Gümüşhane Merkez

Gümüşhane Merkez Araç Kiralama

Karadeniz’in doğusunda yer alan Gümüşhane, Harşit Çayı’nın oluşturulduğu vadide konumlanıyor. Şehir, ismini sahip olduğu gümüş yataklarından alıyor. Üstelik İpek Yolu güzergahında bulunduğundan dolayı geçmişten günümüze kadar ticarette önemli bir avantaja sahip oluyor. Yeşile boyanmış dağların arasından uzanan Gümüşhane, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görüyor.

Gümüşhane Merkez bölgesini keşfetmek, yöresel lezzetlerini tadarken kolay bir şekilde gezebilmek için Gümüşhane Merkez araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik komşu illeri olan, Trabzon, Rize, Bayburt, Giresun, Ordu, Sivas, Erzincan, Erzurum gibi illerden de araç kiralama hizmetini alarak seyahatlerinizi özel araçlarla gerçekleştirebileceksiniz. Örneğin; Trabzon araç kiralama firmalarıyla iletişime geçip dilediğiniz aracı kiralayarak Gümüşhane bölgesine seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bütçenizi aşmadan Gümüşhane araç kiralama fiyatları ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bütçeniz için belirlediğiniz fiyat aralığında geniş araç imkanlarına göz atabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz lokasyondan araçlarınızı teslim alabilir ve araç kiralama için Gümüşhane’ye gelmek zorunda kalmadan kiralık araçlarınızla yolculuk yapabilirsiniz. Gümüşhane Merkez ve birçok popüler noktaya ulaşabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gümüşhane Merkez oto kiralama işleminin öncesinde seyahat rotanızı oluşturmayı unutmamalısınız. Gümüşhane’ye tatil veya iş seyahati için yönünüzü çevirdiğiniz şehirde öncelikle tarihi alanları gezmelisiniz. Bunun için de hem şehrin tarihini hem de gezilecek yerleri öğrenmelisiniz.

Gümüşhane; Torul, Şiran, Bayburt, Kelkit ilçelerini de kapsayacak şekilde 1989 senesinde il statüsüne kavuşan bir bölge. Gümüşhane, sürekli olarak göç verir ve göç alır. Bu nedenle şehirde farklı kültürlerden birçok ize rastlamak mümkün.

Türkiye’nin Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane, geçmişte birçok kavme ev sahipliği yapmış. Roma ve Bizans gibi farklı dönemlerde hüküm süren imparatorlukların izlerini, bu şehirde keşfedebilirsiniz. Şehre, Gümüşhane isminin verilmesinin nedeni ise bölgenin gümüş madeni açısından zengin olması.

Gümüşhane Merkez’e gelmişken birçok yöresel lezzetten yararlanabilirsiniz. Bu lezzetler arasında evelik dolması, gendime pilavı, pancar kavurması, fırın erişte, asuda kuymağı, fındıklı un helvası gibi yöresel yemek bulunuyor. Gümüşhane Merkez’de faaliyet gösteren restoran ve lokantalara uğrayarak bu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Gümüşhane araba kiralama işleminin öncesinde konaklama tesisini, gezilecek yerleri, tadacağınız lezzetleri seçerek planlı ve keyifli bir tatile başlayabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez’e Nasıl Gidilir?

Gümüşhane Merkez kiralık araba seçenekleri sayesinde birçok tarihi alanı gezebilirsiniz. Özellikle yaylalar, tabiat parkları, tarihi ibadet yerleri, müzeleri ve daha birçok tarihi bölgesi de yer alıyor. Günümüzde önemli bir bölgede yer alan Gümüşhane, kolay ulaşımıyla da dikkat çekiyor. Gümüşhane Merkez’e otobüs veya aktarmalı olarak uçakla ulaşmak mümkün. 

Komşu illerden biri olan Trabzon’a uçuş yapabilir oradan da aktarma yaparak Gümüşhane’ye ulaşabilirsiniz. Trabzon uçak bileti almadan öncesinde Trabzon Havaalanı araç kiralama hizmetlerine göz atabilirsiniz. Trabzon Havalimanı ile Gümüşhane Merkez arasındaki mesafe 120 km. Trabzon veya çevre illerdeki havalimanlarından araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, araçlarınızı hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Trabzon Havalimanı araç kiralama işleminin ardından aracınızı teslim alarak kısa bir süre içerisinde Gümüşhane Merkez’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçlarınız sayesinde sadece merkez bölgesine değil; Gümüşhane’nin birçok popüler noktasına da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez’e ulaşım sağlamak isteyenler, otogardan da araçlarını alabiliyor. Gümüşhane otobüs bileti satın alarak birçok şehirden seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Gümüşhane ile Giresun arası 163 km, Ordu ile 207 km, Erzincan ile 133 km. Gümüşhane’de yer alan otogara ulaştıktan sonra araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez’de Araç Kiralama

Gümüşhane’de araç kiralamak için ayırdığınız bütçede istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemli. Gümüşhane Merkez kiralık araba fiyatları, seyahatseverlerin bütçesine uygun olacak şekilde belirleniyor. Firmaların geniş araç filosu, birçok özellikteki araçlarıyla ekonomik avantajları sağlıyor. Gümüşhane’de tasarruflu bir araç kiralama deneyimi yaşarken kalite, konfor ve donanımdan vazgeçmek istemeyenler için avantajlı seçenekler mevcut.

Gümüşhane Merkez araç kiralama şirketleri, zengin araç filosu içerisinde avantajlı bir araç kiralama hizmeti sağlıyor. Üstelik araç filosundan hem fiyat hem de özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Üstelik çeşitli kampanyalardan yararlanırken ekstra kasko, hasar sigortası ve daha birçok imkân da bulunuyor. Bu şekilde Gümüşhane Merkez rotanızı oluşturabilir ve gezintinize uygun araç seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Gümüşhane araç kiralama sırasında seyahat edeceğiniz kişi sayısı, yolun durumu, konfor ve tercihlere göre kiralayacağınız araç tipine karar verebilirsiniz. Farklı sınıflarda birçok araç tipi mevcut. Sürücü isteklerine göre çeşitlenen ucuz araç imkanlarından yararlanarak Gümüşhane Merkez’e kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez’de Gezilecek Yerler

Seyahatseverlerin rotaları arasında bulunan Gümüşhane, birbirinden eşsiz doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle size kapılarını aralıyor. Siz de hem Gümüşhane Merkez’de hem de şehrin diğer ilçelerinde doyasıya gezmek istiyorsanız öncelikle Gümüşhane Merkez kiralık oto işlemini tamamlamalısınız. Ardından seyahatinize başlayarak güzel anılar biriktirebilirsiniz. İşte Gümüşhane Merkez ve çevresinde gezebileceğiniz yerlerden bazıları;

  • Gümüşhane Merkez geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz birçok popüler bölge mevcut. Bu bölgelerden biri de Taşköprü Yaylası. Yaklaşık olarak 141 km sürecek bir yolculuk sonrasında yaylaya ulaşabilirsiniz.
  • Gümüşhane’de Esenyurt Köyü’nde yer alan Kov Kalesi, Karadeniz Bölgesi’nin en görkemli kalelerinden biri ve yaklaşık 22 km’lik mesafede yer alıyor. Gümüşhane Merkez’de gerçekleştireceğiniz araç teslim işleminin ardından Kov Kalesi’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • Tarihte önemli bir yeri bulunan ve Padişah Fatih Sultan Mehmet döneminde öne çıkan Torul Kalesi, yanındaki seyir terası ile beraber mükemmel manzaralar sunuyor. Merkez ile arasındaki mesafe ise 22 km.
  • Roma İmparatorluğu Dönemi’nden kalan Satala Antik Kenti, mutlaka uğranması gereken bölgeler arasında. Kelkit ilçesinin 26 km güneydoğusunda yer alan bu antik kente, Gümüşhane Merkez kiralık aracınızla varabilirsiniz.


Gümüşhane Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız