Bursa Yenişehir Havalimanı

Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama

Bursa’nın ilk havalimanı olan Yenişehir Havalimanı, 1944 yılında askeri üs olarak kuruldu fakat zamanla ihtiyacın azalması nedeniyle 2000 yılında sivil kullanıma açıldı. Genelde Bursa içinden seyahat edecekler tarafından çok tercih edilen bir havalimanı olmadığını söyleyebiliriz. Zira Bursa Merkez’e 50 km olması ve havalimanının küçüklüğü nedeniyle de iç ve dış hatların azlığı bunu destekler.

Yıllık taşınan yolcu sayısına da baktığımızda ise kapasitesine kıyasla iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. 2007 yılında Bursa Yenişehir Havalimanı iç hatlar ve dış hatlarda;

 • 39.702 adet,
 • 12.022 adet yolcu taşındığını biliyoruz.

Bu oran günümüze yaklaştıkça genel olarak artış gösterdi ve 2021 yılında iç hatlarda bu sayı 70.869 yolcuya kadar çıktı.

Normalde Bursa Yenişehir Havalimanı dış hatlar için de aynı başarı oranını yakalamasına rağmen pandemi sebebiyle bu kapasitesi oldukça düştü. Küçük bir havalimanı olmasına ve pandemide ciddi zarar görmesine karşın hala daha aktif olarak çalışmaya devam ederek sizlere hizmet sunmaktan gurur duyuyor.

Bünyesinde iç hatlar için iki adet ,dış hatlar için bir adet hava yolu şirketi bulunuyor. Bunlar:

 • Anadolu Jet,
 • Bora Jet ve
 • SalamAir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Bursa’ya hava yolu ulaşımı ile gelmek isteyenlerin ilk bakmak isteyecekleri Bursa uçak bileti imkanları olacaktır. Sonrasında,, Bursa’da gezilecek yerlerin birçoğunun merkezde bulunması sebebiyle havalimanına 50 km kadar uzak olması Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama seçeneğini çok daha ideal kılıyor. Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama fiyatları ise oldukça uygun. Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama firmaları müşterilerine ödeme kolaylığı, varış yerinde aracı teslim edebilme gibi kolaylıklar sağlayarak yolcuları araç kiralamaya teşvik ediyor. Bu sayede Bursa Yenişehir Havalimanı araba kiralama seçeneğinin çokça tercih edildiğini görüyoruz. Zira yorucu bir uçak yolculuğundan sonra belediye otobüsünün sıkıntısını yaşamak istemiyorsanız Bursa Yenişehir Havalimanı oto kiralama seçeneğini değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eğer İstanbul üzerinden bir seyahat düşünüyorsanız da İstanbul araç kiralama imkanları sınırsız çeşitliliği ile yine sizleri bekliyor olacak.

Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

Araç kiralama firmalarının birçoğu sadece Bursa Yenişehir Havalimanı değil birçok havalimanından araç kiralama kolaylığı sağlıyor. Bu durum kurumsal birer firma olduklarını göstererek müşterilerine güven veriyor. Bu şirketlerden bazılarına örnek verecek olursak:

 • Budget Araç Kiralama,
 • Yenişehir Rent a Car,
 • ARC Araç Kiralama gibi şirketleri örnek gösterebiliriz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Uçuş Bilgileri

Bursa Yenişehir Havalimanı’nda bulunan uçuş firmaları ile Türkiye’de özellikle büyük merkez şehirlerimize erişmek mümkün. Bunlardan Anadolu Jet ile aşağıda verilen şehirlere belirtilen sürelerde gidilebiliyor. Bunlar:

 • Ankara- 3.30 saat
 • Trabzon- 1.30 saat
 • Adana- 6 saat

Bora Jet ile Ankara, İzmir ve Adana’nın yanında yine belirtilen şehirlere erişmek mümkün. Bunlar:

 • Hatay
 • Siirt
 • Diyarbakır

Kara yolu seçeneğiyle karşılaştırıldığında Bursa Yenişehir Havalimanı’nı kullanmanın Bursa merkezden havalimanına yolculuğu da dahil ettiğimiz zaman bile çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Bursa Merkez ve havalimanı arasındaki ulaşımının nasıl sağlandığını sorarsanız 80 numaralı belediye otobüsleri, taksi veya minibüslerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Bir diğer alternatif ise araç kiralama hizmetidir. Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama seçeneğiyle konforlu bir şekilde Bursa’nın gezilecek yerlerine yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Ayrıca merkeze ulaştığınızda her ne kadar Osmanlı döneminden kalma Bursa Kalesi, Ulu Camii gibi tarihi eserleri, Osman Gazi ve birçok önemli kişinin türbesini gezmek yürüyerek mümkün olsa da Cumalıkızık Tarihi Köyü, Gölyazı, İnkaya Çınarı, Uludağ Milli Parkı gibi yerlere yürümek mümkün değil. Bursa merkez ile aralarındaki mesafeler aşağıda verilmiş bazı gezi yerlerini inceleyelim. Örneğin:

 • Cumalıkızık Tarihi Köyü- 14 km
 • Gölyazı- 56 km
 • Uludağ Milli Parkı- 40 km

Bursa’nın en ünlü doğal gezi alanı olan Uludağ Milli Parkı’na ulaşım ise oldukça kısıtlıdır. Özellikle kayak tatili için geldiyseniz belediye tarafından sunulan toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmak sizin için büyük külfet olacaktır.

Bu sebeple yine Bursa merkezde bulunan Çarşamba Caddesi üzerinde Bursa araç kiralama firmalarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bursa araba kiralama firmalarından seçtiğiniz aracınız ile sabah kahvaltısı ile ünlü olan Cumalıkızık Köyü’nde kahvaltınızı yapıp, akşamüstü Uludağ Milli Parkı’nda mangal keyfi yapabilir veyahut Kayak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca yine Bursa oto kiralama firmalarının sağladığı avantaj ile havalimanında aracınızı geri teslim ederek geziniz boyunca konfor içinde yolculuk edebilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız