Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama

Akdeniz’in ünlü Göller Yöresi’nde bulunan şehirlerden birisi olan Isparta, önemli turistik bölgeler arasında. Özellikle bahar ve yaz aylarındaki seyahatlerde tercih edilen Isparta, dört mevsim değişen tatil fırsatlarına sahip. Burdur, Antalya ve Konya şehirlerine komşu olan Isparta ulaşım yönünden de oldukça çeşitli seçenekler barındırıyor. Mesela Burdur araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak Isparta’ya gelebilir, bölgenin turistik noktalarını sırasıyla keşfedebilirsiniz. Isparta’daki havalimanı şehre gerçekleştirilen seyahatlerin çoğunluğunu oluşturuyor. Bununla birlikte Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama hizmetleriyle şehrin dilediğiniz noktasına ulaşmanız mümkün oluyor.


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Genel Bilgiler

Isparta’nın hava yolu ulaşımı havalimanıyla birlikte 1997 yılından beri hizmet veriyor. Isparta’nın Süleyman Demirel Havalimanı 6 uçak kapasitesine ek olarak büyük bir uçak bakım hangırına sahip. İç ve dış hatlar trafiğinin gerçekleştiği Süleyman Demirel Havalimanı, şehir merkezine 35 km mesafede bulunuyor. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda sefer düzenleyen başlıca firmalar arasında Türk Hava Yolları, İran Air ve AnadoluJet yer alıyor. Aktarmalı ve direkt uçuş seferleriyle Isparta Süleyman Demirel Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetleri de sunuyor.


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Gül ve lavanta üretimiyle ün kazanan Isparta, çeşitli turistik duraklarıyla popüler destinasyonlardan birisi. Isparta’yı tatil rotasına ekleyenler için ulaşım seçenekleri arasında hava yolu ilk tercihler arasında geliyor. Uçak seyahatini tercih edenler için havalimanı sonrasında konforlu ve pratik ulaşım araçları ön plana çıkıyor. O nedenle araç kiralama faaliyetleri belirli seyahat dönemlerinde artış gösteriyor. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama fiyatları ise firma, araç modeli, hizmet kapsamı ve kiralama süresi açısından değişiyor.


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Uçuş Bilgileri

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı iç ve dış hatlar uçuş seferleriyle pek çok noktaya seyahat etme olanağı sunuyor. Süleyman Demirel Havalimanı iç hatlar uçuş noktaları arasında İzmir, İstanbul, Adana, Ankara, Gaziantep, Trabzon ve Bodrum bulunuyor. Süleyman Demirel Havalimanı dış hatlarda ise sıklıkla Paris-Isparta uçuşları ön plana çıkıyor. İzmir’den Isparta’ya uçak yolculukları ortalama 3 saat 45 dakika sürüyor. İstanbul-Isparta arası yolculuklar 1 saat 5 dakika, Ankara-Isparta arası yolculuklar da 3 saat 45 dakikada gerçekleşiyor. Şehre geldiğinizde Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama firmaları ile görüşerek merkeze kısa s&ua hrefuml;rede ulaşım sağlayabilirsiniz.


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Isparta uçak bileti alarak Süleyman Demirel Havalimanı’na gelmek istediğinizde şehir merkezi ve diğer bölgelere ulaşmanızı sağlayan araçları değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 35-40 dakikalık uzaklıkta bulunan Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir otobüsleri veya kiralık bir araçla ulaşabilirsiniz. Şehir otobüsleriyle farklı durakları izleyerek şehir merkezine gidebilir ya da kiralık aracınızla doğrudan gitmek istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Havalimanı araç kiralama şirketlerinin desteği ile ideal aracınızı kiralayarak Isparta merkeze pratik ve keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.


Isparta Gezilecek Yerler

  • Isparta araç kiralama yaparak özgürce gezebileceğiniz birbirinden çekici turistik merkezlere sahip. Isparta’da kalış süreniz boyunca görmeniz gereken yerlerin başında Yazılı Kanyon Tabiat Parkı yer alıyor. Şehir merkezinden 67 km uzaklıktaki Yazılı Kanyon’a 1 saat 10 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.
  • Isparta Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’ne merkezden 15 dakika yürüme mesafesinde ulaşabilir, kültürel değerleri yakından inceleyebilirsiniz.
  • Isparta merkezine 48 km uzaklıktaki Eğirdir Gölü, şehirden ayrılmadan önce mutlaka uğramanız gereken duraklar arasında. Masmavi gölün etrafında manzaranın tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. 


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız