Karaman Merkez

Karaman Merkez Araç Kiralama

Karaman, mağaraları, yeraltı şehirleri, dini merkezleri ve tarihi yapıları ile Anadolu’nun dikkat çeken turistik şehirleri arasında yer alıyor. Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden bir tanesi olan Karaman aynı zamanda, turizm potansiyeli son derece yüksek şehirler arasında bulunuyor. İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleri arasında bir köprü görevi de gören şehir, geçiş iklimi yaşıyor. Eski medeniyetlerden Karamanoğulları, Türkçenin resmi dil oluşunu Karaman’da ilan ettiklerinden dolayı da Türkçenin başkenti Karaman sayılıyor.

Medeniyet şehri olan ve görülmesi gereken şehirlerden olan Karaman’ı gezmek ve yöresel tatlarını tatmak, Karaman Merkez araç kiralama işlemi ile son derece rahat oluyor. Sizler de Antalya, Mersin ve Konya şehirleri ile komşu olan Karaman’da araç kiralayabilir, araç kiralamanın sunmuş olduğu olanaklardan yararlanabilirsiniz. İsterseniz yakın şehirlerden de araç kiralamanızı yaparak Karaman’a doğru bir gezi planlayabilirsiniz. Örneğin, Antalya araç kiralama firmaları ile Karaman’a rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Karaman Merkez araç kiralama fiyatlarına göz atarak kendiniz için uygun aracı kiralayabilir, aynı zamanda bütçenizi aşmadan daha ekonomik bir seyahat yapabilirsiniz. Farklı gereksinimler ışığında şekil alan araç türleri ile ön plana çıkan araç kiralama şirketlerinden uygun tercihi yapabilir, bulunduğunuz konumdan aracınızı teslim alabilirsiniz.

Karaman Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Karaman Merkez oto kiralama yapmadan önce Karaman hakkında bazı şeyleri bilmenizde yarar var. Söz konusu olan bu noktaların, Karaman ziyaretinizi daha keyifli bir hale getireceği kesin.

Anadolu’nun temel iklim yapısına sahip olan şehir, Türkiye’nin her şehri gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Karaman şehrinin ilk kuruluş zamanı bilinmemekle beraber elde edilen arkeolojik kazı sonuçları doğrultusunda önemli bir yerleşim bölgesi, aynı zamanda ticaret ve kültür merkezi olduğu söyleniyor. Karaman, Hititlerin zamanında bir askeri bölge ve ticaret merkezi olarak kullanılıyor daha sonra da Frigya ve Lidyalıların egemenliğine geçiyor. Karamanoğulları da Anadolu Selçuklu Devleti’nin zayıflaması ve çökmesinden sonra bağımsızlıklarını ilan ederek Karamanoğlu Devleti’ni burada kuruyor. Mağaraları, yeraltı şehirleri, dini merkezleri ve tarihi yapıları gibi önemli turistik değerlere sahip olan Karaman’ın geçim kaynağı genellikle tarıma dayanıyor. Bunun dışında sanayi, gıda ve imalat sektöründe de oldukça gelişmiş olan şehir, Türkiye’nin bulgur üretimin %20’sini karşılıyor.

Karaman Merkez kiralık arabanızla gezip görebileceğiniz pek çok yere sahip. Karaman’da yer alan tarihi camiler, medreseler, mağaralar, yeraltı şehirleri ve kaleler görülmeyi bekliyor. Karaman’a gelip de yöresel lezzetleri tatmadan gitmek olmaz. Karaman mutfağından; calla, çullama, töğmeken, eğey dolması ve lokur tatlısı gibi lezzetleri Karaman’da yer alan restoranlarda muhakkak denemelisiniz.

Karaman Merkez kiralık araç ile gezip görebileceğiniz önemli tarihi şehirlerden bir tanesi. Karaman’da havalimanı olmadığından dolayı şehre yakın konumda olan Konya Havalimanı’na iniliyor. Ya da kara yolculuğu ile Karaman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde de iniş yapabilirsiniz. Ancak daha kısa sürdüğünden uçak yolculuğu cazip hale geliyor. Konya Havalimanı araç kiralama alternatifleri ile rahat bir yolculuğa vakit kaybetmeden çıkabiliyorsunuz.

Karaman Merkez araba kiralama işleminizi yaptıktan sonra sizlere pek çok farklı konaklama seçeneği sunuluyor. Her bütçeye uygun bir şekilde çeşitlenen konaklama seçenekleri, uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. Özellikle de merkeze yakın otellerde konaklamak son derece iyi bir fikir oluyor.

Karaman Merkez’e Nasıl Gidilir?

Karaman’a gitmek isteyenlerin karşısında farklı ulaşım seçenekleri sunuluyor. Karaman’a demir yolu ve kara yolu ile ulaşmak mümkün. Karaman’da havalimanı olmadığı için Konya uçak bileti satın alarak Konya’ya uçabilir, buradan da servis ya da otobüsle Karaman’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaman Merkez kiralık oto bulabileceğiniz bir diğer lokasyon da Karaman Otobüs Terminali oluyor. Karaman otobüs bileti alarak Türkiye’nin her bir noktasından Karaman’a otobüs ile ulaşma imkanınız bulunuyor. Şehir merkezine 5 km mesafede yer alan Karaman otobüs terminaline ulaştıktan sonra araç kiralama işlemini buradan da gerçekleştirebilirsiniz.

Karaman Merkez’e ulaşabilmek için tercih edebileceğiniz ulaşım alternatiflerinden biri de demir yolu oluyor. Karaman Merkez’de bir tren garı bulunuyor. Toros Ekspresi, Mavi Tren ve Posta Ekspresi ile Karaman’a trenle ulaşmanız mümkün. İstanbul, Ankara ve Adana gibi şehirlerden trene binerek rahatlıkla Karaman’a ulaşabilirsiniz.

Karaman Merkez’de Araç Kiralama

Karaman Merkez kiralık araba fiyatları, her bütçeye hitap eden seçenekler sunuyor. Farklı talepler ve gereksinimlerin ışığında değişen fiyatlar, yüksek ücretler ödemenize engel oluyor. Kendi aracınız ile seyahat etmeye nazaran çok daha uygun bir seçenek olan araç kiralama, beraberinde farklı fırsatlar da sunuyor.

Karaman Merkez araç kiralama şirketleri seyahatinizin konforlu ve güvenli bir şekilde geçmesi için farklı olanaklar sunuyor. Farklı araç türlerini hizmetinize sunan firmalar, sigorta ve ilave kasko gibi olanakları da tercihinize bırakıyor. Aynı zamanda birbirinden farklı hizmetler de Karaman Merkez araç kiralama firmaları tarafından hizmetinize sunuluyor.

Araç teslim edilmesinden itibaren araç kiralama firmaları merak ettiğiniz her soruya cevap oluyor. Düzenli olarak temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş araçlar sizlere teslim ediliyor. Birçok açıdan avantajlı olan Karaman Merkez günlük araç kiralama, bu ayrıntılar ile de çok daha uygun bir seçenek oluyor.

Karaman Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Ucuz araç kiralayarak Karaman’da ilk olarak İncesu Mağarası’nı gezebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede yer alan mağara, görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Mağaranın ciğerlere çok faydalı olduğu söyleniyor.
  • Karaman Merkez Taşkale Kasabası’nda bulunan Tahıl Ambarları, tamamen insan eli ile oyulan 250’den fazla ambardan oluşuyor. Tahıl ürünlerinin uzun süre bozulmadan saklandığı ambarlar, günümüzün buzdolaplarının işlevini görüyor.
  • Karaman Merkez kiralık oto ile Karaman Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Karaman Müzesi’nde, şehrin zengin arkeolojik ve etnografik eserleri korunuyor. Burada pek çok devre ait eserler bulunuyor.


Karaman Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız