Kırıkkale

Kırıkkale Araç Kiralama

Tarihi yapıları ve kendine has kültürü ile Anadolu’nun önde gelen şehirleri arasında Kırıkkale bulunuyor. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehir; tarım ve sanayi faaliyetleriyle iş dünyasında ön plana çıkıyor. Zengin tarihi dokusu ile kültür turizminin önemli lokasyonlarından biri olan Kırıkkale, yıl boyunca yerli ve yabancı turistin seyahat rotasında yer alıyor. Sürekli gelişim halinde olan şehir, misafirlerine konforlu konaklama ve gezme fırsatları sağlıyor. Bölgede hizmet veren Kırıkkale araç kiralama firmaları sunduğu kiralama fırsatlarıyla kullanıcılarını memnun ediyor. Yıl boyu şehri ziyaret ettiğinizde özel araç konforunu yaşamak için Kırıkkale araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kırıkkale araba kiralama hizmetine otogar ve şehir merkezinden ulaşabilirsiniz. Rezervasyona göre farklı saat dilimlerinde aracı belirlenen araç teslim teslim noktalarından alabilirsiniz. Yolculuk planına göre kiralamayı günlük, haftalık ve aylık olarak yapabilirsiniz. Kırıkkale araç kiralama şirketleri kiralama sürelerine göre kullanıcılara farklı kampanya avantajları sunuyor. Kampanyaları değerlendirerek farklı kiralama sürelerine göre ucuz araç modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Seçtiğiniz araç ile Kırıkkale seyahati boyunca özel araç konforu ile dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. 


Kırıkkale Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırıkkale, İç Anadolu Bölgesi’nin tarihi dokusu ve zengin kültürü ile dikkat çeken şehirlerinden biri. Kırşehir, Ankara, Çorum, Çankırı ve Yozgat illeri ile komşu konumda olan Kırıkkale, 1989 yılına kadar Ankara’ya bağlı kalıyor. Daha sonra çıkarılan bir yasa ile Ankara’dan ayrılan Kırıkkale il statüsü kazanıyor. Kırıkkale’de merkez ilçe ile beraber 9 ilçe, 1 belediye ve 88 mahalle şehirde bulunuyor. Ayrıca, şehre bağlı 185 köy var. Köklü bir geçmişe sahip şehir kültür turizmi açısından önemli rotalara ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezi ve çevre köylerde Kalkolitik Çağ, Eski Tunç Çağı, Asur, Frig, Helenistik Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemi’nin yerleşim yerleri ve kalıntılarına rastlanıyor. Her geçen gün gelişen şehrin turizm potansiyeli oldukça fazla. Dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin rotasında yer alan şehri konforlu bir şekilde gezmek için araç kiralaması yapabilirsiniz. 

Kırıkkale oto kiralama hizmetinden ehliyet sahibi olan herkes yararlanabiliyor. Araç kategorilerine göre en az 22 yaş ve 1 yıllık ehliyet sahibi olmak gerekiyor. Yıl boyu devam eden kiralama hizmetinden 7/24 dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Kırıkkale kiralık araç firmalarının sunduğu farklı model seçenekleri arasından zevkinize ve bütçenize göre seçim yaparak şehri özel araç rahatlığı ile gezebilirsiniz.


Kırıkkale’ye Nasıl Gidilir?

Zengin tarihi ile yerli ve yabancı turistlerin seyahat rotasında sıklıkla yer alan Kırıkkale’ye gitmek için farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin her şehrinden Kırıkkale’ye karşılıklı otobüs seferleri düzenleniyor. Kırıkkale otobüs bileti alarak Ankara’dan şehir merkezine yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul Kırıkkale arası ise 622 km ve bu mesafe yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğa denk geliyor. İzmir’den Kırıkkale gitmek için ise 8 saat 30 dakikalık bir yolculuk yapılıyor. Otobüs yolculuğu sonrasında otogarda araç kiralaması yaparak konaklayacağınız bölgeye araç ile gidebilirsiniz. Kırıkkale kiralık araba hizmetinden kiralama ofisleri ve otogar gibi merkezi noktalarda faydalanabilirsiniz. 

Kırıkkale’ye gitmek için bir diğer alternatif ise uçak yolculuğu. Kırıkkale’de havalimanı bulunmadığı için en yakın şehrin havalimanı üzerinden yolculuk güzergahı planlayabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’na Ankara uçak bileti alarak iniş sonrası araç kiralayarak şehre ulaşabilirsiniz. Sonrasında Ankara araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehre ulaşabilirsiniz.


Kırıkkale’de Araç Kiralama

Gelişen turizm potansiyeli ile dikkat çeken Kırıkkale, misafirlerine sunduğu hizmetler ile konforlu deneyimler sunuyor. Şehir gezilerinin keyfini katlamak için araç kiralaması yapabilirsiniz. Merkezi noktalar ve kiralama ofislerinden rezervasyon yaptırdığınız aracı teslim alabilirsiniz. Kırıkkale araç kiralama fiyatları belirlenirken araç özellikleri ve kiralama süreleri ön plana çıkıyor. SUV, ekonomi, lüks ve hafif ticari gibi farklı araç modellerinden oluşan kategorilere göre farklı fiyat seçenekleri kullanıcılara sunuluyor. Manuel ve otomatik şanzıman, dizel ve benzin yakıt özelliği, bagaj kapasitesi gibi modelden modele değişen özelliklere göre fiyat seçenekleri farklılık gösteriyor. Kiralama süresi, Kırıkkale kiralık araba fiyatları için etkili olan durumlardan biri. Günlük ve aylık kiralamalara göre firmalar kullanıcılara farklı fiyat seçenekleri sunuyor. Güncel kampanya ve indirimleri inceleyerek bütçenize uygun araçlar için kiralama yapabilirsiniz.


Kırıkkale Gezilecek Yerler

Zengin kültürü ve köklü tarihi ile kültür turizminin önemli lokasyonlarından biri olan Kırıkkale’de gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Tarihi yapılar, doğal güzellikler ve çarşıları gezerek dolu dolu bir şehir gezisine çıkabilirsiniz. Kırıkkale kiralık oto hizmetini kullanarak gezi rotanızı dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Dilerseniz çevre şehirlerden de araç kiralayarak Kırıkkale’ye gelebilir ve bu güzellikleri görebilirsiniz. Mesela, Yozgat araç kiralama seçenekleri ile şehre gelmeniz mümkün. Kırıkkale’de görmeniz gereken yerlerden kısaca bahsedecek olursak: 

  • Yahşihan ilçesinde Kızılırmak kıyılarında konumlanan Obaköy Yeşil Vadi, şehirde görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri. Şehir merkezinden yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki bu mekanda 8 km’lik bisiklet yolu bulunuyor. 
  • 285 metre uzunluğundaki 3 katlı Sulu Mağara, Kırşehir Yolu üzerinde bulunuyor. Merkezden 36 km uzaklıktaki mağara Keskin ilçesi sınırları içinde yer alıyor. 
  • Eşsiz fotoğraflar çekmek ve mis gibi lavanta kokuları arasında doğanın tadını çıkarmak için Balışeyh Lavanta Vadisi’ne gidebilirsiniz. Samsun Yolu üzerindeki vadi, şehir merkezinden 13 km uzaklıkta. 
  • Hasandede Köyü’nde bulunan Hasandede Peribacaları, dağ yamacında doğal oluşumlarla meydana gelen kırmızı renkli bir güzellik. Günbatımı manzarasını izleyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Kırşehir Yolu üzerindeki Hasandede Köyü şehir merkezinde 22 dakika uzaklıkta konumlanıyor.


Kırıkkale Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız