama seçenekleri değerlendiriliyor. Ayrıca obilet.com üzerinden birden fazla Bilecik araç kiralama şirketlerini ve onlarca seçeneği sizlere sunuyor. Tercih edebileceğiniz uygun ve tercih edilen Bilecik kiralık araba şirketleri Bilecik Merkez’de yer alıyor.

Obilet.com sayesinde bütün araç kiralama şirketleri sıralanabiliyor ve bu şirketlerin Bilecik araç kiralama hakkında size sunduğu bütün imkanlardan yararlanılıyor. Size uygun, en konforlu ve Bilecik araç kiralama fiyatları arasında karşılaştırma yapılabiliyor. Şehrin merkezinden istediğiniz araç kiralama şirketinden birini seçebiliyor ve dilediğiniz uygun model ve fiyat aralıkları ile araba seçimi yapılabiliyor. Aklınızdan geçen Bilecik kiralık oto şirketini bulduğunuz zaman Bilecik’in tarihi-kültürel her yerini kolaylıkla araç teslim alarak keşfetme imkanı sizlere sunuluyor.

Bilecik Gezilecek Yerler

  • Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi: Yapım yılı tam olarak bilinmemesi ile Memiş Ağa tarafından ‘sargı evi’ olarak inşa edildiği düşünülüyor. Binanın görüntüsü tamamen ahşaptan olup, her iki yanında yuvarlak kemerler ve duvarlarında dikdörtgen şeklinde pencereler bulunuyor. İçerisinde birden fazla eser sergileyen Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi Roma, Bizans ve Osmanlı Devleti’ne ait paralar gibi değeri oldukça yüksek eserlere de ev sahipliği yapıyor. Araç kiralayarak kolaylık ile ulaşabileceğiniz müze, şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı: Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri tarafından inşa edilen bu eşsiz yapının yapımında taş ve tuğla kullanılıyor. İç mimarisi oldukça geniş tutulan bu yapı ortasında at ve arabalar, yanlarında da yolcuların konaklayabileceği şekilde inşa ediliyor. 36 adet odaya sahip Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunuyor. Araç kiralayarak bu eşsiz yapıya kolaylıkla ulaşılabiliyor ve gezi yolculuğunuzu zaman kaybetmeden devam ettirme imkanı sizlere sağlıyor.
  • Ertuğrul Gazi Türbesi: Osmanlı Beyliği’nin kurucusu olan Ertuğrul Gazi’ye ait türbe, Bilecik’in Söğüt ilçesinde bulunuyor. Defalarca bakım ve onarım görmüş türbe ilk hali ile yer almıyor. Mimarisi oldukça göz kamaştıran Ertuğrul Gazi Türbesi’nin iç malzemesinde taş, tuğla, kurşun gibi birden fazla malzeme kullanılıyor. İlk zamanlarında açık mezar olarak yaptırılan türbe, Birinci Mehmet Çelebi tarafından türbe haline dönüştürülüyor. Türbenin duvarları sıralı biçimde bir taş iki tuğla şeklinde tasarlanıyor. Türbe avlusunda Ertuğrul Gazi’nin yakınları da yer alıyor. Araç kiralayarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz Ertuğrul Gazi Müzesi şehir merkezine 27 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Merdivenli Kaya: Roma Dönemi’ne ait olduğu bilinen Merdivenli Kaya, 8 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde ve 15 adet merdivenli basamaklardan oluşuyor. Araç kiralayarak rahatlık ile ulaşıp gezebileceğiniz Merdivenli Kaya, şehir merkezine 65 km uzaklıkta bulunuyor.

Bilecik Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız