Burdur

Burdur Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burdur, Güneybatı Anadolu Bölgesi’nin Göller Yöresi olarak bilinen bölgesinde yer alıyor. Paleolitik Çağdan bu yana önemli bir yerleşim yeri olan bölge tarihi zenginliği ve doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Bölge nüfusu 275.237 kişi olan şehrin komşuları arasında Antalya, Denizli, Muğla, Isparta ve Afyon bulunuyor. Engebeli bir yapıya sahip olan bölgenin yaklaşık olarak %60.6’sı dağlık araziden oluşuyor. Kıyı şeridinde Akdeniz İklimi hissedilirken, rakımın artması ile Karasal İklim etkisini gösteriyor. Besicilik, tarım, dokumacılık ve ormancılık bölgenin başlıca geçim kaynağını oluşturuyor.

Ulaşım konusunda birden fazla seçeneğe sahip olan Burdur’a ulaşmak için Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ve Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali kullanılıyor. Isparta’ya uçuş gerçekleştirmek isterseniz Isparta uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilir ve seyahatinizden sonra Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Doğal güzelliği, zengin tarihi dokusu ve bölgede düzenlenen aktiviteler her yıl binlerce turistin bölgeye uğramasını sağlıyor. Ulaşım konusunda rahatlığı ön planda tutan kişiler tarafından Burdur araç kiralama seçeneği özellikle tercih ediliyor. Seyahatten alınan verimin artması, engebeli olan bölgede daha rahat bir şekilde ulaşımın sağlanması için Burdur araç kiralama şirketleri tarafından farklı marka ve modellerden araçlar beğeniye sunuluyor. Sizin için uygun olan aracı seçebilmek için obilet.com’da bulunan araçları inceleyebilir, vakit kaybetmeden kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burdur’a Nasıl Gidilir?

Burdur, yeşil ve mavinin her tonunu içerisinde barındıran doğal yapısı ve kültürel zenginlikleri ile hem iş hem de gezi amacı ile insanları kendine çekmeyi başarıyor. Farklı ulaşım alternatifleri arasından araç kiralama seçeneği konforun artırılması açısından özellikle tercih ediliyor. Burdur yolculuğu için yaşadığınız bölgeden kiraladığınız araç ile siz de seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’dan başlayan seyahat için, Burdur-İstanbul arası 570 km olup, yaklaşık olarak 7 saat 6 dakika sürüyor. Burdur-Ankara arası mesafe 410 km olup, ortalama olarak 4 saat 57 dakika sürüyor. Burdur-İzmir arası mesafe 385 km ve yaklaşık olarak 4 saat 44 dakika yolculuk yapmayı gerektiriyor.

Burdur oto kiralama alternatifini tercih ederek, obilet.com’da bulunan ucuz araç seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Seyahat planınıza ve bütçenize uyum sağlamayı başaran modeli kiralayabilirsiniz.

Burdur’a özel araç dışında otobüsle ya da uçakla ulaşım sağlanıyor. Alanyalılar Turizm, Kamil Koç, Güney Akdeniz Seyahat, Pamukkale Turizm ve Öz Nuhoğlu Seyahat gibi otobüs firmaları tarafından düzenlenen seferler bulunuyor. Farklı saatlerde gerçekleşen seçenekler arasında size uygun olan Burdur otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uçak yolculuğunuz için Isparta Süleyman Demirel Havalimanı bölgeye en yakın nokta olduğu için tercih ediliyor. Türkiye’nin birçok noktasından kalkan Pegasus Airlines, THY ve Anadolu Jet gibi firmalar tarafından düzenlenen uçuşlar bulunuyor. Isparta uçak bileti sayfamızı inceleyerek, uçuş saatleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Isparta’ya indikten sonra 38 km yani yaklaşık olarak 50 dakika süren bir yolculuk yapılması gerekiyor. Burdur araba kiralama seçeneği bu aktarmanın daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağladığı için talep görüyor. Bazı firmalar tarafından araç teslim kiralama yapılması işleri daha da pratik hale getiriyor.

Burdur kiralık araç seçeneği haricinde bölgeye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak, Isparta, Denizli ve Afyon gibi yakın yerlerden de araç kiralayabilirsiniz. Afyon araç kiralama imkanlarına sayfamızdan bakabilirsiniz.


Burdur’da Araç Kiralama

Hava ya da kara yolu ile Burdur’a ulaşımın sağlanmasının ardından araç kiralanması, daha özgür bir şekilde hareket edilebilmesi açısından kolaylık sağlıyor. Kişisel aracı bulunmayan ve işlerini hızlı bir şekilde halletmek isteyen kişiler için de Burdur kiralık araba etkili bir yardımcı oluyor.

Yöre halkı ve turistlerin kiralık araç ihtiyaçlarını karşılamaları için Burdur’da hizmet veren birçok firma bulunuyor. Burdur araç kiralama firmaları için bir liste yapıldığında: Nokta Rent A Car, Doruk Oto Kiralama, Yalın Rent A Car, Yıldırım Rent A Car ve daha birçok farklı isim yer alıyor. Burdur araç kiralama fiyatları verilen hizmet doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Sözleşmenin kapsamı, aracın markası, modeli, teknik donanımı ve kiralama süresi bu anlamda en önemli belirleyiciler arasında yer alıyor. Bu değişken fiyatlar arasında iyi alternatifi bulabilmek için fiyat ve performans açısından doğru bir kıyaslama yapılması gerekiyor. Dağlık yapısı ile ulaşım alanında zorlanma yaşanmadan işlerin halledilmesi için seyahat planlarınıza uyum sağlayacak olan aracın seçilmesine özen gösterilmesi gerekiyor.

Burdur kiralık araba fiyatları arasından uygun olanı bulmak için obilet.com’da yer alan onlarca farklı kiralama şirketini kıyaslayabilirsiniz. Kiralama ofislerinin adreslerini alarak, araçları yerinde inceleyebilirsiniz.

Burdur Gezilecek Yerler

Burdur kiralık oto sayesinde yörede görülmesi gereken pek çok noktayı ziyaret edebilirsiniz.

  • Salda Gölü: Burdur’un önemli bir simgesi olan kapalı havza gölü, Yeşilova’da bulunuyor. Son yılların en gözde turistik mekanlarından biri olan Salda, her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Turkuaz renkli suyu ve berraklığı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılıyor. Yaz sezonunda oldukça kalabalık olan gölde kamp yapılabiliyor.
  • Burdur Gölü: Sağüt Dağı ve Sulu Dere Yayla Dağ arasında bulunuyor. Tektonik oluşumlu olan göl, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Dikkuyruk ördeğine ve birçok endemik kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Sevilen kuş gözlem noktaları arasında yer alıyor.
  • Sagalassos Antik Kenti: Ağlasun ilçesine 7 km mesafede bulunuyor. Dünyanın en yüksek rakımında bulunan antik tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor.
  • Kremna Antik Kenti: Çamlık Köyü içerisinde bulunan antik kent, Roma kültürünün izlerini taşıyor. Surları ve heykelleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor.

Burdur Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız