Kastamonu

Kastamonu Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan Kastamonu, tarihi değerleri ve eşsiz güzellikleri sayesinde öne çıkan şehirlerden birisi oluyor. Sürdürülebilir turizm faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Kastamonu, özellikle Türk-İslâm kültürüne âit birçok farklı değeri bünyesinde barındırıyor. Cide gibi sahil kentlerine sahip olan Kastamonu, aynı zamanda ziyaretçilerine pek çok farklı gezilecek alan sunuyor. 

Kültürel değerleri ve eşsiz doğası ile öne çıkan Kastamonu’yu özgürce keşfetmek mi istiyorsunuz? İşte bu noktada Kastamonu araç kiralama işlemi tam da size göre. Kastamonu’nun çeşitli lokasyonlarından kiraladığınız aracınız ile rahat ve konforlu bir şekilde seyahatinize başlayabilirsiniz. 

Kastamonu oto kiralama şirketlerinin sunduğu çeşitli avantajlardan faydalanarak araç kiralama işlemini çok daha cazip bir hale getirebilirsiniz. Dönemsel olarak yapılan kampanyalar iel avantajlı Kastamonu araç kiralama fiyatlarından yararlanabilirsiniz. 


Kastamonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kastamonu kiralık araç ile keyifli seyahatler yapabileceğiniz en güzel şehirlerden biri. 2018 yılında ‘’Türk Dünyası Kültür Başkenti’’ olarak seçilen bu güzîde şehir, ülkemizde gizli kalmış güzellikleri keşfetmenizi sağlıyor. En eski yerleşim yerlerinden biri olan Kastamonu, bu kapsamda ziyaret edebileceğiniz eşsiz şehirlerden birisi oluyor. 

170 kilometrelik sahil şeridini bünyesinde barındıran Kastamonu, eşsiz denizin keyfini çıkarmanıza da imkan veriyor. Kastamonu araba kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde Kastamonu’daki plajlara zahmetsiz bir şekilde ulaşma imkanına da sahip oluyorsunuz. Bu güzel sahilde denizin tadını çıkarmak oldukça güzel bir fikir gibi görünüyor değil mi?

Kastamonu kiralık arabanızla gezebileceğiniz çeşitli kültürel değerleri ve doğa güzelliklerini barındırıyor. Kastamonu’ya adım attığınız ilk andan itibaren araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek siz de bu güzel şehrin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Sevdiklerinizle ya da tek başınıza yapacağınız seyahatiniz için kendinize uygun aracı seçebilirsiniz. 


Kastamonu’ya Nasıl Gidilir?

Kastamonu kiralık oto şirketlerinin Kastamonu’da çeşitli lokasyonları bulunuyor. Bu lokasyonlar, Kastamonu’da vakit kaybı yaşamadan araç kiralamanızı sağlıyor. Kiralık aracınızı teslim almadan önce Kastamonu il sınırları içerisinde bulunmanız gerekiyor. Kastamonu’ya gitmek için kullanabileceğiniz farklı ulaşım imkanları bulunuyor. 

Kastamonu’ya gitmek için ilk olarak hava yolunu tercih edebilirsiniz. Kastamonu’ya bağlı havalimanları, Kastamonu uçak bileti alarak şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor. Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, şehir merkezine 12 km mesafede bulunuyor. Düzenli uçuş seferleri yapılan Kastamonu Uzunyazı Havalimanı’na iniş yaparak kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Kastamonu otobüs bileti alarak da Kastamonu şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kastamonu’nun farklı bölgelerinde bulunan otobüs terminallerine ulaşabilir, araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Kastamonu’ya kara yolu ile ulaşmak istediğiniz takdirde; Adana’dan 690 km, Adıyaman’dan 889 km, Ankara’dan 245 km, Aydın’dan 848 km, İstanbul’dan 508 km, Kocaeli’den 397 km, Sivas’tan 475 km mesafe katetmeniz gerekiyor. Eğer dilerseniz Sinop araç kiralama imkanlarından faydalanabilir, Sinop’ta kiraladığınız aracınız ile 194 km mesafe katederek Kastamonu’ya ulaşabilirsiniz. 


Kastamonu’da Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı araç kiralama işleminin beraberinde getirdiği çeşitli avantajlar bulunuyor. Kastamonu araç kiralama şirketlerinin sunduğu araç teslim hizmetinden faydalandığınız takdirde hiç vakit kaybetmeden şehri özgürce keşfetme imkanına sahip oluyorsunuz. Araç teslim anında ve sonrasında araç kiralama şirketleri sizi yalnız bırakmıyor. Teknik servis ve sınırsız iletişim imkanı sunan Kastamonu araç kiralama şirketleri, fiyat yönünden de sizlere çeşitli imkanlar sunuyor. 

Kastamonu kiralık araba fiyatları, araç sigortası/kasko gibi ödemelerden muaf olmanızı sağlıyor. Hizmet bedeli ve KDV ile şekillenen araç kiralama fiyatları, birtakım hususlar doğrultusunda belirleniyor. Bu hususlar; araç kiralama süresi, aracın segmenti ve tercihleriniz doğrultusunda sunulan ek opsiyonlar oluyor. Örneğin; bebek koltuğu, navigasyon ve ekstra şoför hizmeti gibi istekleriniz bulunduğu takdirde fiyat daha farklı oluyor. 

Araç kiralama işlemini gerçekleştirirken araç kiralama şirketlerinin geniş araç filosu sizlere sunuluyor. Ekonomikten lükse kadar çeşitli araç türlerini barındıran geniş araç filosu, özgür bir şekilde seçim yapmanızı sağlıyor. Kastamonu araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan araçlar, oldukça konforlu ve güvenli araçlar ile seyahat etmenizi sağlıyor. 


Kastamonu’da Gezilecek Yerler

Kastamonu Havaalanı araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra size bu güzel şehri keşfetmek kalıyor. deta bir ‘’saklı cennet’’ olan Kastamonu’da keşfedebileceğiniz yerlere gelin birlikte bakalım… 

  • Gideros Koyu… Kastamonu’da görmeniz gereken en değerli yerlerden birisi. Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan Gideros Koyu, âdeta kartpostalı andıran bir görüntüye sahip. Kastamonu şehir merkezine 138 km uzaklıkta bulunan Gideros koyunu ziyaret ederek doğanın eşsiz güzelliğine şahit olabilirsiniz. 
  • Kastamonu’ya 98,8 km uzaklıkta bulunan Valla Kanyonu’nu da mutlaka görmeniz gerekiyor. Özellikle doğa ile yakından ilgiliyseniz Valla Kanyonu’nu görmeden geçmemelisiniz. 
  • 14 metre yükseklikten dökülen Ilıca Şelalesi, oluşturduğu muhteşem göleti ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Kastamonu’ya 88,6 km uzaklıkta bulunan Ilıca Şelalesi, özellikle sevdiklerinizle beraber ziyaret edebileceğiniz en keyifli yerlerden biri. 
  • Dipsiz Göl Milli Parkı, eşsiz bir doğal güzelliğe sahip oluşu ile dikkat çekiyor. Kastamonu’ya 72,3 km uzaklıkta yer alan Dipsiz Göl Milli Parkı’nı ziyaret ederek kuş sesleri içerisinde huzurlu vakitler geçirebilirsiniz. 
  • Kastamonu Kalesi, şehir merkezine adım attığınız ilk andan itibaren ziyaret edebileceğiniz en yakın yerlerden biri. İl merkezine 9,1 km uzaklıkta yer alan Kastamonu Kalesi, görebileceğiniz en güzel tarihi yapılardan birisi. 
  • Pompeipolis Antik Kenti, ucuz araç ile ziyaret edebileceğiniz değerli yerlerden birisi. Şehir merkezine 50,8 km uzaklıkta yer alan Antik Kent, Zeugma ve Efes Antik Kenti’ne benzerliği ile dikkat çekiyor.


Kastamonu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız