Bitlis

Bitlis Araç Kiralama

Tarihin en önemli ticaret yollarından biri olan Bitlis, günümüzde de bölgesinin en önemli ulaşım ve geçit noktalarından birini oluşturuyor. Neolitik Dönem’den günümüze taşıdığı tarım, hayvancılık, ormancılık, madencilik ve ticaret sektörleri; kenti ülke piyasalarında önemli bir konumun sahibi kılıyor. Kilim, baston ve çömlekçiliğin yanı sıra kente özgü gıda ürünleriyse bölgeyi özel kılan detaylardan oluyor. Yerleşik sakinleri ve konuklarına sunduğu Bitlis araç kiralama hizmetleri, bu bağlamda ulaşım, üretim, ticaret ve turizm kenti Bitlis’in gelişen iş dalları arasında geliyor. Bu kapsamda sizi bekleyen iki farklı seçeneği değerlendirerek Bitlis seyahatlerinizi konforlu ve verimli kılmak mümkün. Seyahat planlarınızı Bitlis il sınırları içerisinde yer alan Bitlis araç kiralama şirketleri ile görüşerek şekillendirebilirsiniz. Öte yandan çevresinde büyük bir popülaritenin sahibi olan Bitlis’e farklı kentlere ait araç kiralama firmalarıyla da seyahat düzenleyebilirsiniz.


Bitlis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Van Gölü çevresinin en gelişmiş kentlerinden olan Bitlis; Siirt, Muş, Batman, Ağrı ve Van Gölü ile çevrili coğrafyasında zengin tarihi ve kültürüyle öne çıkıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’ne has etnik dokuyu taşımakla birlikte; her semtinde ayrı bir atmosfer sunan kentin büyüleyici yapısı, konuklarına sunduğu olanaklarla çok daha cazip hale geliyor. Zengin konaklama ve hizmet ağını, yine zengin yelpazeli Bitlis oto kiralama hizmetleriyle destekleyen kentte beklentilerinize yönelik kiralık araç alternatiflerine ulaşabilmek, bu bağlamda mümkün. Farklı koşullar çerçevesinde araç kiralama ihtiyacı duyan sakinleri ve konuklarına çeşitli seçenekler sunan Bitlis, hayalinizdeki seyahat planlarına erişebilmenizi sağlıyor. Araç teslim işlemlerinin ardından erişebileceğiniz zengin gezi, eğlence ve aktivite olanaklarıysa sosyal kent Bitlis’in bir diğer yüzü olarak öne çıkıyor. Açık hava müzesini andıran mimarisiyle tarihi ziyaretten çok daha fazlasını sunan kentin her bir kalesinin ardında yeni bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Bitlis kiralık araç seçenekleriyle çok daha zengin kılabileceğiniz gezi planlarınıza karakovan balı, adilcevaz cevizi ve hizan fındıklarıyla dolu tabiat gezilerini ekleyebilmek de mümkün. Üstelik plaj, kayak, kamping gibi doğa aktivitelerinin yanı sıra çok sayıda modern aktiviteye de erişim sağlayabilirsiniz.


Bitlis’e Nasıl Gidilir?

Konuklarına çoklu erişim olanakları sunan Bitlis’e hava yolu ve kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Çevresinde yer alan kentlere pek çok açıdan avantaj sağlayan kent, hava yolu ulaşımında komşu illerinden yararlanıyor. Kente hava yolu ile gelmeyi düşünüyorsanız yakın konumda yer alan Muş ve Van havalimanlarını değerlendirebilirsiniz. Van uçak bileti alarak Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Sonrasında Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Bitlis’e gidebilirsiniz.

Kente otobüs seferleri ile gelmek; Bitlis sosyal merkezi Tatvan’da yer alan otogara iniş yapabilmek, bu bağlamda eşsiz bir konfora erişmek demek. Bunun içinse ilk olarak Bitlis otobüs bileti almak gerekiyor. Sonrasında otogardan Bitlis araba kiralama olanakları ile istediğiniz lokasyona gidebilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise farklı illerde faaliyet gösteren araç kiralama firmalarını değerlendirmek oluyor. Özellikle yakın şehirlerden araç kiralayarak Bitlis’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesela, Muş araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak şehre hızlı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada katetmeniz gereken mesafeler şöyle:

  • Bitlis - Muş arası 105 km,
  • Bitlis - Batman arası 190 km,
  • Bitlis - Van arası 160 km,
  • Bitlis - Ağrı arası 236 km,
  • Siirt - Bitlis arası 97 km.

Araç kiralama firmaları tarafından sunulan teklifler arasında ideal Bitlis araç kiralama fiyatları ile karşılaşabilir, bu olanakları kente kiralık araçla gelmek için değerlendirebilirsiniz. Bu bağlamda Bitlis’e komşu olan illerin yanı sıra Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerinden de araçla kolay geçiş olanağına erişebilirsiniz.


Bitlis’te Araç Kiralama

Farklı ölçeklerde faaliyet gösteren Bitlis araç kiralama firmaları, Bitlis’i ziyaret nedeniniz açısından ideal olabilecek teklif ve hizmetleri kapsamlı biçimde sunuyor. Firmalarca sunulan hizmet ve olanaklar, bu bağlamda ucuz araç seçeneklerinden lüks kiralama seçeneklerine dek uzanan geniş alternatifleri kapsıyor. Bireysel veya ticari olarak kiralayabileceğiniz araç seçenekleri arasında farklı marka ve modelde, yine değişen koltuk sayısına sahip çözümler yer alıyor. Araçlarla birlikte yararlanabileceğiniz navigasyon, araç sigortası, kasko gibi ilave hizmetler, sizin için ideal Bitlis kiralık araba fiyatları ile karşılaşabilmenizi sağlıyor. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz aracınızı kiralamacı şirket ofisinde veya bulunduğunuz konumda teslim alabilirsiniz. Konukları için standart paket, premium paket, VIP paket ve ekonomik paket gibi özel paket seçenekleri de hazırlayabilen araç kiralama firmaları ile karşılaşmak mümkün. Üstelik aracınızı saatlik, günlük, haftalık veya daha uzun süreler için kiralayabileceğiniz gibi yalnızca transfer için de kiralayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak hava yolu, otogar gibi kente ulaşım noktalarında değerlendirilen bu hizmete de yine farklı teklifler eşliğinde erişebilirsiniz.


Bitlis Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı’ndan Van Gölü’ne doğru uzanan Bitlis, zirve noktasından göl kıyılarına kadar eşsiz bir tarihe ev sahipliği yapıyor. ‘Vadideki güzel şehir’ unvanına erişmesini sağlayan sonsuz bir tabiatın da sahibi olan kent, bu bağlamda konuklarına zengin gezi olanakları sunuyor. Öte yandan Bitlis kiralık araba olanaklarını değerlendirerek tüm bu güzellikler ile birkaç günde taşınabilirsiniz.

  • Tarih ve tabiatı bir arada sunan Tatvan’a gitmek için Bitlis merkezden 68 km mesafe katetmeniz gerekiyor. Efsanelerin semti Tatvan’a geçerek Van Gölü, Nemrut Gölü ve Gülsuhan Kaplıcaları’nın yanı sıra Rahva Kervansarayı gibi önemli tarihi yapılara ulaşabilirsiniz.
  • Bitlis Kalesi, adına türkü yazılan Beş Minare, Tarihi Bitlis Çarşısı ve Tarihi Bitlis Evleri’ni Bitlis merkezde, bir arada görebilirsiniz.
  • Diğer popüler noktalar olan Emir Ali Kümbeti ve Ahlat Kümbetleri için merkezden 62 km uzaklıkta olan Ahlat ilçesine gitmeniz gerekiyor. Hazır gelmişken 39 km daha yol katederek Nazik Gölü’nü, 4 km mesafe ile Harabe Şehir’i, 17 km mesafede yer alan Madavans Vadisi’ni görebilirsiniz. Kent merkezinde yer alan Adilcevaz Sahili’nde Van Gölü plajlarının keyfine varabilirsiniz. Öte yandan Bitlis kiralık oto olanaklarıyla konfora dönüşen seyahatlerinize kent merkezinden 10 km mesafede yer alan Aygır Gölü veya 6 km mesafede bulunan Sodalı Göl’e giderek de devam edebilirsiniz.

Sayılamayacak güzelliklerin kentinde daha fazla tarih, doğa ve aktiviteye erişmek için masal diyar Hizan ve Çukur Kaplıcaları’na ev sahipliği yapan Güroymak semtini ziyaret edebilirsiniz.


Bitlis Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız