Karabük

Karabük Araç Kiralama

Yemyeşil manzaralara ev sahipliği yapan Karabük, Karadeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri. Türkiye’nin ilk demir çelik fabrikasınının bulunduğu şehir, iş ve turizm fırsatlarıyla ön plana çıkıyor. Şehirdeki fabrikalar bölge halkı için önemli bir geçim kaynağı sağlıyor. Ayrıca Karabük şehrinin Safranbolu ilçesi, tarihi evleri ile önemli turizm noktaları arasında yer alıyor. Her dönem yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Karabük, sunduğu eğlenceli turizm fırsatları ile keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Karadeniz’in güzelliklerini gezmek, meşhur Safranbolu Evleri ve diğer tarihi yapıları keşfetmek için Karabük araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. 

Karabük araç kiralama firmaları şehrin çeşitli noktalarında 7/24 hizmet sunuyor. Zengin araç filosuyla kullanıcı beklentilerini iyi biçimde karşılayan firmalar, sunduğu fiyat avantajları ile her bütçeye hitap ediyor. Ekonomi, panelvan araçlardan oluşan ticari sınıfın yanında SUV ve lüks sınıf araçlar kullanıcılara farklı fiyat seçenekleri sunuyor. Ayrıca, kullanıcıların ehliyet süresi ve yaşına göre belirli sınıf araçların kiralaması yapılıyor. Araç kategorilerine göre kullanıcı yaşı ve ehliyet süresi farklılık gösteriyor.


Karabük Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Karadeniz Bölgesi şehirlerinden biri olan Karabük’te, Karadeniz iklimi hakimiyet gösteriyor. Orman arazileri ile ön plana çıkan şehir doğası ve zengin kültürü ile tanınıyor. Şehir merkezi ve çevresinde demir çelik, hazır giyim gibi farklı sektörler için fabrikalar bulunuyor. Ayrıca turizm faaliyetleri ile dikkat çeken Karabük; Zonguldak, Bartın, Çankırı, Kastamonu, Çankırı ve Bolu illeriyle komşu. 1995 yılına kadar Karabük, Zonguldak’a bağlı bir ilçeyken daha sonra Karabük il statüsüne getiriliyor. Şehirde 7 ilçe ve bu ilçelere bağlı 80 mahalle ve 277 köy bulunuyor. Her geçen gün gelişen Karabük, iş ve turizm faaliyetlerinin önemli organizasyonlarına yıl boyu ev sahipliği yapıyor. Eğlence hizmetleri ile misafirlerine keyifli anlar yaşatan şehri konforlu bir şekilde gezmek için Karabük araba kiralama yapabilirsiniz. 

Araç kiralama hizmetlerinden, şehir merkezi ve çevre havalimanlarından konakladığınız süre boyunca faydalanabilirsiniz. Kiralama süreleri esneklik gösteren firmalarda aylık kiralamaların yanı sıra kısa süreli günlük ve haftalık kiralamalar yapabilirsiniz. Yaptığınız rezervasyona göre araç teslim noktalarından planlanan saatlerde aracınızı teslim alarak şehir turuna çıkabilirsiniz.


Karabük’e Nasıl Gidilir?

Karabük’e gitmek için kara yolu ve hava yolu alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Karabük’e direkt karşılıklı otobüs seferleri düzenleniyor. Yaşadığınız şehirden Karabük otobüs bileti alarak şehre kara yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük ile İstanbul arasında yaklaşık 402 km bulunuyor. Yaklaşık 4 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrası şehre ulaşabilirsiniz. İzmir ile Karabük 771 km, Ankara ile Karabük arası ise 220 km. Otobüs yolculuğu sonrası Karabük kiralık oto hizmetleri ile konaklayacağınız yere özel araç rahatlığında ulaşabilirsiniz. Ayrıca kiralama süresine göre şehir gezileri boyunca kiralık aracı kullanabilirsiniz. 

Karabük’te bir havalimanı henüz bulunmuyor. Ancak çevre şehirlerdeki havalimanlarını kullanabilirsiniz. Mesela, Kastamonu uçak bileti alarak Kastamonu Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Karabük ile Kastamonu Havalimanı 112 km mesafe uzaklığa sahip. Havalimanı sonrasında Kastamonu araç kiralama ile yaklaşık 2 saatlik sürüş sonrası şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Karabük araç kiralama şirketleri tarafından sunulan kampanya ve fırsatları değerlendirerek havalimanı ve şehir içi teslim noktalı araç kiralaması yaparak şehri gezebilirsiniz.


Karabük’te Araç Kiralama

Karabük gezisinde konfor sağlamak için Karabük kiralık araba seçeneğini değerlendirebilirsiniz. SUV, panelvan, sedan ve hatchback gibi farklı modellerden oluşan araç filolarına sahip kiralama firmaları, kullanıcı ihtiyaçlarına uygun yüzlerce seçenek sunuyor. Farklı segmentlere ayrılarak kiralanan araçlar kiralama süresine göre bütçe dostu seçeneklere sahip. Karabük araç kiralama fiyatları çeşitli kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Araç segmenti, vites ve yakıt özellikleri gibi durumlara göre günlük kiralama bedelleri çeşitlilik gösteriyor. Araçların bagaj kapasitesi, yolcu sayısı gibi durumlara göre segmentler ayrılıyor. Segmentteki araç özelliklerine göre kiralama bedelleri belirleniyor. 

Belirlenen kiralama özelliklerine ek olarak fiyatlardırmada ilave ücretler görülebilir. Opsiyonel olarak sunulan ilave hizmetler tercih edilirse bu hizmetler için ek ücretlendirme yapılıyor. Navigasyon, ek sürücü, bebek koltuğu, kış lastiği, ekstra hasar sigortası gibi firmalara göre değişiklik gösteren ek hizmetler bulunuyor. Bu hizmetlerin günlük bedelleri kiralama süresine göre hesaplanıyor. Karabük kiralık araba fiyatları arasından inceleme yaparak bütçenize uygun farklı segment araçlar için kiralama yapabilirsiniz. Yüzlerce farklı seçenek arasından ucuz araç modelleri değerlendirerek tatil boyunca özel araç rahatlığını yaşayabilirsiniz.


Karabük Gezilecek Yerler

Karabük oto kiralama hizmetini kullanarak şehir merkezi ve çevre illeri konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Yeşiliyle ön plana çıkan şehirde keşfedilecek çok rota bulunuyor. 

  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu Evleri’ni görerek şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Şehir merkezine 20 km uzaklıktaki Safranbolu ilçesinde tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
  • Şehir merkezine 22 km uzaklıktaki Kent Tarihi Müzesi görülmesi gereken yerlerden biri.   
  • Karabük kiralık araç seçeneklerini kullanarak Tokatlı Kanyonu’nu görebilirsiniz. Temiz havası ve manzarası ile kendine hayran bırakan kanyonda doğanın tadını çıkarabilirsiniz. 
  • Yeşiliyle meşhur şehirde Yenice Ormanları görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri. Şehir merkezinden 41 km uzaklıktaki ormanın içinde Eğriova Göleti bulunuyor. 
  • Ankara Karabük yolu üzerinde bulunan Hadrianapolis Antik Kenti görülmeye değer önemli tarihi yapılardan biri. Şehir merkezinden 40 km uzaklıktaki bu antik kentte Roma dönemine ait kalıntılar bulunuyor. 


Karabük Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız